Jump to content

wystawianie dokumentów z panelu


Esseker352

Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące sprzedaży. W jaki sposób u was się to odbywa? Wystawiacie tylko faktury z Presty czy macie podpięty jakiś program magazynowy/sprzedażowy ? Używacie paragonów czy tylko faktur. 

 

zaczynam działalność i mam dylemat czy warto wydawać dodatkowy tysiąc Pln na integracje subiekta gt z Prestą czy da się spokojnie prowadzić sprzedaż bezpośrednio z panelu sklepu w wygodny sposób również dla księgowości.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :) 

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

Wszystko i tak musisz wklepać do swojego programu do księgowania. Nie znam nikogo kto korzysta z presty jako systemu do księgowania. 

 

Generalnie to większość (na podstawie mojej wiedzy - być może są wyjątki) korzysta z presty do wystawiania proform, paragonu w preście nie wystawisz, musisz mieć zafiskalizowane urządzenie. Z tego co pamiętam to te "paragony" w prestashop to jakiś błąd w tłumaczeniach.

 

jak na początek - jak zamówień nie będzie wiele - z wklepywaniem tego ręcznie sobie poradzisz, bo co to za wysiłek wbić na kasę sprzedane produkty (i tak to musisz zrobić) czy wklepać faktury do programu księgowego (jak klient sobie zażyczy fvat) Ten tysiąc moim zdaniem lepiej poświęcić na reklamę w  google adwords czy gdzie tam chcesz, a jak już sprzedaż będzie odpowiednio wysoka i  jej wklepywanie do programu będzie monotonne - wtedy już na pewno tego tysiąca nie będzie Ci szkoda ;)

Link to comment
Share on other sites

dziekuję za odpowiedź. Czy prędzej czy później taką integrację będę musiał wykonać ? A jak by to wyglądało gdyby księgowość prowadziła zewnętrzna firma. Wystarczy wtedy że dostarczę im faktury wystawione w prescie?  Apropo tych faktur. Trzeba mieć osobny wzór na fakturę " zwykłą" i osobny na fakturę vat jeśli sobie klient zażyczy czy można zawsze wystawiać faktury vat ? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Czy prędzej czy później taką integrację będę musiał wykonać ?

To nie jest obowiązek, to ma Ci ułatwić i usprawnić pracę. Jak zamówień będzie dużo, będzie Ci po prostu łatwiej. 

 

 

 

A jak by to wyglądało gdyby księgowość prowadziła zewnętrzna firma.

Wyglądałoby to tak samo, tj. musiałbyś i tak na własną rękę te dokumenty, które przekazujesz do zewnętrznej firmy wystawiać i np. nabijać sprzedaż na kasę.

 

 

 

Wystarczy wtedy że dostarczę im faktury wystawione w prescie?

Tak. Ale pamiętaj, że jeżeli chcesz je wykorzystywać jako dokumenty księgowe musisz je najpierw dostosować, aby spełniały wszystkie wytyczne z rozporządzenia ministra http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/faktura/324282,Rozporzadzenie-w-sprawie-faktur-2014-faktury-uproszczone.html - powiem krótko: ta faktura nie spełnia wszystkich wymagań. Dlatego je lepiej traktować jako proformy, a nie realne dokumenty księgowe.

 

Ale to nie wszystko, jest wiele innych rzeczy, jak nie masz jeszcze kasy fiskalnej to musisz prowadzić ewidencję sprzedaży bezrachunkowej (czyli takiej, do której nie wystawiasz faktur), tego już presta nie zrobi i musisz sam na własną rękę takie zestawienia tworzyć. Sklepy internetowe mogą być z kasy zwolnione niezależnie od obrotu na rzecz zwykłych klientów (nie firm), pod warunkiem spełnienia kilku rygorystycznych warunków

 

 

 

Trzeba mieć osobny wzór na fakturę " zwykłą" i osobny na fakturę vat jeśli sobie klient zażyczy czy można zawsze wystawiać faktury vat ? 

