Jump to content
  • 0

błędy po usunięciu i dodaniu kategorii


alta

Question

Problem wiąże się z nieszczęsnym przypadkowym usunięciem kategorii i ponownym jej dodaniu (oczywiście nastąpiła zmiana ID). Otóż w polecanych produktach na stronie głównej (w centralnej części)

są trzy kategorie. Druga i trzecia pozostały bez zmian, ale pierwsza (ta usunięta) ma tylko nazwę, pod którą wyświetla się "brak polecanych produktów"). Po kliknięciu "wszystkie" na stronie, która się wyświetla widnieje : "Strona niedostępna

Niestety podany przez ciebie adres URL nie jest dostępny

Aby wyszukać produkt wpisz jego nazwę w polu poniżej"

Na pasku URL mam: nazwa-strony.com/pl/page-not-found

A w podglądzie kodu źródłowego home w odnośnym miejscu tzn. featured-products block center odniesienie do URL zawierającego ID starej kategorii. W górnym menu poziomym jest o.k., również po kliknięciu w kategorię wyświetla się prawidłowa strona.

Próbowałam utworzyć tryb debugowania, wyświetliła mi się taka informacja:

 

Warning: Function addCSS() is deprecated in /www/www-prod/art-series.com/modules/homecategories/homecategories.php on line 34
in /www/www-prod/art-series.com/classes/Tools.php on line 1777
 
Nie wiem, co mam z tym fantem zrobić.

 

Link to comment
Share on other sites

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

po utworzeniu na nowo kategorii konieczne jest przypisanie do niej produktów, z opisu który przytoczony został powyżej nic nie wskazuje na to, aby to było wykonane. 

 

dodatkowo wspominasz o jakimś niestandardowym module pozwalającym na wyświetlanie wielu kategorii na głównej.

Czy moduł (jego konfiguracja) zostały zmienione na nowo? tak aby wskazywały na nową kategorię?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeżeli chodzi o przypisanie produktów do nowej kategorii to zostały przypisane. Co do modułu - na pewno nie został skonfigurowany, niestety nie wiem jak to zrobić. Całość konfiguracji sklepu jest "odziedziczona" po poprzednikach, ja zajmuję się tym od bardzo niedawna. Oglądałam w moduły/pozycje/polecane produkty na stronie głównej jak to wygląda - w content są 3 moduły 

Polecane produkty na stronie głównej v0.9. Jeśli usunę pierwszy z nich, osiągam tylko tyle, że kategoria (ta nowa) się nie wyświetla, a co za tym idzie nie wyświetla się "page not found". Po włączeniu wszystko jest jak było, tzn. dalej przekierowuje do starego URL zawierającego poprzednie ID kategorii.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zatem dwa pozostałe modułu są niezależne od polecanych.

problem tkwi wyłącznie w polecanych modułach.

 

warto zaznaczyć, że moduł ten korzysta z tzw. cache, dlatego po wprowadzeniu zmian warto przeczyścić cache sklepu (adv. parameters > optymalizacja)

 

a jaką kategorie usunięto? "home" ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie tę spod "home", a tę która się wyświetla po kliknięciu Katalog/Kategorie/Produkty - tam są umieszczone wszystkie kategorie, trzy z nich są wyświetlane w polecanych na stronie głównej.

Wersja presty 1.5.3

Czyszczenie cache było zrobione.

Edited by alta (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie za bardzo wiem o czym mowa, gdyż w ustawieniach back office menu wygląda tak: katalog > kategorie

nie ma kolejnego elementu w menu "produkty".

moduł polecanych na stronie głównej pokazuje produkty z kategorii "home" (nie z kilku kategorii).

