Jump to content
  • 0

Strona Nowości


vik_ing

Question

Witam,

W dolnej stopce mamy link Nowości, który otwiera stronę Nowości z produktami z opisem "Nowy"
Możliwość dodawania opisu "Nowy" wyłączyłem i wszędzie oprócz tej strony się nie ukazuje.
Czy jest jakiś sposób by to wyłączyć albo tylko na tej stronie pokazywać wybrane produkty.

Z góry dzięki za podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

ok dzięki za informacje,

jeszcze zapytam: w jaki sposób wyłączyłeś te dodawnie "NOWY" do produktów?

 

Generalnie, ten napis pojawia się tam dlatego, że:

- może być to przyczyna cache, Twój sklep korzysta z niego i wyświetla wciąż starą wersję (zapisaną w cache). Aby się upewnić, że tak nie jest, przejdź do adv. paramters > performance, jest tam button do "czyszczenia" cache i opcja do włączenia (wymuszenia) kompilacji. Włącz tę funkcję, wyczyść cache i sprawdź, czy coś dało.

- jeżeli to nie pomoże, kwestia może być w modyfikacjach pliku (o ile takie były) product-list.tpl (aczkolwiek w tej sytuacji dziwne jest to, że wyświetla się to wyłącznie w nowościach).

 

to co można zrobić w tym drugim przypadku, to np. usunąć kod odpowiedzialny za wyświetlanie tego napisu z pliku product-list.tpl, lub ukryć go cssami.

 

jako, że drugie rozwiązanie jest prostsze, oto style które trzeba wkleić do  global.css (plik znajduje się w katalogu z szablonem z podfolderze /css/)

#product_list .new {display:none!important;}
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć,

dodawanie nowy wyłączyłem w panelu administracyjnym -> preferencje -> produkt - > Ilość dni przez które produkt jest oznaczony jako "nowy" / ustawiłem 0.
Wszędzie się wyłączyło oprócz strony "nowości".

Użyłem w global.css tego kodu i napis zniknął w produktach na stronie "Nowości"

Pomogło dziękuję.

Mam jeszcze inne pytanie związane ze stroną nowości. Czy da się nad nią zapanować.
Chodzi mi o to czy mogę, ile i jakich produktów sam umieszczać na tej stronie a nie robiła tego "maszyna"

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

funkcjonalności prestashop nie pozwalają na oznaczanie produktów jako nowy, wszystko odbywa się automatycznie. ale można to obejść modyfikując wartości pewnych komórek w bazie danych.

 

czy posiadasz dostęp do jakiegoś programu / skryptu który pozwala zarządzać bazą danych? (np. phpmyadmin?)

 

w tabeli ps_product jest taka kolumna date_add - i to właśnie na jej podstawie produkty oznaczane są jako nowe, wystarczy odpowiednio zmienić datę :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...