Jump to content
  • 0

lewa kolumna - gdzie dodać style?


szkut

Question

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Vekia, popraw mnie jeżeli się mylę. Jeżeli chodzi ogólnie o kolumny(nie samą lewą) to poszukaj sekcji:

/* BLOCK .block ******************************************************************************** */

I tam masz .title_block itd.

Edited by satania (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

title_block to tytułowa "belka" jaką mają modułu.

lewa kolumna sama w sobie nie ma styli, bo po prostu bez modułów nie ma co tam ostylować

 

jedyną rzeczą jakąlewa kolumna ma, to długość, ale ona jest zdefiniowana przez system "grid" jaki presta 1.5 stosuje (grid_prestashop.css i cssy dla .grid_2)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Reasumujać aby poprawić wygląd kolumny powinienem poprawić wygląd każdego modułu, który mam dodany do lewej kolumny? Posiadam tam kategorie, producentów oraz tagi. Ewentualnie mogę również to skorygować dodając styl #left_column do pliku global.

 

Dla porządku pliku global powinienem to zrobić w jakimś konkretnym miejscu? czy wystarczy na dole pliku?

Nie mam aktualnie przed sobą listy plików z serwera, ale przypuszczam, że style dla bloku kategorie będą w pliku category.css, a dla producentów, manufacturer.css, nie kojarzę pliku tag.css. Czy taki plik faktycznie istnieje, czy style dla tagów są w innym pliku?

Mam nadzieję, że znajdę na to czas wieczorem. Dzięki za zawsze szybką odpowiedź.

Edited by szkut (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Każdy blok ma swoje style w:

/themes/twoj_temat/css/modules/

Np.:  /themes/twoj_temat/css/modules/blocktags/blocktags.css

coś nie tak, posiadam:

publichttp/theme/mojtheme/css

lub

publichttp/theme/mojtheme/modules/nazwamodulu/i brak plikow css tylko tpl

lub

publichttp/modules/nazwamodulu( dla przykładu categories)/ i tam też nie ma pliku css

Link to comment
Share on other sites

  • 0

wszystkie podpowiedzi były trafne:

 

 

 

bo lewa kolumna nie ma styli ;)

zdefiniuj je

#left_column {
}

oraz

 

Vekia, popraw mnie jeżeli się mylę. Jeżeli chodzi ogólnie o kolumny(nie samą lewą) to poszukaj sekcji:

/* BLOCK .block ******************************************************************************** */

I tam masz .title_block itd.

oraz

 

Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć jeżeli chcesz zmienić tylko ten kolor dla wszystkich bloków to

dwwi1t.png

 

To musisz wyszukać: .block .title_block, .block h4 {

i tam dokonywać zmian

 

Teraz mam inny problem. Dodając styl Border-radius dla .title_block zmianiają się wszystkie nagłówki w lewej kolumnie, a mnie interesuje tylko pierwszy nagłówek. Przypuszczam, że muszę dodać nową klasę dla nagłówka kategorie, ale nie wiem gdzie tego dokonać. Chyba, że istnieje coś takiego jak "wyjątek" w css dla pozostałych nagłówków w kolumnie - brak mi wiedzy jeszcze nie doczytałem książki ^^:). Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...