Jump to content
  • 0

Prestashop fatal error: no utf-8 support. please check your server configuration


RSI-SHOP

Question

Witam !

Jak w temacie !

Prestashop fatal error: no utf-8 support. Please check your server configuration.

Czy ktoś spotkał się może z takim błędem ? Administrator serwera twierdzi , że takowy  błąd powstaje przez limit zapytań do bazy danych po czym cały sof jest blokowany czekamy z 20 min i ponownie możemy oglądać nasz sklep jak i panel administracyjny. ( Skoro jest limit na serwerze to dlaczego inne CMS mi działają bez zarzutu? nawet przy dużej liczbie zapytań ? ) Rozwiązań naszukałem się co nie miara ale konkretnego na talerzu nie znalazłem.

Drugi problem jaki wystąpił mi w Prestashop 1.5.6.1 to taki komunikat w zakładce LOGI :

Złe zapytanie SQL
Unknown column 'a.id_employee' in 'on clause'
chyba po aktualizacji to wyskoczyło albo ja coś zrobiłem nie tak.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

No właśnie nie - automatycznie blokuje mi dostęp panelu admina sklepu jak i do front office. Admin serwera twierdzi że to są limity połączeń do bazy no ale jak można dodać 5 produktów i fatal error . . . i czekasz . Mam postawiony na tym samym serwerze inny sklep VM dla Jomlii i tu też mają być limity ?? Nie ogarniam coś jest albo w skrypcie albo coś z serwerem - już sprawdzałem to na innych serwerach tym bardziej że jest to moja firma sprawdzona od 6 lat odt.pl.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"Łysa" prestashop generuje sporo zapytań do bazy danych, więc jest to wielce prawdopodobne, w takiej sytuacji o przekroczenie limitu nie trudno, szczególnie jeżeli admin jest nadgorliwy :P

 

pytanie, jakiego typu to limity.

czy np. dotyczące liczby  połączeń, liczby jednoczesnych użytkowników, czy liczby wygenerowanych zapytań (np. w ciągu minuty, godziny, dnia itp.)

stawiam na ostatnią rzecz, presta generuje sporo zapytań, i to może być gwóźdź do trumny na tym serwerze ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Admin zwiększył mi już 10 krotnie poziom limitów tutaj są zapytania w ciągu minuty-godziny . Mam jeszcze prestę na serwerach nazwy.pl i tam chyba w ogóle nie ma limitów - bo  możesz grzebać cały dzień  :) Generować zapytania, a codziennie jest po 300 odwiedzin :D przegląd produktów sięga w ciągu dnia do 7000 tysięcy ale nic pozostaje chyba zmiana hostingu. Czytałem o jakis modyfikacjach pliku Mysql.php ale zmiany w nim nic nie pomagają :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jak włączysz profilowanie mysql'a w pliku gdzie włącza sie debugowanie - będziesz miał podgląd na ilość zapytań jakie wykonuje prestashop. możesz je ograniczyć np. korzystając z cache w modułach (i w sklepie) oraz wyłączając niepotrzebne i niewykorzystywane moduły. 

 

sprawdź sobie szczgólnie te "niestandardowe" moduły, z jakichś "dziwnych" stron ;) 

wiele razy spotkałem się już z tym, że konstrukcja modułów sprawiała, że generowane było po kilkaset osobnych zapytań do bazy... z każdorazowym generowaniem strony ;) armageddon ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problem z  "Złe zapytanie SQL Unknown column 'a.id_employee' in 'on clause" uważam za rozwiązany.Szukałem bardzo dużo przyczyny sugerując się komunikatem wyrzucanym przez prestashop.

 

Rozwiązanie:

Zalogować się do bazy danych poprzez PHPMYADMIN i w tabeli ps_log dodać kolumnę id_employee.

 

 

Nadal nie działa mi wysyłka z powiadomieniem e-mail o nowym zamówieniu. gdzieś brakuje jakiejś kolumny na pewno w bazie danych.

Ma ktoś jeszcze jakieś rozwiązania ? Logi serwera przejrzałem nic ciekawego.:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...