Jump to content
  • 0

[PriceWars2] Problem z wyświetlaniem pliku


digites

Question

Witam. Próbowałem zainstalować moduł PriceWars 2 dla PrestaShop 1.6, jednak po wejściu na stronę wygenerowanego xml-a www.nazwasklepu.pl/modules/pricewars2/service.php?id_xml=1 otrzymuję błąd 404 - strona nie istnieje. I tak w zasadzie dzieje się z każdym plikiem php z tego folderu.

 

Sprawdziłem plik error_log i wyświetla następujący komunikat:

 

[02-Jun-2014 16:32:09 Europe/Warsaw] PHP Warning:  Division by zero in /home/digiteso/public_html/ps/cache/smarty/compile/d3/82/02/d382026cab017142d82a5c6220e169f210406f00.file.posfeatureproduct.tpl.cache.php on line 58
 

58 linia z tego pliku wygląda tak:

 

<li class=" feature-productslider-item ajax_block_product <?php if ($_smarty_tpl->getVariable('smarty')->value['foreach']['posFeatureProducts']['first']){?>first_item<?php }elseif($_smarty_tpl->getVariable('smarty')->value['foreach']['posFeatureProducts']['last']){?>last_item<?php }else{ ?>item<?php }?> <?php if ($_smarty_tpl->getVariable('smarty')->value['foreach']['posFeatureProducts']['iteration']%$_smarty_tpl->tpl_vars['nbItemsPerLine']->value==0){?>last_item_of_line<?php }elseif($_smarty_tpl->getVariable('smarty')->value['foreach']['posFeatureProducts']['iteration']%$_smarty_tpl->tpl_vars['nbItemsPerLine']->value==1){?> <?php }?> <?php if ($_smarty_tpl->getVariable('smarty')->value['foreach']['posFeatureProducts']['iteration']>($_smarty_tpl->getVariable('smarty')->value['foreach']['posFeatureProducts']['total']-$_smarty_tpl->tpl_vars['totModulo']->value)){?>last_line<?php }?>">

 

Przyznam, że jest to dla mnie czarna magia ;-)

Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ja bym wyczyścił cache i dał odswieżenie cache. A potem juz zaczał szukać problemu bezposrednio w pliczkach. co do Chmod 777 nadajesz pełne uprawnienia. W zależności od konfguracji dla usera wykonujacego mozesz dac 7 ale dla innych to odczyt wystarczy.

Ale najpierw test uprawnienień z 777 i własciciciela proponuje sprawdzic .

Link to comment
Share on other sites

  • 0

777 to nie są poprawne ustawienia, zdecydowanie.

są hosty, np. ovh że pliki z takimi chmodami nie działają.

 

ja bym ustawił je na takie chmody, jakie mają inne pliki php, np. z głównego katalogu presty

 

najczęściej to: 644

warto też sprawdzić ustawienia folderu z modułem, to też ma wpływ. zwykle to 755

Link to comment
Share on other sites

  • 0

777 to nie są poprawne ustawienia, zdecydowanie.

są hosty, np. ovh że pliki z takimi chmodami nie działają.

 

ja bym ustawił je na takie chmody, jakie mają inne pliki php, np. z głównego katalogu presty

 

najczęściej to: 644

warto też sprawdzić ustawienia folderu z modułem, to też ma wpływ. zwykle to 755

 

Pozmieniałem wszystko tak, jak mówiłeś, wyczyściłem cachce i niestety, nadal brak rezultatów. Serwer z którego korzystam to o12.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 0

PriceWars2 jest szyfrowany ionCube. Sprawdź phpinfo czy Twój serwer ma ionCube PHP Loader.

 

Edit:

Przetestowałem właśnie najnowszą wersję Price Wars 2! v2.1.4 na prestashop 1.6.0.6.

 

Moduł ma jeszcze bugi (loader_53.php sypie błędy), ale pliki xml są generowane.

Edited by Yabber (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

PriceWars2 jest szyfrowany ionCube. Sprawdź phpinfo czy Twój serwer ma ionCube PHP Loader.

 

Edit:

Przetestowałem właśnie najnowszą wersję Price Wars 2! v2.1.4 na prestashop 1.6.0.6.

 

Moduł ma jeszcze bugi (loader_53.php sypie błędy), ale pliki xml są generowane.

A jakie to błędy?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

rany boskie dlaczego developerzy tak utrudniają życie ludziom i wszystko co wydają muszą przez ten ionCube przepuszczać

A pewno dlatego, że też z czegoś muszą żyć.

A dlaczego PriceWars2 jest zakodowany:

- Tworząc moduł, nie pobieraliśmy za niego opłat. Jednak były firmy, które lekko go edytowały (usuwały informacje o autorze) i sprzedawały. My go tworząc, nic za to nie pobieraliśmy, a inni klientów oszukiwali - teraz nie mogą oszukiwać ludzi i wciskać im darmowej rzeczy za kasę . A wiele osób pisało do nas że czują się oszukani. Bo moduł jest darmowy, a oni nie wiedzieli i zapłacili.

