Jump to content

Cum se pot actualiza preturile ?


Daddy

Recommended Posts

Aici azi nu a functionat, poate maine :)

Chiar daca nu a functionat site-ul stiu despre ce e vorba, dar fiind la inceput de drum cu buget micut, momentan trebuie sa ne descurcam cum putem.

Oricum de la kritondesign.ro trebuie sa fac cumparaturi ceva mai tarziu, am vazut solutii interesante.

Link to comment
Share on other sites

Da asa e .. ieri nu a functionat.. poate nici azi .... m-am jucat pe live cu presta 1.6.0.5 ... interesant .. dar mi-a mancat ficatii la nivel de tema care nu e cea default. 

Intradevar trebuie ceva buget dar scapi de multe griji precum:

- ai preturile reale ale distribuitorilor in magazin

- ai stocurile reale ale distribuitorilor in magazin (nu mai refuzi comenzi)

- stii tot timpul ce produse au iesit din gama de distributie (se inactiveaza automat)

- stii tot timpul produsele noi intrate in distributie (importul merge altfel cu asemenea informatii nu ?)

- daca ai mai multe produse identice de la mai multi distribuitori .. poti alege de unde sa le livrezi in functie de pretul negociat de distributie.. etc

Link to comment
Share on other sites

depinde si cum ai preturile de intrare. daca utilizezi valute multiple, sa zicem ca ai lei, euro si usd, massupdate le face varza.

 

varianta cu MySQL e buna, pt ca deschizi on-line in excel baza de date, poti modifica cate preturi vrei si cand I-ai dat update sunt urcate instant

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...