Jump to content

Livrare gratuita evidentiata in product list


lanterneled

Recommended Posts

Buna ziua.

In cazul magazinului meu am decis sa ofer livrare gratuita pentru anumite produse.

De mare ajutor este regula de cos (un fel de voucher) la care pot adauga produsele pentru care sa se faca livrarea gratuita.

In cosul de cumparaturi clientului ii apare livrare gratuita dar nu este evidentiat acest lucru pe pagina produsului ori in lista de produse.

Exista o anume setare ce trebuie facuta pentru a evudentia livrarea gratuita in lista de produse si pe pagina produsului?

Trebuie sa adaug un cod anume?

 

site-ul este www.elanterna.ro

 

Multumesc anticipat pentru ajutor.

 

Link to comment
Share on other sites

nu sunt setari specifice

o solutie este sa pui transport gratuit in descrierea scurta, sau cea mare, si de acolo sa manipulezi informatia cu jQuery ca sa o muti unde doresti (de expl langa cod produs)

 Am inteles...nu ma pricep deloc cum sa fac asta.

Cred ca ma voi orienta catre un modul. Aveti o recomandare pentru un astfel de modul?

 

Multumesc pentru raspuns.

Edited by lanterneled (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

vezi ca la preturi, aia acolo adauga preturi, poti sa pui la anumite preturi discouant dupa anumita cantitatea sa devina transport 0 sau chiar transportul, mai poti sa incerci asta si la regulire de cos si acolo poti sa setezi asa ceva pe produse imparte

Link to comment
Share on other sites

vezi ca la preturi, aia acolo adauga preturi, poti sa pui la anumite preturi discouant dupa anumita cantitatea sa devina transport 0 sau chiar transportul, mai poti sa incerci asta si la regulire de cos si acolo poti sa setezi asa ceva pe produse imparte

Da, am reusit sa pun transport gratuit la produsele la care am vrut eu. Ideea era ca daca tot ofer transport gratuit sa apara si pe pagina produsului si in lista de produse mentiunea Transport Gratuit (la fel cum apare la produs nou sau la Pret Redus). Daca nu apare pe pagina produsului sau in lista de produse clientul nu va sti ca are transport gratuit decat atunci cand va accesa cosul de cumparaturi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...