Jump to content
  • 0

Nie wyświetlają się produkty


ddww

Question

Od samego początku po wejściu w kategorię, w której są produkty nie widać ich na stronie. W panelu są one widoczne, ale jak się wchodzi w kategorię na stronie to już ich nie widać.

 

Wyskakuje:

 

There are no products.

 

Produkty były dodawane programem pewnej firmy, ale to chyba nie powinno mieć większego znaczenia bo nawet jak ręcznie dodam produkt (z poziomu panelu administracyjnego) to i tak nie jest on wyświetlany.

 

Wszystkie produkty są "Widoczne" w panelu admina.

 

Co może być przyczyną?

Link to comment
Share on other sites

19 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tak, ale skoro są w panelu to na stronie też powinny przecież być... Przecież tam leci wszystko z bazy, a w bazie one są dodane.

define('_PS_MODE_DEV_', true);

Milczy... próbowałem też na różnych szablonach (w tym default) - to samo.

Edited by ddww (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

niekoniecznie jest tak, że skoro są w back office to i na froncie powinny  być ;) wystarczy, że zabraknie zmiennej definiującej w którym sklepie mają się one wyświetlać (tryb multistore). Program o którym mowa wspiera multistore? Pamiętać należy, że jak nie korzystamy z trybu multistore to prestashop i tak przechowuje informacje o sklepie do którego przypisane są kategorie/produkty i na tej podstawie wyświetla produkty w sklepie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ten program mam od firmy Firmatec. Korzystam z niego od dłuższego czasu i mam w nim kilkadziesiąt tysięcy produktów... A masz jakiś pomysł jak można rozwiązać ten problem? Jestem programistą więc nie będzie większego problemu z jakimś kodem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zacząłbym od przeanalizowania bazy danych, zwłaszcza informacji o kategoriach oraz produktach.

to co jest istotne to to, aby kategorie/produkty miały zdefiniowane pole informujące o sklepie w jakim są wykorzystywane (id_shop)

 

problem może być również związany z templatką (w co wątpię) ale warto to sprawdzić, jeżeli nie korzystasz z standardowego theme - spróbuj przełączyć theme na defaultowy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

vekia, przejrzałem bazę - wszystkie produkty i kategorie w tabeli id_shop_default mają wartość 1, jest ok? Co do szablonów to na pewno jest wszystko ok (próbowałem na kilku, w tym default).

 

tyszek, na początku miałem tą wersje od nich (1.4.4pl) i na tej wersji wgrałem produkty i kategorie z ich programu. Później upgrade do najnowszej wersji 1,5,6 jak dobrze pamiętam. Nawet przed aktualizacją nie było widać tych produktów więc to na pewno nie przez aktualizacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wygląda na to, że jest ok ;/

id_configuration = 178
id_shop_group =  NULL
id_shop = NULL
value = 1

W takim razie skoro nie działa to musi być coś w plikach nie tak... który plik odpowiedzialny jest za wyświetlanie produktów? Ściągnę najnowszą preste i podmienię pliki, może to pomoże?  <_<

Edited by ddww (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pomoże ktoś?

Witam,

sprawdź ustawienia uprawnień dla grup dla danych kategorii.

KATALOG -> KATEGORIE (tutaj kliknij dana kategorię) i na samym dole masz opcje "Dostęp grupowy". generalnie powinny być przynajmniej 3 grupy zaznaczone (gość, odwiedzający i klient). Domyślnie w presta 1.5  - przy tworzeniu ręcznym powinna zaznaczyć wszystkie 3 opcje, ale miałem z jednym programem do integracji (A2C) z Presta też problem - zaznaczało mi tylko opcję "odwiedzający", co skutkowało tym, że odwiedzający sklep mógł zobaczyć produkty, a na przykład klient nie - z komunikatem o braku produktów

pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Są zaznaczone wszystkie trzy, ale odkryłem coś nowego.

 

Dodałem moduł promocje na sklep i wyświetlił mi się w nim produkt. Klikam na niego i jest wszystko ok, tak jakby wszystko działało. W nawigacja klikam na kategorie i... wyświetlają się produkty w tej kategorii. Porównałem oba linki (te co mam na stronie głównej) i te z produktu i wygląda to tak:

index.php?id_category=22&controller=category
index.php?id_category=172&controller=category

Czyli na stronie głównej mam złe ID wszystkich kategorii, ale dlaczego?

 

I nie wiem czy to jest błąd, ale w adminie przy kategoriach mam wszystkie na pozycja "1". Tak powinno być?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Może to nie to, ale sprawdź PREFERENCJE->PRODUKTY i sprawdź czy w polu "Produktów na stronę" masz coś wpisane, tzn więcej niż 0.

Jak kiedyś przez przypadek wpisałem 0 to był trochę inny efekt -> zrobiła się pętla przekierowań i przeglądarka zgłosiła taki błąd. Ale może to u ciebie będzie problem, Jeśli nie to powyłączaj po kolei lub nawet odinstaluj moduły, które ostatnio instalowałeś. 

A w adminie w produktach masz wpisane ilości? Bo w niektórych programach do integracji można ustawić, aby nie pokazywały się produkty które mają ilość=0. Można też ustawić, aby nie wyświetlać produktów, które nie zostały zaktualizowane. Po prostu sprawdź czy   w KATALOG->PRODUKTY dane produkty są zaznaczone jako wyświetlane. Sprawdź też czy te produkty są w ogóle przypisane do jakiejkolwiek kategorii, którą masz widoczną w menu?

A jakiego w ogóle programu do integracji użyłeś?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dobra chyba już wszystko wiem... po prostu klient ma śmietnik z tymi kategoriami, powtarzają się one i dopiero teraz zauważyłem że w są po 2, czasami po 3 takie same kategorie...

 

Dzięki wszystkim za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...