Jump to content
  • 0

Metody wysyłki a metody płatności


marcinkoziel

Question

Witam, borykam sie z problemem zwiazanym z płatnościa i wysylka. Mianowicie chodzi o to ze klient moze wybrac metode np. list polecony przedpłata w kolejnym kroku robienia zakupów znow ma możliwość wyboru płatnośi. Mam w sklepie 3 metody. Kurier przedpłata, kurier pobranie i poszta polska list polecony. czesto ludzie wybieraja najtansza opcje tj list polecony a pozniej wybieraja platnosc przy odbiorze. Jak zrobic tak zeby wybor przesyłki z przedpłata na konto eliminowal w kolejnym kroku mozliwosc klikniecia  platnosci przy odbiorze. Bede wdzieczmny za pomoc

Link to comment
Share on other sites

43 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Chciałabym podpiąć się pod ten temat.

 

Testuję koszty dostaw w oparciu o standardowe rozwiązanie PS.
Mianowicie: towarem jest 1 m2 płyty warstwowej. klient kupuje z reguły od kilkudziesięciu do kilkuset m2.

Dostawy krajowe mają rozwiązanie, bo do pewnej ilości stosuje się płatny transport a powyżej transport jest "Za darmo". Utworzony przewoźnik, wpisane zakresy cen etc.- działa

Problemem jest właściwe utworzenie dostawy w obrocie wewnątrzunijnym i podanie właściwej informacji klientowi że jego zamówienie jest przesyłką EXW. Wiąże się to z tym, że tych samych komunikatów używają różni przewoźnicy. Tak więc zmiana komunikatu "za darmo" na "Dostawa: EXW" w odpowiednich polach nie przynosi efektu a znowu pozostawienie grozi skutkami finansowymi.
Czy macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?.

jak by ktoś chciał to można w wersji testowej zajrzeć tutaj http://e-p21.home.pl/plytacmb-dev/

Edited by WartoWiedziec (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja też się przypinam do tematu.

 

 

Cała procedura składania zamówienia (czy 5 kroków czy 1 strona) jest bez sensu. Najpierw klient wybiera sposób wysyłki. Może wybrać cokolwiek, czy to pobranie czy przedpłata nieistotne i jednocześnie w ostatnim kroku przy płatności ma do wyboru wszystkie możliwe opcje; przelew czy transfer przy wybraniu wcześniej przesyłki pobraniowej i pobranie przy wyborze wcześniej przesyłki przedpłaconej.

Da się te bzdury jakoś ogarnąć? Klient się zamota w 100 na 100 przypadków i pójdzie do youtube'a oglądać koty.

 

Zna ktoś rozsądne rozwiązanie?

 

Presta 1.6.0.6

 

ship2pay po dodaniu przez BO niewidoczny( nie dodaje się mimo komunikatu o powodzeniu), w związku z czym nie mogę zainstalować modułu.

Edited by pmp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Moduł Ship to pay

 

Ja też się przypinam do tematu.

 

Moduł ship2pay, który u mnie nazywa się "płatność przy odbiorze", nie robi nic, prócz tego, że jest i umożliwia wybranie płatności za pobraniem przy podsumowaniu zamówienia i umożliwia ją ZAWSZE.

 

Cała procedura składania zamówienia (czy 5 kroków czy 1 strona) jest bez sensu. Najpierw klient wybiera sposób wysyłki. Może wybrać cokolwiek, czy to pobranie czy przedpłata nieistotne i jednocześnie w ostatnim kroku przy płatności ma do wyboru wszystkie możliwe opcje; przelew czy transfer przy wybraniu wcześniej przesyłki pobraniowej i pobranie przy wyborze wcześniej przesyłki przedpłaconej.

Da się te bzdury jakoś ogarnąć? Klient się zamota w 100 na 100 przypadków i pójdzie do youtube'a oglądać koty.

 

Zna ktoś rozsądne rozwiązanie?

 

Mówisz o module płatność przy odbiorze, który nazywa się cash on delivery, nie Ship2Pay. Moduł ship2pay pozwala powiązać metody płatności z metodami wysyłki.

