Jump to content
  • 0

Wgrywanie plików - funkcja dla drukarni


drucker

Question

Witam

 

Mam problem, tworze sklep internetowy dla drukarni.

Niezbędna jest mi funkcja wgrywania plików przez klienta przez stronę www.

Są dostępne wtyczki, z tego ci widzę ale znalazłem też inny sposób, poprzez 

Katalog produktów\Produkt\Dostosowanie

 

Problem:

używam PrestaShop™ 1.5.6.2, umożliwia ona wgranie plików GIF, JPG, PNG. Zależałoby mi na takich plikach jak: PDF, CDR, TIFF, TIF

- gdzie zmienić info widoczne nad uploaderem "Po zapisaniu produktu klienta, pamiętaj o dodaniu go do koszyka. 

Dozwolone formaty plików to: GIF, JPG, PNG"?

- Gdzie zmienić nazwę zakładki dostosowywanie zakładki?

 

Pozdrawiam

Edited by drucker (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

próbowałem to zrobić w 1.5.4.1 nawet zleciłem to zewnętrznej firmie, skasowali mnie, coś próbowali zrobić ale w efekcie nigdy mi tego nie zrobili - nie wiem czy mogę podać namiary, ale może warto ustrzec innych.

 

nie wiem jak to wygląda w wersji 1.5.6.2, w kazdym razie w 1.5.4.1 były problemy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety nie jest to konfigurowalne. Walidacja tych 3 typów jest głebiej w rdzeniu presty, także bez ingerencji programisty ni hu hu. Samo info możesz zmienić w pliku presta\themes\default\lang\pl.php, ale i tak inne typy nie przejdą walidacji.

 

W tym samym pliku możesz nazwę zakładki zmienić.

 

A tak poza samym tematem... tak się składa, że też robię sklepy dla drukarnii, ale mam dedykowany pod to system. I szczerze powiem, że bez dodatkowych modułów do Presty się raczej nie obejdzie a i to będzie trudne. Zależy jeszcze co potrzebuje ta drukarnia, ale jak druk arkuszowy to będzie grubo :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety ale tak specyficznej funkcjonalności nie można zrobić "po taniości", oprogramowanie open-source daje podstawy, ale to jest oprogramowanie open-source dla standardowych mechanizmów sprzedaży, a nie drukarni...

 

Oczywiście tak jak to już zostało napisane - sprawy związane z takimi plikami do drukarni trzeba załatwiać najlepiej autorskimi lub sprawdzonymi gotowymi rozwiązaniami, często wrzucane pliki są duże, czasem trzeba zrobić furtkę w postaci możliwości wrzucenia pliku przez FTP, do tego trzeba stworzyć odpowiedni katalog, który przypisze plik do zamówienia itd. Wszystko da się zrobić ale to kosztuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...