Jump to content
  • 0

Jak poprawnie edytować moduły? Na jakich zasadach katalog /themes/default/modules


prostrona

Question

Mam szybkie pytanie, szukałem i nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi. Myślę, że potomnym przyda się post z bezpośrednią odpowiedzią na to konkretne pytanie.

 

Zauważyłem, że pliki modułów przechowywane są w dwóch katalogach: /modules/ oraz /themes/default/modules.

Domyślam się, że w w pierwszym są pliki oryginalne modułów, a w drugim dostosowane do konkretnego szablonu.

 

Jeśli tak to jak prawidłowo edytować moduł:

 

a ) w /modules/ (rozumiem, że pozbawiamy się wtedy możliwości auto aktualizacji)

 

b )  przekopiować cały katalog modułu do /themes/default/modules i tam go edytować

 

c ) presta sama rozpozna, że plik był zmieniany i zrobi jego kopię w katalogu szablonu

 

d ) czy presta zawsze priorytetowo będzie wczytywać pliki z katalogu szablonu i będzie pomijać pliki oryginalne modułu, a może będzie tak traktować tylko część plików ?

Edited by prostrona (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nazywa się to profesjonalnie override, czyli nadpisywanie. Moduły przystosowujesz do konkretnego szablonu i poprawnie powinno sie nadpisywać moduły w szablonie.

Tak jak wyżej napisałeś system najpierw wczytuje moduły z folderu sablonu, a później z folderu modules/

Pliki .tpl zapisujesz do themes/twoj_szablon/modules/nazwa_modulu

Pliki .css zapisujesz do themes/twoj_szablon/css/modules/nazwa_modulu/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...