Jump to content

Problem z walutami


Arekk

Recommended Posts

Witam, 

Sprawa wygląda następująco, 

Gdy przechodzę na zakładkę orders ( zamówienia ) i dalej na orders wyświetla mi się lista klientów wygląda wszystko niby ok ale na jednej z pozycji widnieje kwota "zł 34.46" i zamawiający jest z Anglii, Natomiast gdy wybiorę to zamówienie na górze wyświetla mi się "Total 34.46 Euro" gdzieś jest zawirowanie / zamieszanie z wyświetlaniem walut. 

 

Sklep stoi na prestashop 1.6.0.5

W sklepie zainstalowane są 2 języki PL i EN oraz dwie waluty PLN i EURO. 

 

Czy ma ktoś pomysł jak poprawić to wyświetlanie tak aby pojawiało się w spisie zamówień Euro oraz PLN? wprowadza to odrobinę w błąd. 

 

W załączniku zaznaczyłem problematyczne miejsce. 
Serdecznie pozdrawiam 

Arek

post-794135-0-29436900-1401700848_thumb.png

post-794135-0-69284400-1401700855_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

przelicznik waluty jest na 1000% ;) - w załączniku potwierdzenie tego 

 

Vekia a co to znaczy rzeczywista waluta zamówienia? Nie rozumiem tego, ogólnie sklep jest PLN ale wydaje mi się, że chodzi tu jedynie o pobranie z bazy danych odpowiedniego znacznika waluty ( oczywiście mogę się mylić ) dla czego tak twierdzę: ponieważ po przejściu na szczegółową kartę zamówienia płatność się zgadza w euro po przeliczeniu walut. 

Nie było by problemu gdyby na spisie zamówień to zamówienie było by przeliczone na PLN a w szczegółowym zamówieniu na EU a tak to obsługa może się pomylic. 

 

Pozdrawiam

post-794135-0-19916100-1401702803_thumb.png

Edited by Arekk (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nie miałem na myśli tego, że koniecznie musisz to zrobić ale lepiej i wygodniej dla takich klientów byłoby płacić w funtach

Rozumiem, ale wtedy powinny być wg mnie wszystkie waluty, a tak to nikogo nie faworyzujemy itd. 

 

Tylko ten problem z walutą trzeba rozwiązać :) 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...