Jump to content

Blok kategorii w lewej kolumnie


xrav

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczow,

 

zainstalowalem kilka dni temu preste 1.6.0.6 od zera.

Chce miec menu kategorii w lewej kolumnie.

 

Na czym polega moj problem?

 

Menu pojawia sie kiedy jestem w kategorii glownej i kiedy jestem na stronie produktu, ale nie pojawia sie w podkategoriach.

 

Przyklad:

Kategoria: Monitory (menu jest)

Podkategoria: 22 cale (nie ma menu)

Strona produktu z podkategorii '22 cale' wyswietla znowu ladnie menu.

 

O co tu chodzi?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

menu kategorii (gdy przeglądasz stronę kategorii) pojawia się tylko w sytuacji gdy kategoria posiada subkategorie

jeżeli ich nie ma  - menu nie będzie się wyświetlać.

 

pozostaje:

1) modyfikacja plików php tak, aby wyświetlały się wszystkie kategorie niezależnie od tego czy są subkategorie czy nie

2) kopia modułu z wersji 1.5

3) multiple categories block - moduł prestashop

Link to comment
Share on other sites

Zawrócę Ci jeszcze głowę jeśli pozwolisz.

 

W pliku blockcategories.php mam:

 
$blockCategTree = $this->getTree($resultParents, $resultIds, $maxdepth, ($category ? $category->id : null));
//var_dump($blockCategTree);
$this->smarty->assign('blockCategTree', $blockCategTree);
 
A w blockcategories.tpl blockCategTree jest null'em, a var_dump pokazuje wszystkie dane.
Masz jakąś podpowiedź?
Link to comment
Share on other sites

Hmm... właśnie zmieniłem, aby lewa kolumna nie pojawiała się na głównej stronie i nagle wszystko zaczęło się wyświetlać tak jak chce :o

Mam kategorie w glownych kategoriach, podkategoriach i produktach, czyli to co chciałem osiągnąć, ale jak do tego doszło to już nie wiem :|

Link to comment
Share on other sites

Takie dziwności to z tego co mi się zdaje są na porządku dziennym. Zwalam to na swoją niewiedzę ale...

Przez chwilę miałem dwa koszyki, przełączyłem w

Preferencje/tryb katalogu z TAK na NIE
i jeden koszyk zniknął drugi za to jest zawieszony gdzieś od czapy, ale rozjechało się też Szukanie i nie mam najmniejszego pojęcia jak to poprzestawiać.

Gdzie się steruje układem modułów na frontpage`u, (poza tym trybem Live) czy można to jakoś ustawić w CSS`ach czy jakimś indeksie ze współrzędnymi? 

Link to comment
Share on other sites

moduły > pozycje gdzie zmieniasz pozycję modułów pomiędzy "hookami" jak i pozycję modułu wewnątrz hooka.

 

css'ami też zmienisz, ale ta zmiana jest często związana z pozycją wewnątrz hooka, lub nawet względem konkretnego <div> w którym hook sięznajduje

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 year later...

Wybaczcie że odświeżam, ale mam podobny problem. Chciałbym żeby kolumna z kategoriami wyświetlała się również na stronach poszczególnych kategorii, a nie tylko na stronie głównej oraz na stronach produktów. W którym pliku (i jakie fragmenty) należy zmienić żeby to wyświetlić.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...