Jump to content
  • 0

Zamówienia i wyszukiwanie w back office


boszet

Question

Witam,

wczoraj zauważyłem następujące problemy:

-  nie mogę wejść w zamówienia (biała strona)

- nie mogę wyszukiwać w backoffice (biała strona)

 

Po włączeniu w defines.inc.php wyświetlania błędów otrzymuję następujące komunikaty:

 

Zamówienia - "Fatal error: Call to undefined method Order::getCurrentOrderState() in /home/boszet/domains/boszet.vdl.pl/public_html/controllers/admin/AdminOrdersController.php on line 249"

 

Wyszukiwania w backoffice - "Fatal error: Call to undefined method Order::getByReference() in /home/boszet/domains/boszet.vdl.pl/public_html/controllers/admin/AdminSearchController.php on line 95"

 

Dodam tylko, że nigdy nie edytowałem ani nie zmieniałem żadnych kluczowych plików php, nie grzebałem w bazie danych a wersję prestashop mam aktualną.

 

Oprócz tego wczoraj wyświetlał mi się także Fatal error przy wysyłaniu wiadomości od klienta na stronie Kontakt. Jednak dzisiaj już ten problem w ogóle nie występuje.

 

Sklep w tej chwili jest niewidoczny ale jeśli ktoś chciałby pomóc nie ma problemu żebym dał dostęp.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Naprawione. Winny jest moduł dostarczony przez firmę DHL. Oprócz modułu, DHL dostarcza pliki które ręcznie trzeba przegrać na serwer. Winowajcą jest Order.php. Plik niekompatybilny z najnowszą wersją Prestashop. Według instrukcji wstawia się go do katalogu classess przez co wszystkie polecenia odwołują się do niego zamiast do prawidłowego pliku Order.php który znajduje się w classes/oder/.

Po usunięciu złego pliku prestashop znów odwołuje się do prawidłowego i wszystko wraca do normy.

Nie wiem czy inne pliki dostarczone przez DHL wywołują jakieś komplikacje ale zamierzam i radzę innym również je usunąć.

Link do wadliwego modułu: https://dhl24.com.pl/start/esklepy.html

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witaj Vekia,

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Wydaje mi się, że zaczął pojawiać się od tak. Trudno jednak zidentyfikować mi kiedy bo przez dłuższy czas zajmowałem się zupełnie innymi częściami sklepu i w zamówienia nie wchodziłem.

 

Nic nie aktualizowałem. Jedyna instalacja modułu spoza Prestashop to zaawansowana wyszukiwarka którą kupiłem w z zewnętrznym sklepie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

możesz sprawdzić czy czasami nie masz override klasy Orders ?

override/classes/orders

 

są tam jakieś pliki? 

być może jakiś z modułów wykorzystuje override i nadpisuje zwartość funkcji ORders, przez co wspomniane w błędzie funkcje nie istnieją

Link to comment
Share on other sites

  • 0

pytasz o override?

niektóre z modułów bądź funkcjonalności potrzebują zmian w "core" prestashop. 

w związku z tym, aby nie "ruszać" orginalnych plików core, robimy tzw override umieszczająć klasy / kontrolerry prestashop we wskazanym folderze.

 

tak na wszelki wypadek, aby nie popsuć oryginałów i zabezpieczyć się przed utratą zmian w przypadku aktualizacji (aktualizacja nadpisuje oryginalne pliki, override natomiast nie :) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...