Jump to content
  • 0

Moduł ostatnio przeglądane v.0,9 - zniknięcie z widoku (Prestashop 1.5.6)


mikebravo

Question

Witam,

 

czy ktoś z forumowiczów spotkał się z tym "nadprzyrodzonym" zjawiskiem, tj.: zniknięcie z widoku front office modułu "ostatnio przeglądane"? W back office oczywiście wszystko jest tak jak należy, próby odinstalowywania i instalowania oraz wyrzucanie i ponowne wrzucanie do left column nie pomagają.

 

Sklep hula 2 tyg, nic przez ten czas nie było dotykane. Czary jakieś??? Hosting nazwa.pl

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

a jakiekolwiek produkty były przeglądane?

bo bez tego, moduł nie będzie się wyświetlał

 

Tak, moduł działał - wszystko chodziło jak należy przez te dwa tygodnie, żadnego kłopotu... Tak się zastanawiam, od wczorajszego wieczora i dzisiaj rano zdarzyło mi się, że jak chciałem wejść na sklep to były chwilowe "zwiechy" i wyskakiwał mi komunikat serwisowy z nazwa.pl. Czy możliwe że to na hostingu coś namieszali?..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

o nazwa.pl i home.pl można sporo tutaj poczytać, generalnie wszystko sprowadza się do tego, że nie są to zbyt dobre hostingi pod prestę głównie z uwagi na liczne ograniczenia o których nie wspominają w swojej ofercie ;)

 

wydaje mi się jednak, że w tym przypadku problem może być nieco inny:

 

warto sprawdzić:

- włącz wymuszenie kompilacji

- wyczyść cache sklepu

- przeglądarki też, na wszelki wypadek

 

ps. czy moduł był aktualizowany przed wystąpieniem problemów?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

o nazwa.pl i home.pl można sporo tutaj poczytać, generalnie wszystko sprowadza się do tego, że nie są to zbyt dobre hostingi pod prestę głównie z uwagi na liczne ograniczenia o których nie wspominają w swojej ofercie ;)

 

wydaje mi się jednak, że w tym przypadku problem może być nieco inny:

 

warto sprawdzić:

- włącz wymuszenie kompilacji

- wyczyść cache sklepu

- przeglądarki też, na wszelki wypadek

 

ps. czy moduł był aktualizowany przed wystąpieniem problemów?

 

Wszystkie te czynności wykonałem po dwa razy zanim napisałem na forum, żeby nie zawracać głowy ludziom ale nie pomogło...

 

Pozostaje mi jeszcze jedno, tak myślę... może robili jakieś kopie, przemieszczali pliki pomiędzy przestrzeniami dyskowymi i coś się po drodze zagubiło.

 

Jeżeli myślę, nie tak proszę popraw mnie Vekia:

 

1. Odinstalowuję moduł

2. Wywalam go przez FTP z modules/blockbestsellers

3. Wgrywam na to miejsce pełny katalog blockbestsellers pochodzący z czystej instalki

4. Instaluję w back office

5. Czyszczę cache i wymuszam kompilację

 

Czy moje rozumowanie jest OK, szczególnie chodzi mi o pochodzenie tego czystego bloku z instalki?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...