Jump to content

Modyfikacja kodu - darmowa dostawa od danej kwoty


belialek

Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuję wykonać modyfikację (PS 1.4), umożliwiającą ustawienie kwoty od której obowiązywać będzie darmowa przesyłka. Do tej pory częściowo udało mi się uzyskać taki efekt modyfikując plik classes/cart.php, ale niestety nie jest to do końca to czego oczekuję.

if ($orderTotalwithDiscounts >= (float)($free_fees_price) AND (float)($free_fees_price) > 0 AND (int)$id_zone == 9)

Modyfikacja nalicza darmową przesyłkę od danej kwoty dla każdego klienta na terenie Polski, a mi zależy na ustawieniu różnej kwoty dla różnych grup klientów, np:

 

grupa A - darmowa dostawa od 300zł
grupa B - darmowa dostawa od 600zł

 

W jaki sposób zmodyfikować ten warunek, aby brał pod uwagę grupę klienta? Nie wiem w jakiej zmiennej przechowywana jest informacja o grupie (domyślnej) klienta... Bardzo proszę o pomoc.

 

EDIT: ewentualnie, żeby chociaż ten warunek podany wyżej ograniczał się dla jednej grupy klientów - tej drugiej mogę dodawać darmową przesyłkę kodem rabatowym (jakby nie brak możliwości określenia kraju w kodach rabatowych, to bym z braku laku obie grupy tak obsługiwał, no ale niestety...)

Edited by belialek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tak, wiem - ale nie mam pojęcia jak to "wyciągnąć" i wrzucić do warunku... Czy ta zmienna jest w jakiś sposób gdzieś przechowywana w jakiejś zmiennej globalnej, czy jakoś samemu ją trzeba wyciągnąć? Generalnie podejście obiektowe to dla mnie czarna magia, więc poruszam się po tym pliku jak dziecko we mgle...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...