Jump to content

Oops, something went wrong... błąd nie wiem co się dzieje. Pomocy :(


salasz

Recommended Posts

Mam mały problem ze swoim sklepem... po zatwierdzeniu całego zamówienia przez klienta wyskakuje błąd „Oops, something went wrong. Try to refresh this page or feel free to contact us if the problem persists.” Jeszcze dwa dni temu było wszystko ok. Jaka może być tego przyczyna? Moja wersja Presty to 1.5.6.2

Link to comment
Share on other sites

włącz raportowanie błędów i spróbuj ponownie, jakiieś błędy wyskakują?

z jakiego modułu płatności korzystasz, gdy ten problem się pojawia?

czy problem dotyczy wszystkich metod płatności? 

gdzie hosting?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

„włącz raportowanie błędów” - głupio zapytam: a gdzie to mam włączyć?

Przelew bankowy 0.6 i Płatność przy odbiorze 0.4 – Problem pojawia się przy płatności przelewem

hosting home.pl

Link to comment
Share on other sites

 

Can't load Order state status

at line 147 in file classes/PaymentModule.php

141. 		if (Configuration::get('PS_TAX_ADDRESS_TYPE') == 'id_address_delivery')142. 			$context_country = $this->context->country;143. 144. 		$order_status = new OrderState((int)$id_order_state, (int)$this->context->language->id);145. 		if (!Validate::isLoadedObject($order_status))146. 			throw new PrestaShopException('Can\'t load Order state status');147. 148. 		if (!$this->active)149. 			die(Tools::displayError());150. 		// Does order already exists ?151. 		if (Validate::isLoadedObject($this->context->cart) && $this->context->cart->OrderExists() == false)
Link to comment
Share on other sites

Chyba się domyślam gdzie może być problem... konfigurując sklep usunąłem statusy zamówień, które wydawały mi się nie potrzebne. Nie mam teraz tam statusu „oczekuje na płatność przelewem”... Czy można jakoś przywrócić?

Link to comment
Share on other sites

zgadza się, 

niektóre ze statusów są bezpośrednio związane z wybranymi metodami płatności, są one niezbędne, więc trzeba je przywrócić. aby to zrobić, przeinstaluj moduł, status powinien zostać utworzony na nowo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

zgadza się, 

niektóre ze statusów są bezpośrednio związane z wybranymi metodami płatności, są one niezbędne, więc trzeba je przywrócić. aby to zrobić, przeinstaluj moduł, status powinien zostać utworzony na nowo.

Przeinstalowałem i nic :(

Link to comment
Share on other sites

zatem utwórz nowy status, skopiuj jego id

i wklej do pola value zmiennej 'PS_OS_BANKWIRE' w tabeli ps_configuration (w bazie danych)

 

btw.

jakie statusy zamówień zostały w Twoim back office?

 

Gdzie znajdę tą tabelę ps_configuration ?

To są moje początki z Prestą Shop :unsure:

 

Statusy, które mi zostały to:

Oczekiwanie płatności czekiem

Płatność zaakceptowana

Przygotowanie w toku

Wysłane

Brak towaru

Towar dostępny

ANULOWANE

- nazwy nie są chyba wszystkie takie jakie powinny być w preście bo część edytowałem.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witaj Vekia. Dzieki Twoim poradom tutaj a po swojej glupocie udalo mi sie ogranac podobny temat a mianowicie wywalilem w phpadminie statusy realizacji zamowienia i zaczeloa sie szopka. Statusy udalo mi sie przywrocic i poprzypinac im cyferki w tabeli configuration. Dziala poza paroma malymi wyjatkami. Sidze juz caly wieczor i znalezc niemoge. A mianowicie. Chodzi mi o to iz przed ta cala akcja z mojej strony wszystko bylo ok. Teraz po tych naprawach nie wysyla mi listy produktow w mailu do klienta oraz ( wiem ze jest inny watek czytalem ale nie znalazlem odpowiedzi a jak juz tu podpytuje to moze sie uda) program partnerski. Dzialalo gites a teraz (pomimo iz na liscie mam zamowienia) wyswietla sie jedynie "Aby ubiegać się o sponsora, musisz mieć ukończone co najmniej 1 zamówienie.". Czy cos gdzies przeoczylem. Czy trzeba jeszcze jakies cyferki zmienic ?? Modul przeinstalowywalem. Usuwalem nawet tabele z bazy z ktorych korzysta bo po odinstalowaniu niestety zostaly. No i nic. Sorki ze tyle sie rozpisalem ale juz naprawde nie ogarniam.

 

Pozdrowka

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Witam

Wybaczcie za odkopywanie starego tematu, ale nie mogłem znaleźć nigdzie odpowiedzi.

Mam podobny problem, poniżej zamieszczam info z trybu debug po złożeniu zamówienia - płatność przy odbiorze, odbiór osobisty. Statusy mam ok, moduły przeinstalowałem, ale problem nadal jest. Jakieś sugestie? 

 

 

validation.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...