Jump to content

[Solved]Stergere "0 Produs" din Header-ul categoriei


gussy

Recommended Posts

Salut,
Am o maaaare problema dupa indelungi cautari in global.css si modulele pt categorii si produse....
Am modulul in flash pentru categoriile de pe site, iar cand se da click simplu doar pe categorie, sus in header-ul categoriei imi apare "0 produs" si dedesubt subcategoriile unde sunt de fapt bagate produsele mele. Cum pot sa scot "0 produs" de tot de acolo deoarece poate fi foarte derutant pentru vizitatori, care pot crede ca nu exsita produse nici in subcategorie.
Multumesc si astept un raspuns ASAP !

Link to comment
Share on other sites

Intra in category.tpl in tema ta curenta, aproximativ linia 7
Daca nu vrei sa iti mai fie afisat textul stergi tot codul de mai jos – stergi aceasta linie

{$nb_products|intval} {if $nb_products>1}{l s=‘products’}{else}{l s=‘product’}{/if}

Daca doresti sa nu iti mai apara "0 produs" inlocuiesti textul de mai jos cu cel din pagina ta (adica category.tpl) :

{if $nb_products>0}{$nb_products|intval} {if $nb_products>1}{l s=‘products’}{else}{l s=‘product’}{/if}{/if}

Succes

Link to comment
Share on other sites

pare o eroare de css dar in css/admin.css, incearca sa-l copiezi din pachetul original prestashop

cu toate acestea, category.tpl nu avea cum sa-ti genereze o eroare de display sau orice alta eroare in panoul de admin

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...