 

jeżeli jest tak jak mówisz to:

- albo posiadasz jakąś modyfikację presty

- albo korzystasz z innego niż standardowy modułu promującego produkty na głównej

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja wiem, że to dziwnie wygląda, ale jak mówiłam wcześniej, to wszystko było już poustawiane wcześniej, i jak usunęłam tę kategorię (to był błąd spowodowany zupełnie przypadkowo) zaraz dokładnie w tym samym miejscu dodałam nową, dodałam również podkategorie, produkty zostały przypisane. W górnym menu poziomym wszystko działa, a w polecanych na stronie głównej moduł odpowiedzialny za wyświetlanie tej nieszczęsnej kategorii "zapamiętał" stare ustawienia (mam na myśli "stare" ID i co za tym idzie niewłaściwy przyjazny URL, bo on zawiera to "stare" ID)

Drzewo kategorii wygląda tak:

                                                Home

                                                  I

                                                  I Produkty

                                                  I       I

                                                  I       I Kategoria 1 (nowe ID)

                                                  I               I Podkategorie (nowe ID)

                                                  I       I Kategoria 2

                                                  I                I Podkategorie

                                                  I       I Kategoria 3

                                                  I                I Podkategorie

                                                  I       I Kategoria 4

                                                  I                I Podkategorie

                                                  I Katalog

                                                          I Podkategorie

Kategorie 1,2,3 są wyświetlane w polecanych na stronie głównej, każda za pomocą oddzielnego modułu. 

Nie potrafię tego lepiej opisać. 

Czy jest możliwość wyedytowania zawartości tego modułu?

Zrzut moduły/pozycje

b0rs.jpg

 

Zrzut strona główna

0ej6.jpg

 

Zrzut górne menu poziome

cs3x.jpg

 

Zrzut fragmentu kodu źródłowego strony głównej odnoszący się do górnego menu poziomego

4lvy.jpg

I ostatni zrzut fragmentu kodu źródłowego str. głównej odnoszący się do polecanych:

dqj2.jpg

Nie mam żadnego pomysłu jak to wszystko ogarnąć. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

używasz niestandardowego rozwiązania z nowymi hookami, które nie są częścią defaultowej instalacji prestashop. po prostu masz zmodyfikowaną prestę. Trudno tu cokolwiek powiedzieć bez dostępu do kodu. niestety, nie wiem w jaki sposób to zostało rozwiązane.

 

to co mogę podpowiedzieć, to:

- zmodyfikować moduł (bądź część kodu modułu) odpowiedzialnego za wyświetlanie się tej kategorii (nie wiem czy korzystasz z różnych modułów, czy z jednego który wyświetla te trzy kategorie)

Sc7NcBY.png

 

 

 

sprawa sprowadza się wyłącznie do podmiany numeru identyfikacyjnego kategorii którą chcesz wyświetlić, otwórz plik .php modułu i odszukaj funkcji odpowiedzialnej za wyświetlanie się hooka displayHome

public function hookdisplayHome

wewnątrz powinien być kod podobny do:

$category = new Category(Context::getContext()->shop->getCategory(), (int)Context::getContext()->language->id);

wystarczy, że zmienisz Context::getContext()->shop->getCategory() (lub numer kategorii - nie wiem co tam masz) na ID aktualnej kategorii.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pomogło jeśli chodzi o polecane na str. głównej, teraz walczę z tym rozwinięciem, aby pokazywało wszystkie produkty, tam ciągle jest page-not-found. Nie wyśledziłam jeszcze gdzie to siedzi.

Nie wiem, jak dziękować, vekia, Twoja pomoc jest nieoceniona. Dziękuję również za cierpliwość, nie wiedziałam, jak przybliżyć w czym tkwi problem, dlatego pozwoliłam sobie na dołączenie tak wielu zrzutów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Już wszystko poprawione, jak sugerowałeś były to dwie różne sprawy. Nauka na przyszłość - wszystko można znaleźć, tylko trzeba wiedzieć, gdzie szukać, zwłaszcza, jak się wykorzystuje nietypowe ustawienia.

Wielkie dzięki, ja naprawdę jestem zielona, ale skoro sobie poradziłam, to znaczy, że Ty wspaniale wykonujesz swoją pracę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...