Jump to content
  • 0

w ustawieniach walut mam pln a na stronie pokazuje usd


repet

Question

Witajcie

Jestem mlodym wilkiem w presta

 

Zakładam sklep i mam problem, w ustawieniach jezykowyc/walut itd mam wszedzie ustawione polskie ceny jezyk itd. Natomiast jak dodam produkt wpisuje ceny w pln a na stronie pokazuje mi ceny z usd. jak sie pozbyc tego problemu??

 

Dzieki wielkie

Link to comment
Share on other sites

30 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To ja poprosze instrukcje gdzie ja to mam sprawdzic ;)

 

Mam wersje 1.5.6.2

 

jak wpisalem sobie w wyszukiwarce w panelu admina "front office" znalazlo takie cos:


 

Preferencje: okres ważności pliku cookie Front Office

Języki: Ten język nie jest kompletny i nie może zostać użyty we Front Office ani Back Office, ponieważ brakuje kilku plików.

Pozycje: Kliknij tutaj aby być przekierowanym do Front Office swojego sklepu gdzie możesz przenosić i usuwać bezpośrednio moduły.

Ustawienia główne Włącz lub wyłącz token w "Front Office" w celu poprawy bezpieczeństwa PrestaShop.

 

Dodatkowo wyskoczylo mi takie cos:

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form 1000 for max_input_vars.
Please ask your hosting provider to increase the this limit to 1441 at least or edit the translation file manually.

Edited by repet (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

tak teraz całkiem przemienilem jezyk na angielski i przy probie zainstalowania poslkiego i zmienienia fron ofice czy czegokolwiek pokazuje sie komunikat jak powyzej pisalem czyli: 

 

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form 1000 for max_input_vars.
Please ask your hosting provider to increase the this limit to 1441 at least or edit the translation file manually.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

komunikat o którym mówisz nie wyświetla się w front office tylko w panelu zarządzania sklepem w miejscu z tłumaczeniami.

 

zarządzanie językami:

http://doc.prestashop.com/display/PS15/Understanding+Local+Settings#UnderstandingLocalSettings-Languages

 

zarządzanie walutami:

http://doc.prestashop.com/display/PS15/Understanding+Local+Settings#UnderstandingLocalSettings-Currencies

 

ustawianie domyślnej waluty:

http://doc.prestashop.com/display/PS15/Understanding+Local+Settings#UnderstandingLocalSettings-Configuration

Link to comment
Share on other sites

  • 0

OK. W tych kategoriach co napisales mam ustawiony jezyk polski i polska walute. po tym na stronie mam dalej ceny w dolarach.

 

Teraz przechodze do Lokalizacja--> Tłumaczenia

 

Mam okno modyfikuj tłumaczenia: i mam rozne kategorie do wybrania. email, nazwy pola, info o bledach i pdf przetlumaczylo bez problemu natomiast przy pozostałych wyskakuje ten komunikat o konfiguracji php. Co teraz mam zrobic? pisać maila do hostingodawcy?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tak, to najprostsze i najszybsze rozwiązanie ;) i w zasadzie możliwość tłumaczeń pozostałych fragmentów strony zależy od tego, czy zwiększą ten limit, czy nie.

 

natomiast wracając do waluty.

chodzi o to, że w prestashop możesz sobie zmieniać walutę jako klient.

zmierzam do tego, że być może ją zmieniłeś na dolary, i po prostu widzisz dolary.

EzfFKQP.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Napisalem do nich, narazie cisza jeszcze. Co do ustawiania waluty na stronie nie mam takiej opcji widocznej. Zresztą zerknij sobie na tą stronkę urodana5.pl w 90%przypadkow gdzie nie klikniesz sa ceny w usd, natomiast czasem cos sie pokaze w zł. czyli wg mnie blad tlumaczen

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tak wczesniej byly dolary. Chyba rozpracowalem co bylo problemem. Problemem byly stare testowe produkty ktore byly wrzucone na stronke (chyba) usunalem wszystkie produky ze strony i po dodaniu nowego testowego sa ceny w pln. Hostingodawca podwyzszyl mi ten jakis limit do 5000 slow. ale jak daje tlumaczenie to dalej mi pisze ze jest ten limit. Czy ja wogole musze robic to tlumaczenie? prosze pomoz mi ;) jestem totalnym noobem w prestashop ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

generalnie to możliwość tłumaczeń przydaje się w sklepie. szczególnie w momencie gdy chcemy coś przetłumaczyć.

jeżeli hosting zwiększył Ci ten limit a wciąż pojawia się ten problem to są trzy możliwości:

 

1) wcale tego nie zwiększyli

2) server potrzebuje "restartu" aby nowe ustawienia zaczeły działać

3) server posiada jakąś formę cache niezależną od prestashop

 

niemniej jednak, skoro już te dolary zniknęły, to chyba .... wszystko działa jak należy?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zyje taka nadzieją ;) narazie jestem na etapie robienia kategori potem bede dodawal produkty, noi cala techniczna oprawe ale w razie czego bede Cie atakował :) dzieki wielkie za cierpliwość! :D a co do opcji nr2 restart serwera nastepuje sam czy ja go musze jakos wymusic?:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zrobilem tak jak mowiles, po wyczyszczeniu cache problem nie zniknal. ale tam odnosnie cache byl taki opis "Włączenie tej opcji spowoduje zapisywanie większości danych wyświetlanych przez pliki szablonu sklepu do pamięci podręcznej. Opcja ta jak również kompilacja zalecana jest dladziałających sklepów, przy edycji szablonu powinna być wyłączona w celu zobaczenia zmian." 

