Jump to content

Bezbolesna przesiadka na Prestashop - pozycje w Google


digites

Recommended Posts

Witam! Jestem na etapie konfigurowania Presty, za niedługo będę "przesadzał" produkty ze starej platformy (Click Shop od Home.pl), a w finale podepnę domenę pod Prestashop. Moje pytanie brzmi, jak to zrobić, aby nie utracić aktualnych pozycji w Google. Czy są jakieś sprawdzone sposoby, które całkowicie bądź częściowo likwidują ten problem?

Link to comment
Share on other sites

stworzenie przekierowania 301 dla wszystkich produktów, kategorii, storn cms itp.

https://pomoc.home.pl/bazawiedzy/zagadnienia/308

 

Gdzie umieścić plik .htaccess? (nie mam dostępu do katalogu platformy Click Shop).

 

Nie siedzę w temacie, gdybyś mógł mi wytłumaczyć, jak ma wyglądać przekierowanie, to byłbym wdzięczny :)

 

Załóżmy, że dla przykładu chodzi o podstronę z regulaminem:

 

stary adres: www.tasamadomena.pl/regulamin.html

nowy adres na preście: www.tasamadomena.pl/nowy-adres-regulaminu

Link to comment
Share on other sites

To ja się podepnę.

Mam w starym sklepie ponad 500 produktów, w połączeniu z kategoriami i producentami oraz dodatkowo zaindeksowanymi linkami daje to ok 600 linków do przekierowania.

Pytanie brzmi: czy ładować taką ilość "redirectów" do .htaccess, czy lepiej będzie zrobić te przekierowania w plikach, do których google się odwołuje (12-produkt.html itp., przekierowanie przez meta http-equiv="Refresh")?

Link to comment
Share on other sites

przeprszam ze tutaj ale mam propblem z zalozeniem nowego tematu. ASutomatycznie przenosi mnie na strone glowna presty. pomoze ktos jak zalozyc nowy temat?

przypuszczam, że używasz jakiegoś zbanowanego słowa,

np. "d r u g i e" "d r u g a" "d r u g i" itp.

pisane razem - bez spacji - zawiera słowo które jest zbanowane

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...