Jump to content

Lista produktów - modyfikacja

Recommended Posts

Witam

Potrzebuję w product-list.tpl wyciągnąć id kategorii głównej, do której należą produkty, ściślej mówiąc id_parent. z tabeli category. Czy mółgłby mi ktoś pomóc tak zmodyfikować kod product.php aby było to możliwe?

Kod pliku product.php - standard (racja co do wklejania kodu - nie przemyślałem tego, poprawiam błąd)

Edited  by krzychu106

(see edit history)

wklejanie całego kodu product.php to nie najlepszy pomysł, post jest nieczytelny, lepiej w tym celu wykorzystać takie strony jak pastebin.org

każdy produkt ma zmienną id_category_default

mówi ona o głównej kategorii produktu, aby wyciągnąć "parent" wystarczy zrobić

$parent = new Category ($product->id_category_default);

obiekt $parent jest odtąd obiektem kategorii o id z pola id_category_default

teraz jużmożemy korzystać z $parent->id_parent

wystarczy tę zmienną przekazać do tablicy smarty.

pamiętaj, że to tylko id! 

hmmm...  próbuję i nie wychodzi...

ale, może się mylę... w id_category_default mamy id kategorii, a (może słabo to opisałem) ja potrzebuję id_parent o wartości, jakie mają kategorie główne w tabeli category... chcę aby wszystkie produkty w kategorii (będącej główną kategorią) np o id = 23 posiadały wstęgę koloru czerwonego. Mogę to uzyskać nadając odpowiednią klasę css w zależności od id_category z tabeli category, który jest taki sam jak id_parent... - mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo...

Share

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More