Jump to content
  • 0

Przenoszenie bazy danych


kbdrwnk

Question

Witam, zabieram się do przenoszenia bazy danych i potrzebuje drobnej pomocy abym nic nie zepsuł. Posiadam sklep i jest w nim trochę produktów oraz kategorii, niestety wymaga on ponownej instalacji. 

Wiem, że muszę skopiować z PMA wszystkie tabele z dopinką category, product oraz img.

 

Czy katalog img z serwera także, ponieważ tam znajdują się te zdjęcia bodajże? I czy w ogóle coś z serwera kopiować?

 

Czy mogę usunąć starą baze danych wraz z użytkownikiem czy mam jakoś podpiąć tą starą do nowego sklepu? 

 

W których plikach i co później zmienić? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

 

 

Czy katalog img z serwera także, ponieważ tam znajdują się te zdjęcia bodajże? I czy w ogóle coś z serwera kopiować?

katalog img jak najbardziej

 

 

 

Wiem, że muszę skopiować z PMA wszystkie tabele z dopinką category, product oraz img.

nie koniecznie, jest jeszcze masa innych tabel np. ps_stock_available, połączenia kategorii z grupami klientów

 

 

 

Czy mogę usunąć starą baze danych wraz z użytkownikiem czy mam jakoś podpiąć tą starą do nowego sklepu? 

 

 

możesz usunąć starą bazę danych, ale moim zdaniem lepiej jej nie usuwać, zostaw ją na wszelki wypadek.

utwórz nową bazę, i działaj tylko na nowej.

 

 

 

W których plikach i co później zmienić? 

 

w pliku konfiguracyjnym w /config/settings.inc.php zmień dane bazy:

define('_DB_SERVER_', 'localhost');
define('_DB_NAME_', '1606a');
define('_DB_USER_', 'root');
define('_DB_PASSWD_', '');
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aha, dziekuję. Więc jakie jeszcze tabele w PMA brać po uwagę? Na celu mam zachować tylko kategorię i produkty, sklep jeszcze nie ruszył więc nie posiada żadnych zamówień czy klientów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...