Jump to content

Statystyki sklepu


Recommended Posts

Mam problem dotyczący statystyk. 
otóż statystyki działają całkiem nieźle, ale jest problem ze statystykami " Szczegóły produktu"  .

Nie wyświetlają mi sie odwiedziny pomimo tego, że produkty były odwiedzane możecie podpowiedzieć w czym może być problem ? 

Nie mam pojęcia gdzie szukać , a nawet gdzie zacząć dlatego, że nie wiem jak działają te statystyki.

 

Najważniejsze, czy te statystyki da się jakoś inaczej obejrzeć (np jakiś moduł ? ) 
Chodzi mi o nawigacje w  "Szczegóły produktu" bo żeby zobaczyć statystyki produktu muszę kliknąć na produkt.... A ja chciałbym móc sprawdzić statystyki na które produkty wchodzą klienci np statystyka z tygodnia, miesiaca lub kilku . 


Jeśli ktoś coś wie na ten temat prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem tyle, że mi też to nie działa :)

W dodatku te statystyki PS jakoś dziwnie działają. Pokazują zupełnie inne wartości niż inny program do statystyk którego używam. Różnice sięgają kilkuset procent. Dlatego wyłączyłbym je całkiem gdyby nie fakt, że wyłączając moduły mogę wyłączyć o jeden za dużo :)

Link to comment
Share on other sites

A widzisz to mam do Ciebie pytanie , czy jest możliwość dodania do presty statystyk np "stats4u" ? nie będą się one jakoś gryzły ? bo dla moich potrzeb muszę mieć szczegółowe statystyki typu województwo odwiedzającego ilość wejść w produkt czy jakie hasła są wyszukiwane ... w prescie część z tego jest ale no nie działa... Mam nadzieje że jak zrobię upgrade do nowej wersji presty to coś podziała wtedy, bo jak na razie to .. LIPA.

Link to comment
Share on other sites

myślę, że w tym przypadku google analytics załatwi wszystko,

moim zdaniem nie ma lepszych statystyk które umożliwiają tak dogłębną analizę ruchu na stronie

dodatkowym atutem jest możliwość śledzenia konwersji, integracja z adwords (kto wie, możę w przyszłości zainwestujesz w reklame) itp.

Link to comment
Share on other sites

a mógłbyś mi udzielić instruktażu co do google analystic ? mam konto założone wszystko wpisane ale nie wyświetla mi danych ... może to wina "kodu śledzenia" nie wiem jak umieścić go w preście by śledził całą strone włącznie z produktami.

Link to comment
Share on other sites

logo.gif Google Analytics v1.3 przez PrestaShop
 

Coś zaczeło działać bo sprawdzam aktualnie co i jak. 
 
Musiałem wkleić kod gAnalytics do header.tpl  no ale działa :) temat można zamknąć 
 
Swoją drogą bardzo dokładne i skrupulatne są te statystyki. Pokazuje nawet jakiej marki urządzenia mobilne przeglądały stronę.  Nie wiem jaki potencjał jest w tych statystykach, ale strzelam że wysoki ;D .
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Odświeżę troche temat.... 

 

Mam drugą stronę w wersji ps 1.6.0.9 zainstalowałem tam moduł "Google Analytics API" ustawiłem na wersje api v3.0 z OAuth 2.0

 

Kiedy wpisuje ID Klienta , hasło i profil dostaje błąd  owqntk.jpg

Wszystkie dane wpisywałem poprawnie, ale nie wiem dlaczego nie działa to.

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...