Jump to content
  • 0

Zniknięcie kategorii


Melomanka

Question

Witam
Mam poważny problem, a mianowicie chciałam dodać zdjęcie jednej kategorii, wystąpił jakiś błąd, a po odświeżeniu strony kategoria zniknęła z panelu [kategorie]... Produkty są w katalogu, ale problem jest o tyle poważny, że strona nie działa, a ja nie mam pojęcia jak to naprawić...
Czy jest tutaj osoba, która wie co zrobić w takiej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

18 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Włączyłam raportowanie błędów i pojawił się taki komunikat:
Fatal error: Out of memory (allocated 41943040) (tried to allocate 261900 bytes) in /home/swiatmel/domains/swiatmelomana.com.pl/public_html/classes/ObjectModel.php on line 174

w 174 lini jest coś takiego:

$this->setDefinitionRetrocompatibility();

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W czasie zapisu do bazy danych kategoria zapisał się z błędami.

 

1. Zrób backup bazy danych - Zaawansowane > Kopia DB

2. Moduły > Oczyszczanie PrestaShop

- Funkcjonalne ograniczenia integralności - Sprawdź i napraw

 

Powinno pomóc. Jak nie, to pozostaje założyć nową kategorię i przepiąć do niej wszystkie produkty z uszkodzonej kategorii.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A mnie to wygląda na to, że brakło pamięci i jest to zależne od pamięci przydzielonej do serwera. Jeżeli stawiasz na darmowym serwerze to raczej odpada opcja działania tam presty, jeżeli na localhoscie to w ustawieniach musisz zmienić limit pamięci, jeżeli na płatnym to może trzeba napisać mail do administracji serwera ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Troszkę się tego obawiam, a nie chce pogorszyć tej już i tak beznadziejnej sytuacji. Robiłeś już coś takiego?
I nie widzę tej opcji z oczyszczaniem PrestaShop, ale chyba dlatego, że nie mam włączonej opcji allow_url_fopen 

na swoim serwerze...
Tak czy inaczej dziękuję za cenną wskazówkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A mnie to wygląda na to, że brakło pamięci i jest to zależne od pamięci przydzielonej do serwera. Jeżeli stawiasz na darmowym serwerze to raczej odpada opcja działania tam presty, jeżeli na localhoscie to w ustawieniach musisz zmienić limit pamięci, jeżeli na płatnym to może trzeba napisać mail do administracji serwera ;)

Też tak myślałam na samym początku, ale mam wykupiony serwer na hosting house i z tego co widzę pamięci nie brakuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Troszkę się tego obawiam, a nie chce pogorszyć tej już i tak beznadziejnej sytuacji. Robiłeś już coś takiego?

I nie widzę tej opcji z oczyszczaniem PrestaShop, ale chyba dlatego, że nie mam włączonej opcji allow_url_fopen 

na swoim serwerze...

Tak czy inaczej dziękuję za cenną wskazówkę.

To nie jest opcja tylko moduł o nazwie "Oczyszczanie PrestaShop"

Robiłem to wielokrotnie i na pewno presty to nie popsuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

to, że jest tam napisane (w back office), że masz 128mb wcale nie musi znaczyć, że masz rzeczywiście tyle.

na "informacje o konfiguracji" nie zwracałbym uwagi, wiele rzeczy może na to wpłynąć i nie zawsze pokazuje dane precyzyjnie.

Fatal error: Out of memory (allocated 41943040) (tried to allocate 261900 bytes) in /home/swiatmel/domains/swiatmelomana.com.pl/public_html/classes/ObjectModel.php on line 174

błąd jednoznacznie wskazuje, że nie ma wystarczająco ramu do przetworzenia pewnych informacji. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Administrator napisał, że i tak nie może zmienić tego limitu.
Wczoraj, żeby dowiedzieć się czegoś więcej, zmieniłam tutaj wartość na "true" 

define('_PS_DEBUG_PROFILING_', false);
Pojawił się inny komunikat dotyczący maksymalnego czasu wykonywania skryptu:

Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /home/swiatmel/domains/swiatmelomana.com.pl/public_html/classes/Category.php on line 138
 

I tak to też wyglądało, bo zdjęcie się ładowało przez kilka sekund, bez skutku, więc proces nie został zakończony. Dziwi mnie tylko to, że przez to zniknęła cała kategoria łącznie z podkategoriami. 
Spróbuję jeszcze zrobić to, co zaproponował Yabber, czyli podpiąć te produkty do innej kategorii albo utworzyć nową. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przyczyną błędu jest próba odczytu błędnych danych z bazy i choć byśmy mieli przydzielone na serwerze i 100 GB pamięci to i tak w końcu jej zabraknie.

Limit 128MB to standard na hostingach i żaden admin go nie zwiększy bo użytkownik jakieś tam cuda na kiju sobie poinstalował.

Jak chcemy więcej to możemy sobie VPS wykupić, albo nawet własny prywatny serwer postawić :)

 

Ale faktem jest że ten hostinghouse to jakieś okropne badziewie :(

Wejście na ich stronę główna trwa godzinę ;) No ale czego wymagać od hostingu za 15 zł rocznie.

 

Błąd można jeszcze spróbować naprawić bezpośrednio w tabelach bazy danych. Odpal phpMyadmin i zobacz co jest w tabeli: "ps_categories"

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szczerze mówiąc nie zależało mi na jakimś super serwerze, bo jest to jedynie projekt sklepu na zaliczenie przedmiotu. Sugerowałam się głównie ceną ;) Ale ogólnie wszystko działało całkiem sprawnie.
Podpięcie produktów do innej kategorii nic nie dało.
Właśnie odpaliłam phpMyadmin i zamierzam usunąć tę kategorię.
 

Już wszystko działa. Usunęłam tę kategorię i jej podkategorie w phpMyadmin, strona od razu się włączyła, ale w górnym menu kategoria została więc jeszcze raz wyczyściłam preste za pomocą tego modułu i wszystko wróciło do normy. Stworzyłam kategorie jeszcze raz i przeniosłam tam z powrotem swoje produkty.
Uff, dziękuję wszystkim za pomoc. :)

Edited by Melomanka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...