Edited by satania (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

witam,

 

podłączam się pod temat. Ten sam problem występuje w wersji 1.6. Jak powiązać sposoby płatności z wysyłką? Przecież to jakiś bezsens żeby klient wybrał w opcji wysyłki kuriera (przedpłata) a w kolejnym kroku przy wyborze płatności wybrał opcję za pobraniem.

 

Moduł Ship2Pay nie działa z wersją 1.6 Jakieś inne rozwiązanie?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A.  Przysierociłem trochę z tym "płatność przy odbiorze".

 

Nie zmienia to faktu, że WŁAŚCIWY moduł ship2pay nie działa od strzału w wersji 1.6.

 

B. Opanowałem sprawę. Prestashop v1.6.0.6

 

Moduł nie instaluje się właściwie z automatu ( po dodaniu go z menu: MODUŁY>>>Dodaj nowy moduł), ale można go dodać ręcznie z poziomu serwera:

 

1. Rozpakować plik (zależnie od struktury-piszę to bo nie pamietam) do folderu shiptopay lub bezpośrednio ( w każym razie tak, żeby został wypluty folder "shiptopay" bez kolejnego folderu "shiptopay" wewnątrz.

2. Załadować folder "shiptopay" na serwer do katalogu "modules"

3. Wejść do BO.

4. Wejść do menu MODUŁY

5. Odszukać i skonfigurować moduł shiptopay, uśmiechając się

5. Cieszyć się

6. Wrócić tu i usmiechnąć się jeszcze raz pisząc, że działa

 

P. S. Punkty 1 i 2 --kolejność dowolna

Edited by pmp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zawsze tak instaluję moduły. Problem jest tego rodzaju, że po konfiguracji, zmian żadnych nie ma tj. wybierając np. odbiór osobisty nadal mam płatność za pobraniem chociaż nie jest włączone dlatego rodzaju przesyłki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, Proszę o pomoc jak stworzyć metodę płatności pobranie w Shiptopay. Nie chcę mieć metody płatności czek, a tylko przelew oraz pobranie. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Moduł czek odinstalowałem.

 

W wersji 1.5 widzę, że jest taki moduł - Płatność przy odbiorze

http://zalozycsklepinternetowy.pl/dostawa-i-platnosci/konfiguracja-platnosci-w-prestashop-1-5/

 

W 1.6 nie widzę go niestety.

Edited by bradypolska (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok, dzięki za pomoc. Między czasie trochę inaczej to rozwiązałem i też działa i pojawiła się płatność za pobraniem. Pomocny okazał się cashondeliveryplus. Pozdrawiam

 

P.S Co do płatności przy pobraniu może zostać doliczona dodatkowa kwota za pobranie, ale nie musi (zależy od polityki firmy). Ogólnie dzięki wszystkim za pomoc. Temat z mojej strony zamkniety. Dzięki

Edited by bradypolska (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

ja jeszcze inaczej to rozwiązałem w Prestashop 1.6.0.8 zastosowałem moduły:

cash on delivery(wbudowany w Prestashop) + sheepla + payment restriction by carrier

 

Dla zainteresowanych moduł Ship2Pay nie działa z wersją 1.6.0.8 , wysypuje się strona główna sklepu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja mam znowu taki problem. 

Nie działa u mnie ani Ship2Pay ani Cash on delivery Plus. Postanowiłem że kupię płatny moduł z addons za 30 euro i też nie działa :(. Napisałem do nich ale czekam na odpowiedź jednak problem leży gdzie indziej niż w samych modułach. Czy ktoś orientuje się gdzie szukać? Od czego zacząć? Co czyścić? Jakie pliki?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ja jeszcze inaczej to rozwiązałem w Prestashop 1.6.0.8 zastosowałem moduły:

 

cash on delivery(wbudowany w Prestashop) + sheepla + payment restriction by carrier

 

Dla zainteresowanych moduł Ship2Pay nie działa z wersją 1.6.0.8 , wysypuje się strona główna sklepu.

 

Moduł działa znakomicie z prestą .8 i .9

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Próbuję od kilku godzin rozkminić temat i nie daje rady.

Chcę mieć formy dostawy:

1. Dpd przedpłata/pobranie

2. Paczka w ruchu przedpłata

3. Odbiór osobisty

 

Chciałbym również aby cena za dpd przedpłata wynosiła 13 zł a za pobranie 19 zł. Czy można to gdzieś zmienić w ustawieniach presty? Jak wy sobie z tym poradziliście ?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozwiązaniem okazało się wyłączenie opcji "Disable overrides". Moduł działa.