 

Wiec dalem zeby byly narazie wylaczone zapisalem zmiany. I pokazaly sie zlotowki ;) teraz pytanie jest tylko takie czy jak juz sklep bedzie gotowy a ja wlacze cache czy znowu sie problem nie pojawi?? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pojawia mi sięten komuniakt:

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form:
1000 for max_input_vars.
Please ask your hosting provider to increase this limit to 3171 at least, or you will have to edit the translation files.

 

Gdzie mogę to zmienić?
 

Z góry dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć!

 

Słuchajcie mam dokładnie taki sam problem, wszystko poustawiane w PL język, waluty itp. a w sklepie w koszyku i featured products wyświetla mi się znaczek dolara, cena jest taka jak w backoffice w zlotówkach, ale stoi przy niej znaczek dolara, np. cena powinna być 89,00 zł a na stronie sklepu widnieje $89.00... Przejrzałam rozwiązania tu zawarte, wszystko mam tak ustawione, a problem nie znika...

 

Wersja Presty 1.5.6.2

 

Screeny ustawień i tego jak się wyświetla...

 

waluta.jpg

 

 

waluta2.jpg

 

wy%C5%9Bwietlanie.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pojawia mi sięten komuniakt:

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form:

1000 for max_input_vars.

Please ask your hosting provider to increase this limit to 3171 at least, or you will have to edit the translation files.

 

Gdzie mogę to zmienić?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

 

Plik php.ini i edycja zmiennej max_input_vars

jeśli masz na localhoście to nie ma problemu. Jeśli na serwerze wirtualnym to albo pisz do amina (chyba, że masz dostęp do pliku konfiguracyjnego) albo przez htaccess spróbuj wklepaćphp_value max_input_vars 5000 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pojawia mi sięten komuniakt:

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form:

1000 for max_input_vars.

Please ask your hosting provider to increase this limit to 3171 at least, or you will have to edit the translation files.

 

Gdzie mogę to zmienić?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

wpliku konfiguracyjnym serwera (php.ini)

więcej info: max input vars in prestashop

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kochani, proszę o pomoc... Spróbowałam jeszcze raz rozwiązań tu podanych, ale nic nie pomaga...

Spróbowałam wgrać inny język, wywaliłam wszystko z polskiego i dla sprawdzenia wrzuciłam niemiecki, poprzestawiałam wszystko na Niemcy, język niemiecki, domyślna waluta Euro, wycyściłam cache i absolutnie nic się we front office nie zmieniło! Dalej są dolary jak były :/ Zmieniłam znowu na polski i zero rekacji... Jak zmieniam szablon jest dalej ten sam błąd... Czy ktoś może mi pomóc? Chciałabym uruchomić sklep (jest na razie wyłączony), ale nie mogę z dolarami...

Dajcie znać co potrzebujecie, żeby sprawdzić co jest nie tak, będę wrzucać, naprawdę już nie mam pomysłu i potrzebuję pomocy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ano faktycznie. Przepraszam za powierzchownośc wypowiedzi.

Chodzi o walutę.

Wyrzuciłem wszystkie waluty poza PLN.

Wyrzuciłem produkty i wprowadziłem testowy.

W panelu admina jest w PLN a an stronie sklepu są dolary.

Przeliczone po kursie, ale dolary.

Nawet odinstalowałem moduł wymiany walut i nic się nie zmieniło.

 

Nie mogę na stronie sklepu znaleść pozycji gdzie się ustawia domyślną walutę, chociaż w hookach jest przypisana do hook_top tak jak język, wyszukiwanie itp...

 

link do strony:

http://ziplar.pl/sklep_nowy2

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mnie nikt nie pomógł, poradziłam sobie sama... Ach te fora...

 

A co do twojego problemu, to jak wchodzę na twój sklep to widzę cenę 100PLN, więc chyba jednak jest dobrze? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hej.

Dopiero od 5 minut tak jest.

Problem rozwiązałem instalując na nowo dolary i i uaktywniając je.

Następnie na stronie głównej zmieniłem walutę na nowo utworzone USD.

Po przeładowaniu stron ustawiłem PLN i zadziałało.

Na wszelki wypadek deaktywowałem USD (ale nie wyrzucałem) i wszystko wyglądan na to że jest już OK.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...