Jump to content
  • 0

Presta 1.6 Kilka pytań konfiguracyjnych


Skarbona

Question

Witam,

 

Mam kilka pytań "jak to zrobić", z góry dziękuje!

 

1. Czy jest możliwość aby dodać stronę, która by pokazywała wszystkie tagi? Po wybraniu danego Tagu, pojawiałyby się powiązane produkty?

2. Gdzie znajduje się tpl z wishlist? (ten wyświetlany na stronie produktu, pod "dodaj do koszyka").

3. Polskie czcionki. Można zmienić je przez panel administracyjny(aktualnie brak polskich czcionek-domyślny szablom. tzn są "pogrubione") czy trzeba bawić się z headerem?

4. Gdzie można edytować menu w stopce o oznaczeniu "kategorie".

 

EDIT

 

5. Czy wbudowana możliwość dodawania znaku wodnego na zdjęciach?

Edited by Skarbona (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1) nie ma takiej podstrony w prestashop w standardzie. jest tylko moduł wyświetlający tagi. po kliknieciu w tag, widzimy produktu z tagiem

2) w katalogu z modułem /modules/productsfavourites/ lub jeżeli istnieje ten plik w katalogu z szablonem (themes/szablon/modules/productsfav....)


3) trzeba bawić się headerem

4) moduły > moduły, wyszukaj block categories, możesz tam edytować ilość kolumn. i tylko tyle.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1) nie ma takiej podstrony w prestashop w standardzie. jest tylko moduł wyświetlający tagi. po kliknieciu w tag, widzimy produktu z tagiem

2) w katalogu z modułem /modules/productsfavourites/ lub jeżeli istnieje ten plik w katalogu z szablonem (themes/szablon/modules/productsfav....)

3) trzeba bawić się headerem

4) moduły > moduły, wyszukaj block categories, możesz tam edytować ilość kolumn. i tylko tyle.

Hej, dzięki za odpowiedzi!

W przypadku wishlist, to wydaje mi się, że podałeś tpl do całego bloku wishlist, mi chodzi o tą ikonkę z serduszkiem co jest na stronie produktu. Tzn. Jest zdjęcie, na prawo opisy, a na prawo taki "block" z ceną, atrybutami, dodaj do koszyka i właśnie "dodaj do listy życzeń". Chce dostać się do pliku odpowiedzialnego za ten "block", bo chce przesunąć napis "dodaj do listy życzeń" w inne miejsce.

 

Pozdrawiam!

 

 

EDIT:

 

Jeszcze kwestia edycji footer category menu:

 

Dotarłem do pliku blockcategories_footer, znalazłem odpowiednie miejsce gdzie mogę dodawać nowe elementy do menu no i tutaj zaczyna się problem :)

 

Przykładowy wpis:

<li class="item"><a href="" title="{l s='Size chart' mod='blockcms'}">{l s='Size chart' mod='blockcms'}</a></li>

1. Problem z href, strona jest kilku języczna, i dla tabelu rozmiarów każda strona ma inny adres np. www.strona.pl/tabela-rozmiarow i www.strona.pl/size-chart, jak ustawić aby odnajdywało poprawną w zależności od języka?

2. Następna kwestia to tłumaczenia Size Chart, znalazłem plik en.php i pl.php np:

$_LANG['sitemap_af1b98adf7f686b84cd0b443e022b7a0'] = 'Kategorie';

z tego co widzę jest to kod MD5, ale nie za bardzo wiem jak to odnieść do konkretnego modułu(blockcategories_footer).

 

BTW. dla przyszłych czytelników

 

Z headerem sobie poradziłem, trzeba dodać do:

//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:300,600" type="text/css" media="all"

 

 

 

końcówke:

&subset=latin,latin-ext

 

czyli:

//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:300,600&subset=latin,latin-ext" type="text/css" media="all"

Edited by Skarbona (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Akurat ten napisik realizuje templatka:

/modules/blockwishlist/blockwishlist_button.tpl

 

Ale grzebanie w templatce nic Ci nie da jeśli chodzi o jej pozycję wyświetlania.

Tą funkcję realizują zaczepy (hooki) zdefiniowane w danym module.

Ustawia się to w Moduły -> Pozycje.

 

Ten moduł można zaczepić do pozycji:

            !$this->registerHook('rightColumn') ||
            !$this->registerHook('productActions') ||
            !$this->registerHook('cart') ||
            !$this->registerHook('customerAccount') ||
            !$this->registerHook('header') ||
            !$this->registerHook('adminCustomers') ||
            !$this->registerHook('displayProductListFunctionalButtons') ||
            !$this->registerHook('top')

 

Jeśli chcesz zaczepić w innym miejscu musisz zmodyfikować blockwishlist.php dodając swój zaczep.

Po modyfikacji trzeba zresetować moduł.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Akurat ten napisik realizuje templatka:

/modules/blockwishlist/blockwishlist_button.tpl

 

Ale grzebanie w templatce nic Ci nie da jeśli chodzi o jej pozycję wyświetlania.

Tą funkcję realizują zaczepy (hooki) zdefiniowane w danym module.

Ustawia się to w Moduły -> Pozycje.

 

Ten moduł można zaczepić do pozycji:

            !$this->registerHook('rightColumn') ||

            !$this->registerHook('productActions') ||

            !$this->registerHook('cart') ||

            !$this->registerHook('customerAccount') ||

            !$this->registerHook('header') ||

            !$this->registerHook('adminCustomers') ||

            !$this->registerHook('displayProductListFunctionalButtons') ||

            !$this->registerHook('top')

 

Jeśli chcesz zaczepić w innym miejscu musisz zmodyfikować blockwishlist.php dodając swój zaczep.

Po modyfikacji trzeba zresetować moduł.

 

Ok, dzięki, jutro popróbuje.

 

 

Jakby ktoś dał radę odpowiedź na pytanie z footer categories mój post wyżej będę również wdzięczny :)

Edited by Skarbona (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...