Jump to content
  • 0

Instalacja Theme Leo Mobile - rozwiązanie


roman.b

Question

Witam,

 

Zakupiłem ten szablon do naszego sklepu i okazało się że poprawna instalacja jego nie jest taka prosta i kompletnie żadnej pomocy ze strony autora który tylko udostępnia zwykłego PDF.

 

Niestety tego szablonu nie powinni sprzedawać ze względu na błędy z konfiguracją tłumaczenia - totalna porażka. Zajęło mi trochę czasu zanim doszedłem dlaczego źle się instaluje i udało mi się poprawnie zainstalować ale nie do końca eliminując wszystkie błędy.

 

Po zwykłej instalacji i zainstalowaniu języków okazuje się że po wybraniu np. Angielskiego część strony jest po rosyjsku a część po niemiecku i tak analogicznie reszta języków. Myślałem że ja coś robię nie tak i instalowałem Preste ze cztery razy i za każdym razem efekt był podobny.

 

Problem tkwi w ustawieniach na sztywno w części szablonu bez względu na to co mamy w sklepie a reszta szablonu jest zależna od ustawieniach w sklepie i dzięki temu mamy totalną kaszanę.

 

Żeby poprawnie zainstalować należy wykonać instalację Presty w określony sposób:

 

Pierwszy Etap

1. Instalujemy roboczą Preste najlepiej przez auto instalatora (Installatron) - posłuży nam jako dawca

2. Po instalacji musimy mieć język Portuguese-Brazil i Hiszpański a jak ich nie ma to dodajemy ręcznie w zakładce "lokalizacja" lub "tłumaczenia"

3. Potem exportujemy oba języki do pliku i ty sposobem mamy es.gzpi i br.gzpi

 

Drugi etap:

4. Usuwamy zainstalowaną Prestę

5. Sami wgrywamy nowe pliki instalacyjne Presty na nasz serwer (nie korzystamy z auto instalatorów!!)

6. Przy instalacji wybieramy język obsługi Angielski US i język naszego kraju Germany

7. Po zainstalowaniu dodajemy język Francuski (jako trzeci)

8. Teraz importujemy czwarty język z naszego pliku br.gzpi w zakładce "tłumaczenia"

9. Kolejny język już dodajemy ręcznie w zakładce "lokalizacja" lub "tłumaczenia" i musi to być Włoski

10. Znowu importujemy język z naszego pliku es.gzpi i to jest piąty język

11. Teraz dodajemy już ręcznie kolejne języki Rosyjski i Polski w takiej kolejności żadnej innej

 

Tym sposobem mamy 8 języków w takiej kolejności:

lang.png

ID_LANG musi się zgadzać z tym 1-8

 

Teraz możemy się cieszyć działającym tłumaczeniem na froncie gorzej z modułami Leo pomimo że są przetłumaczone to są tylko po Angielsku. Może komuś to pomoże.

Edited by roman.b (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

in fact, problem is fixed, This is guide, some kind of "how to" related to this template, it's worth to translate it :)

i will do it, and i will let you know :)

 

I reported to the author that he should return template walk from the very beginning and not after it pays to repair the all errors of the author alone.

Edited by roman.b (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety ale posiadam też ten szablon i spisuje się rewelacyjnie. Pomoc techniczna od Than jest też super - nie mam co narzekać - Than zawsze odpisywał mi na czas - jak chciałem jakieś modyfikacje własne zawsze mi napisał co i gdzie zrobić. Coś musiałeś nie tak zainstalować. Owszem moduły są tłumaczone przez google stąd te błędy. Ale to nie się zmieni :) .Jeżeli chodzi o tłumaczenia frontoffice - to też to tłumaczenie jest bardzo dobre w porównaniu do pozostałych szablonów prestashop z LeoTheme posiadam ich więcej i jeżeli chodzi o tłumaczenia to chyba tylko w tym szablonie lomobile jest poprawnie przetłumaczone. Paczki mail musisz sobie powgrywać do katalogu głównego szablonu z jakiego korzystasz inaczej maile będą wariować.

 

Jeżeli chodzi o konfigurację chętnie pomogę tylko daj znać.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety ale posiadam też ten szablon i spisuje się rewelacyjnie. Pomoc techniczna od Than jest też super - nie mam co narzekać - Than zawsze odpisywał mi na czas - jak chciałem jakieś modyfikacje własne zawsze mi napisał co i gdzie zrobić. Coś musiałeś nie tak zainstalować. Owszem moduły są tłumaczone przez google stąd te błędy. Ale to nie się zmieni :) .Jeżeli chodzi o tłumaczenia frontoffice - to też to tłumaczenie jest bardzo dobre w porównaniu do pozostałych szablonów prestashop z LeoTheme posiadam ich więcej i jeżeli chodzi o tłumaczenia to chyba tylko w tym szablonie lomobile jest poprawnie przetłumaczone. Paczki mail musisz sobie powgrywać do katalogu głównego szablonu z jakiego korzystasz inaczej maile będą wariować.

 

Jeżeli chodzi o konfigurację chętnie pomogę tylko daj znać.

 

Pozdrawiam

 

Chyba mówimy o dwóch różnych szablonach bo ten ma przypisane tłumaczenie części szablonu na stałe w ten sposób np. ID_Lang 2 = DE i jak w sklepie mamy np. Polski to jest kaszana. Nie jest tłumaczone z Google Translatora. W tym nie mam żadnego problemu z emailami.

Zainstalowaliśmy inny szablon "Spares for Any Car" (bez fajerwerków) i zero problemów różnica jest kolosalna

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak ta sama wersja. Działa bezproblemowo u mnie bez jakichkolwiek zarzutów :)

Za duże zaufanie mam do tej firmy :) A jeżeli chodzi o te tłumaczenia to podejrzewam że kiszka może być w paczkach językowych.Bo nie raz miałem ten przypadek, że tłumaczę angielski a tu wychodzi troche rosyjskiego,polskiego:)

 

Ale ok.Szablon musi działać w 100% poprawnie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To coś musieli z chrzanić w nowej wersji która jest 0.3 z tego roku instalowane na czystym sklepie w Home.pl i Linuxpl.com i za każdym razem to samo. Znalazłem w plikach stałe tłumaczenia przypisane do ID.

Jeden przykład z ich pliku:

id_btmegamenu, id_lang

2, 1, 'Home', '', '', ''),
(2, 2, 'Zuhause', '', '', ''),
(2, 3, 'Magasiner', '', '', ''),
(2, 4, 'Casa', '', '', ''),
(2, 5, 'Domestico', '', '', ''),
(2, 6, 'Casa', '', '', ''),
(2, 7, 'Home', '', '', ''),
(2, 8, 'Dom', '', '', ''),

 

Tak jest sporo, a nie mówiąc że w karcie tłumaczeń zmiany modułów nic nie dają.
 

Edited by roman.b (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...