Jump to content
  • 0

dwa sklepy - różny wygląd - te same produkty


RogerThat

Question

Mam 2 pytania:

1. Chcę stworzyć bliźniaczy sklep - tzn, będzie miał inny adres, będzie różnił się wyglądem i cenami produktów , ale produkty będą takie same.

Jak lepiej zrobić

- najpierw skopiowac cała bazę produktów a później wgrać szablon czy odwrotnie, najpierw popracowac nad szablonem a później wgrać bazę produktów. Czy to w ogóle bedzie możliwe tak zrobić że skopiowac cała bazę produktów na drugi sklep? Jak to najlepiej zrobić żeby stworzyć drugi bliźniaczy sklep? Oba sklepy oczywiście maja równolegle działać.
 

2. Czy mogę pracowac nad sklepem na xampp a później to co stworzę wgrać na serwer? Moje pytanie o to jest dlatego że mam serwer w ovh i przekazali mi że nie mogę tak zrobić lub mogę tak zrobić ale będzie to dośc trudne (dla laika) gdyz trzeba coś w kodzie pozmieniać żeby wszystko było dobrze.
 

Ogólnie moje pytanie powinno brzmieć:

Jak najlepiej zrobić by stworzyć  bliźniaczy sklep który będzie się różnił wygladem i adresem ale produkty będą te same ?

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

oki, dzięki za odpowiedź

 

U mnie wyglada tak że mam sklep A postawiony na zencart oraz sklep B na presta shop który  jest na ukończeniu.

Teraz chciałbym właśnie skopiować ten sklep B na sklep A który tez będzie na Prestashop.

I stad moje pytanie: jak to zrobić.

Nie chodzi mi tu raczej o kopiowanie gdyz post wyżej wszystko wyjaśnia. Chodzi mi o to że chciałbym by domena sklepu A  działała cały czas i nie była wyłączona.

Ostatecznie zrobię przekierowanie - jeżeli ktos wejdzie na sklep A to będzie automatycznie przekierowany na sklep B.

 

Pytanie mam tez o Xampp - czy można na nim stworzyć sklep i przenieść go na serwer? w OVH powiedzieli mi że może to być trudne. Ale jesli wykonalne i sa jakies poradniki jak z localhosta przenieśc na serwer sklep to moze polecicie jakiś?

 

Chyba że ma ktoś inny pomysł. 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hej.

Na jednej domenie mam sklep postawiony na zencart. Chcę z niego zrezygnować i w jego miejsce wgrać sklep prestashop.

 

Mam już na drugiej domenie ukończony ten sklep na prestashop.Teraz musze go zamienić z tym zencart

Mam zamiar zrobić tak:

-skasować zencart na serwerze

-przenieść prestashop w to miejsce

-skasować bazę danych zencart

-w to miejsce przenieść bazę danych presty

Teraz muszę zmienić hasło w pliku konfiguracyjnym na takie samo jak w bazie danych  tak by baza danych się mogła komunikować ze sklepem: config-settings.inc.php -DB_PASSWD

 

Co jeszcze muszę zrobić by baza danych mogła się komunikować ze sklepem?

Czy coś jeszcze będę musiał robić z settings.inc.php? Cos czytałem o COOKIE_KEY ale tego nie rozumiem

 

Czy w ogóle dobrze myślę że to tak się robi?

 

Dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no oki. przeniosłem wg punktów i nie mogę w nic wejść, ani w admina, ani na stronę,

masz jakiś pomysł?

Nie mogę wejśc w backoffice by tam tez zmienić

 

mam taki komunikat

Link to database cannot be established: SQLSTATE[HY000] [2005] Unknown MySQL server host 'mysql51-12.perso' (1)

 

W settings.inc.php

define('_DB_SERVER_', 'mysql51-12.perso');- zmieniłem tak jak w bazie danych
define('_DB_NAME_', 'zmieniłem na nazwę bazy podczas logowania do phpmyadmin ');
define('_DB_USER_', 'zmieniłem na nazwę usera dobazy podczas logowania do phpmyadmin');
define('_DB_PASSWD_', 'hasło do bazy -');
define('_DB_PREFIX_', 'presss_'); - to nie wiem co to jest

 

 

coś mam zmienić w .htaccess ?  czy index?

Edited by RogerThat (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

z komunikatu błędu wyniaka, że dane bazy danych są nieprawidłowe (nazwa hosta), skrypt nie może połączyć się z bazą

prefix jest to przedrostek wykorzystywany w nazwach tabel, musi się zgadzać z tym, co jest w bazie danych

 

wracając do najważniejszego: co to jest: mysql51-12.perso ?

w polu host musisz ustawić adres do hosta, nie nazwę bazy(czy cokolwiek innego czym jest mysql51-12.perso)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

dane do logowania do bazy danych phpmmyadmin

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

 

Moje ustawienia w settings.inc.php

define('_DB_SERVER_', 'mysql51-12.perso');
define('_DB_NAME_', 'dentalpazen');
define('_DB_USER_', 'dentalpazen');
define('_DB_PASSWD_', '**************');
define('_DB_PREFIX_', 'presss_');

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...