- Ponieważ moduł ma teraz wersję Free (wszystkie funkcjonalności które były w pierwszym PriceWars są free. ) i Premium - która ma dostarczyć funduszy na rozwój .

- Ponieważ z autopsji wiemy, ilu ludzi szuka płatnych modułów, gdzieś "uploadowanych", żeby użyć ich za darmo (spotkałem się z wieloma takimi przypadkami).

- Ponieważ chcemy, aby moduł zarobił na swój rozwój i był jeszcze lepszy. Niestety, powietrzem najeść ani opłacić rachunków się nie da, tak więc nie możemy go rozwijać, tylko poświęcamy czas na "opłacalne" prace.

 

Zmieniając lekko temat, na "O dostępności różnych modułów i opłacalności ich tworzenia".

Dużo osób, prowadzących firmy, zarabiających itp. robi wszystko, żeby nie wydać tych 40zł na moduł. Potrafią nawet siedzieć tydzień na forach i szukać alternatywy, żeby tylko nie wydać paru złotych, które szybko by się im zwróciły. Oczywiście, nie mamy nic przeciwko temu, każdy może robić co chce.

 

Ale czy ktokolwiek zadał sobie pytanie jakie są "konsekwencje" takiego podejścia?

Otóż, mała różnorodność modułów, bo nie opłaca się tworzyć modułu , wykonywać testów itp. jeśli i tak duże grono osób szuka darmowej alternatywy.

Większość osób/firm nie robi modułów, bo się nie zwracają (to jest to, co mówią osoby z którymi rozmawiam). Tak więc potem Pan X, chcąc moduł który mógłby powstać dawno temu i być dostępny za 100zł musi wyłożyć 1500zł za napisanie go na jego życzenie.

 

Jak większość z Was wie, są 2 moduły integracji allegro na naszym rynku. Kosztują 200-300zł. Niby drogo, ale gdyby ich nie było, a ktoś by takiego modułu potrzebował, to ile musiałby zapłacić za stworzenie go? 5 000zł? 10 000zł?

 

Na naszym rynku są ogromne braki niektórych modułów. Niektóre darmowe są bardzo źle napisane. Ale nawet jakbyśmy napisali taki moduł, to i tak 90% osób męczyłoby się z tym darmowym w imię zasady "po co mam płacić, jak jest darmowa alternatywa".

 

Dla nas jest to bez jakiejkolwiek różnicy - a nawet może i lepiej? Bo przez to / dzięki temu mamy zlecenia na moduły dedykowane. I w tym momencie, nie ma ruletki typu "czy się sprzeda, czy się zwróci?".

Koszty stworzenia zwracają się od razu. Nie ma kosztów rozreklamowania modułu.

 

Szyfrowanie ioncubem, tworzenie systemów licencjonowania , to wcale nie jest takie fajne. Nam też to przysparza wielu problemów, dodatkowych testów. Ale co możemy innego zrobić, żeby chronić moduły przed usunięciem blokady instalacji, jeśli ktoś modułu nie kupił, albo bezprawną publikacją na forach jeśli będą OpenSource?

W naszym repozytorium, mamy około 30 większych modułów i drugie tyle modułów kosmetycznych. Ale ich nie wydajemy bo:

- Problematyczne jest przeprowadzenie testów na wielu serwerach/wersjach prestashop.

- Problematyczne jest wdrożenie systemu licencjonowania/szyfrowanie.

- Nie mamy gwarancji, że testy na różnych platformach się zwrócą.

 

Jakby ludzie chcieli je kupować, to takie prace byłyby przeprowadzane.

 

Złośliwi, mogliby stwierdzić że mamy żal o takie "zachowanie" właścicieli sklepów. Nic bardziej mylnego. My po prostu nie idziemy w ten mało opłacalny model. Wybieramy ten bardziej opłacalny i absolutnie nie narzekamy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A pewno dlatego, że też z czegoś muszą żyć.

 

Bez ioncube też da się zyć, opłacić zus, rachunki itp.

 

Dla mnie to utrudnianie życia, bo nawet jakbym kupił moduł, albo polecił klientowi - to nie mam opcji aby dostosować go do swoich potrzeb. czasami to bardzo ważne by można było gdzieniegdzie pogrzebać ;)

 

Zresztą, takie radykalne posunięcia (tak, uważam ioncube za radykalny sposób "ochrony" swojego kodu) widzę tylko u nas, na naszym polskim rynku. Musi tu być coś specyficznego zatem, stawiam na piractwo o którym wspomniałeś.

 

Mógłbym polemizować dalej ale mi się po prostu nie chce. Wybraliście kodowanie ioncube - Wasza sprawa :)

W tym temacie pozostanę "betonem" i nie dam się przekonać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dodatkowo dodam że mój hosting (iq.pl) ma możliwość włączenia serwerowego cachowania zapytań php ale nie obsługuje i nie będzie obsługiwał jednocześnie włączonego IonCube :/ także trzeba wybierać :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...