 

Czy to o czym piszesz to jest: Zaawansowane - Wydajność - Tryb debugowania - Wyłącz wszystkie nadpisywania?

I rozumiem, że ustawić to na "nie" aby zadziałał moduł ship2pay?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak, to ta opcja. Aczkolwiek ja nie używam już ship2pay. Kupiłem moduł płatny z prestashop, który po instalacji też nie działał. Zalecili mi wyłączenie opcji nadpisywania i pomogło. Możliwe, że ship2pay będzie działał również po wykonaniu tej czynności. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok, znalazłem nowszy (ponoć działający moduł), niestety próbując go zainstalować presta zgłasza, że moduł podobno już jest zainstalowany (na liście modułów go nie widać, z ftp modułów wyrzucony, cache wyczyszczone). Jak pozbyć się tego błędu, żeby dało się nowszą wersję zainstalować?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, ja użyłem tego pcpayments2carriersfree + standardowy moduł płatności za pobraniem w ps 1.6 i śmiga pięknie

Próbowałem go instalowac, niestety wyskoczył błąd przypuszczalnie spowodowany resztkami shiptopay - jak mogę oczyścić prestę z resztek tego modułu?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,  

 

u mnie problem polega na tym:

 

Jedyną metoda płatności w moim sklepie jest PAYPAL a chciałbym dodać opcje: przelewu na konto oraz pobrania. Próbowałem powyższych modułów przez Was opisywanych, ale niestety żaden nie wywołuje możliwości wyboru płatności w ostatnim kroku zakupu tzw. PŁATNOŚĆ.

 

Czy ma ktoś może jakieś sugestie jak to w końcu uruchomić? Na chwile obecną mam zainstalowany:

 

1. PayPal v3.8.1 

2. PrestaCenter Payments 2 Carriers Free v0.9.1

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Bartek

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam wszystkich

Mam pytanie zwiazane z tematem przesyłek i opłat - mianowicie:

W sklepie postawionym na Joomli i VM mam ustawioną przesyłkę darmową od konkretnej sumy zamówienia w dwóch wersjach - 50 zł poczta i 150 zł kurier

z tego co się zorientowałem Prestashop daje możliwość ustawienia takiej granicy ale tylko "jednopunktowo" - jak ustawię 50 zł to i poczta i kurier wchodzi z przesyłką bezpłatną jednocześnie - czy można to jakoś obejść ???

Pozdrawiam

Krzysiek

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja mam moduł ship to pay i nie wiem jak to mozliwe, ale co jakis czas przy wyborze wysyłki za pobraniem klient ma metodę płatności przelew. Próbowałem wielokrotnie robić sam zamówienia próbne i nigdy mi się to nie udało, zawsze jest poprawnie, macie może jakis pomysł skąd ten bład ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Proszę o pomoc, bo jestem zielony ;(

mam Przewoźnika Poczta Polska  i Poczta za pobraniem. Zainstalowałem Cash on delivery (COD) v0.7.5, bo miałem tylko przelewy. Doszła opcja pobraniowa i tu pojawił sie problem. Jeżeli ktoś wybrał wcześniej Poczta Polska a potem pokazują mu się 2 opcje : przelew i pobranie to jak wybierze pobranie to zapłaci za przesyłkę jak za przelew.

jak to zrobić żeby wybór przewoźnika bez pobrania nie wyświetlał modułu COD. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak zainstalowałem ten moduł i on mi na 1.6.0.9 nie chodzi meczę się z tym już kilka dni kombinuje czyszczę,usówam pliki hook i nie zaskakuje. Ładnie sie instaluje, ale od strony klienta nie chodzi.Nie ma żadnej reakcji prosiłbym o pomoc ewentualne nakierowanie co robię źle albo co jeszcze mogę zrobić . W 95% przypadkach widziałem że ustawienie wydajności wyłącz wszystkie nadpisywania pomogło , u mnie nie :/ zero reakcji .

 

Tak na marginesie którą preste najlepiej wybrać z tego co widzę to wersja 1.6.0.6 jest najlepsza bo na niej wszystkie moduły instalują się . Chyba że jest lepsza ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...