Jump to content
  • 0

Konfiguracja emaila i jego test - PS 1.5.5.0


WitekZ

Question

Nie udało mi się uzyskać pomoc na zmianę treści sektora "Kontakt" (Strona Główna), więc może uda mi się chociaż, przy Waszej pomocy, prawidłowo uruchomić łączność mailową.

Otóż po ustawieniu PHP i zrobieniu testu konfiguracji maila otrzymałem informację zielonym drukiem, że wiadomość została wysłana. Jednak na skrzynce znalazłem taką treść:

 

załącznik 1 "mail testowy 1"  - gdy w okno testu wprowadzam inny mail niż ustawiony w "Moich Ustawieniach"

załącznik 2 "mail testowy 2"  - gdy w okno testu wprowadzam ten sam adres

załącznik 3 "mail klienta"      - gdy w między czasie zarejestrował mi się pierwszy klient i ten mail otrzymałem. Podejrzewam, że miała to być informacja o rejestracji klienta.

 

Będę wdzięczny za wskazówki.

post-781062-0-54128000-1396707497_thumb.jpg

post-781062-0-77269500-1396707513_thumb.jpg

post-781062-0-14482900-1396707526_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witaj Vekia. Tak myślałem, że to SPF, ale wszelkie próby ustawiania SMTP dawały mi taki efekt (załącznik) Może coś źle ustawiłem, a przecież nie chodzi o darmowe "o2.pl", tylko szanujące się i na dodatek płatne "onet.pl" w adresie

post-781062-0-24300900-1396710124_thumb.jpg

Edited by WitekZ (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zmieniłem u siebie w Outlooku port na 587 (działa bez problemu jak z portem 25), w konfiguracji presta ustawiałem z szyfrowaniem i bez, w nazwie użytkownika wpisałem nazwę skrzynki czyli [email protected], bo tak miałem ustawioną nazwę konta w Outlooku, wpisałem również hasło do niego i... nadal d...pa.

Sam już nie wiem co zrobić. Pewnie jakaś głupota, a ja nie mogę na nią trafić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Samą nazwę też próbowałem

Znalazłem jeszcze tę informację, lecz nie pomogła mi ona w skonfigurowaniu:

 

http://prestashopforum.pl/index.php/topic,8161.0.html

 

Nie bardzo wiem co autorka miała na myśli - cytuję "Upewnij się że na dane, które podajesz w PrestaShop możesz zalogować się przez WebMaila udostępnionego przez Twojego dostawcę usług emial."

Edited by WitekZ (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Grzebałem, grzebałem, aż się dogrzebałem... otóż w ustawieniu mail w PHP - prawidłowa informacja i po teście i po zarejestrowaniu się klienta przychodzi na Mozillę Thunderbird, natomiast na Outlook przychodzi jednocześnie info SPF jak podawałem wcześniej. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje pomimo, że nie korzystam z Thunderbirda i nie mam tam konta, ale powoli się dokopię.

 

I żeby była jasność, mail przychodzi do Outlooka z treścią SPF, a w załączniku tej wiadomości w formacie Thunderbirda właściwa czytelna wiadomość będąca kopią tej która idzie do klienta (Tak myślę).

 

Przychodzi w formacie Thunderbirda, ponieważ jest on domyślnym klientem poczty  :P

post-781062-0-53044200-1396801136_thumb.jpg

Edited by WitekZ (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Nie bardzo wiem co autorka miała na myśli - cytuję "Upewnij się że na dane, które podajesz w PrestaShop możesz zalogować się przez WebMaila udostępnionego przez Twojego dostawcę usług emial."

 

czy tym loginem i hasłem logujesz się do skrzynki na onecie korzystając z poczta.onet.pl

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...