Nie ma czegoś takiego jak faktura "zwykła", faktura to faktura, i jak klient sobie zażyczy - to mu ją wystawiasz. Jak nie, to sprzedaż:

1) w przypadku braku kasy fiskalnej ląduje w ewidencji sprzedaży bezrachunkowej

2) w przypadku gdy masz kasę - nabijasz sprzedaż na kasę i klient dostaje paragon, ten prawdziwy, bo ten "paragon" z presty nie ma za wiele wspólnego z "paragonem" z zafiskalizowanego urządzenia

 

 

generalnie to z papierami jest burdel ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,

Czy korzystaliście z

http://www.ifirma.pl/bonusy/sklepy-internetowe/prestashop

 

Szukam modułu, dzięki któremu wygeneruje fakture bezposednio po zakupach klienta - bez koniecznosci przepisywania danych, itd

Wymagany prawnie format faktury jest dosc prosty - z presty maja się zaciągać dane na fakture i numeracja najlepiej (dostsowanie numerowania dokumentów)

Faktycznie, ta "faktura pro forma" którą można automatycznie wygenerować nie nadaję się do używania :-)

 

jakieś doswiadczenia w tym zakresie ?

z góry dziękuje

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Czy korzystaliście z

http://www.ifirma.pl/bonusy/sklepy-internetowe/prestashop

 

Szukam modułu, dzięki któremu wygeneruje fakture bezposednio po zakupach klienta - bez koniecznosci przepisywania danych, itd

Wymagany prawnie format faktury jest dosc prosty - z presty maja się zaciągać dane na fakture i numeracja najlepiej (dostsowanie numerowania dokumentów)

Faktycznie, ta "faktura pro forma" którą można automatycznie wygenerować nie nadaję się do używania :-)

 

jakieś doswiadczenia w tym zakresie ?

z góry dziękuje

Witam

 

Moje doświadczenie z ifirma na 1.5.6.2 jest takie że po dodaniu kluczy api gdy chcę wystawić fakturę otrzymuję takie błędy:

 

Fatal error: Uncaught exception 'ifirma\IfirmaException' with message 'Invalid response while geting assountancy month' in /adreswww/modules/ifirma/connector/Response.php:156 Stack trace: #0 /adreswww/modules/ifirma/connector/Connector/ConnectorAbstract.php(274): ifirma\Response::constructAccountancyMonthFromResponse('{"response":{"K...') #1 /adreswww/modules/ifirma/connector/Connector/ConnectorAbstract.php(188): ifirma\ConnectorAbstract->_getCurrentAccountancyMonth() #2 /adreswww/modules/ifirma/connector/Connector/ConnectorInvoiceSend.php(18): ifirma\ConnectorAbstract->_setProperAccountancyMonth() #3 /adreswww/modules/ifirma/connector/Invoice/InvoiceAbstract.php(95): ifirma\ConnectorInvoiceSend->send() #4 /adreswww/modules/ifirma/manager/ApiManager.php(198): ifirma\InvoiceAbstract->send() #5 /adreswww/modules/ifirma/manager/ApiManager.php(183): ifirma\ApiManager->_sendInvoice('54', 'invsend') #6 /adreswww/modules/ifirma/requests/sendInvoice.php(15): ifirma\ApiManager->sendInvoice('54', 'invsend') #7 {main in /adreswww/modules/ifirma/connector/Response.php on line 156

 

Edited by 83krynio (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Czyli w prescie nie ma możliwości prowadzenia sprzedaży wystawiając paragony i faktury? W praktyce nie da się tego zrobić nie podpinając zewnętrznego programu magazynowego ?  Czy może się myle. Jest na to jakiś sposób? Żebym mógł wystawić inny dokument w zależności od tego jaki zażyczy sobie klient ? 

Link to comment
Share on other sites

paragony to wystawiasz na zafiskalizowanym urządzeniu zgłoszonym do urzędu skarbowego

presta takim urządzeniem nie jest więc te papiery są nic nie warte. tak samo faktury, bo nie są zgodne z ustawodawstwem.

faktury conajwyżej jako proformy, chyba, że sam sobie je dostosujesz we własnym zakresie.

Link to comment
Share on other sites

Do sprzedaży przez internet nie trzeba prowadzić ewidencji na kasie fiskalnej, w przypadku jeśli na dokumencie jest napisane kto co i za ile kupił. Na początek chciałem sobie oszczędzić tego wydatku.  Są tam jakieś dokładniejsze uregulowania. Dlatego się zastanawiałem czy da się wystawiać 2 różne dokumenty, mógłbym je sam dostosować ale poajawia się problem jak wystawić 2 różne. 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja oprócz presty korzystam z programu od ifirmy - vat r. Służy mi głownie do wystawiania rachunków i faktur i późniejszego ich przechowywania. Z tego co się orientuję można w nim też prowadzić magazyn, ale ja jeszcze z tej funkcji nie korzystałam. Generanlie program bardzo przyjemny i prosty w obsłudze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...