Jump to content

Statusy maili


Recommended Posts

Witam, mam prestashop 1.5.4.1 i w zamówieniach mam "statusy" - Payment remotely accepted (Płatność przyjęta) i Payment accepted (płatność zaakceptowana) jest to w zasadzie to samo bo wysyła tego samego maila a chciałbym ten pierwszy status wykorzystać na np. GOTOWE DO ODBIORU. Jak to zrobić aby wysyłało nowego maila? w bazie danych w tabeli ps_order_state_lang jest pozycja "template" i w niej dla obydwu tych statusów jest przypisane payment, rozumiem że odnosi się to do maili w pliku mails/pl/payment.html . Teraz pytanie czy jak dorobię plik załóżmy gotowe.html i wpiszę w pozycji template w bazie danych gotowe to wyśle mi takiego maila? podejrzewam że nie ale jak to zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki doszedłem do tego icon_e_smile.gif
mam jeszcze takie pytanie o szablon maila, bo są tego typu funkcje: #{id_order},{firstname}, {lastname}
czy jest taka funkcja która pokazuje adres dostawy? Chciałbym aby mail wyglądał mniej więcej tak:

 

Paczka będzie dostarczona przez firmę xxx na poniższy adres:

adres dostawy ustawiony przy zamówieniu

Link to comment
Share on other sites

w tym celu konieczne jest przekazanie tych zmiennych {firstname} itp. do tego maila, aby to zrobić, trzeba edytować kontroller który "obsługuje" danego maila, konieczne jest dopisanie tych dodatkowych zmiennych do listy zmiennych przekazywanych do szablonu z mailem.

Link to comment
Share on other sites

z tym statusem nic nie kombinowałem, mail jest wysyłany po zmianie statusu na wysłano.

Jeszcze jedno pytanko, zainstalowałem moduł "Order reference change" który mi zmienia ciąg znaków na numery zamówień, wszystko jest ok tylko w mailu który do mnie przychodzi po złożeniu zamówienia przez klienta czyli modules/mailalerts/mails/pl/new_order.html w tytule jest nadal ciąg znaków i w treści maila też.

Szablon maila wygląda tak :

 

{shop_name}

 

Brawo! Nowe zamĂłwienie zostaĹo dokonane na twojej stronie {shop_name} przez klienta :

{firstname} {lastname} ({email})

SzczegĂłĹy zamĂłwienia

ZamĂłwienie : #{order_name} dokonane {date}

Ĺrodek pĹatnoĹci: {payment}

Referencje Produkt Cena IloĹÄ Suma

{items}

Produkty  {total_products}

ZniĹźki  {total_discounts}

Pakowanie prezentu  {total_wrapping}

Koszty przesyĹki  {total_shipping}

Razem  {total_paid}

 

PrzewoĹşnik: {carrier}

Adres Dostawy Adres Rozliczenia

{delivery_block_html}  {invoice_block_html}

 

WiadomoĹÄ od klienta: {message}

 

{shop_name} oparty na systemie PrestaShopâ˘

Edited by seboxp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...