Jump to content
  • 0

Instalacja problem


MammothtankPL

Question

Słuchajcie ludzie bo mnie szlag trafi. Szwagier chce założyć sklep na preście, z racji tego że już to kiedyś robiłem postanowiłem mu pomóc. Jednak odbijam się od ściany. Wrzuciłem preste na serwer, wpisuje co potrzeba i nie uruchamia się instalator pojawia się błąd że nie mam dostępu. Co może być nie tak?

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

jest kilka powodów dla których ten komunikat wyskakuje. Pierwszy najbardziej prawdopodobny:

 

1) chmody dla plików lub folderów (lub to i to). Kazdy hosting ma swoją własną politykę dotyczącą uprawnień. Upewnij się, że uprawnienia dla plików .php są odpowiednie, czasami uprawnienia dla katalogów rónież wpływają na "widzialnośc" plików wewnątrz katalogu. Czasami "na pałę" dajemy 777 wszystkim plikom i folderom, a trzeba wiedzieć, że są hostingi na których 777 dla plików php powoduje 403 forbidden.

 

mniej prawdopodobne to:

2) chown, czyli "własność" plików, pliki wgrane przez ftp mają innego właściciela (właścicielem jest użytkownik FTP). Przez to, apache nie ma dostępu do tych plików bo są one odrębneho użytkownika (ftp). To też bym zweryfikował, jednak w tym przypadku potrzebny jest dostęp do konsoli

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...