Jump to content
  • 0

Problem z wgrywaniem zdjęć produktów


szymczakpiotr

Question

Przeniosłem Presta Shop 1.2 z jednego serwera na drugi (linuxpl.com) z małymi problemami (wyszukiwarka krzaczy) ale się udało.

 

Sklep działał poprawnie kilka dni, pracownicy dodawali produkty, zdjęcia - wszystko działało poprawnie.

Nagle bez ingerencji nikogo przestały dodawać się zdjęcia. Hosting nic nie robił, ja też nie, pracownicy też.

tzw samo się :(

 

Efekt taki, że dodaje foto ( rozmiar taki jak przyjmuje Prresta czyli u mnie 800x600 wielkośc jakieś 10 KB) widzę jak leci upload, strona chce się przeładować, ale zamiast dodać foto wchodzi w tryb częściowego przeładowania. (link do screena http://i.imm.io/1lqZz.png

 

Sprawdzone prawa do katalogu /img/p oraz /img z innymi plikami i podkatalogami wszystko na 777 

 

W logach nic nie widać, ludzie z hostingu mówią spadaj - kontaktuj się z webmasterem

 

 

co dziwne, na tym samym hostingu mam inną domenę

 

przerzuciłem na szybko pliki, bazę danych uruchomiłem pod inną domeną ale ten sam serwer i zdjęcia dodają się poprawnie.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Raportowanie błędów włączone ale nic nie wypluwało.

Co dziwne na tym samym hostingu ta sama instancja presty ( te same dane ta sama baza tylko jej kopia) pod inną domeną działa.

Po zmianie PHP z 5.3 na 5.2.17 problem zniknął. 

Bo się okazało, że hosting zmienił mi wersje PHP ale tylko dla jednego vhosta a nie globalnie ( a ja głupio założyłem, że skoro zmieniają to na całości).

wspomniana strona to bosmann.com.pl

 

 

W sumie mam z nią jeszcze jeden problem - a mianowicie wyszukiwarka - ale to chyba wypada założyć nowy post.

 

PS do moderatora- jest dubel tego posta, więc ten 2 do kosza - bo sam nie widzę opcji skasowania

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W szczegółach 

 

tu jest  oryginalny plik http://pastebin.com/KRaZekfa ze ścieżki ~/public_html/clasess/Search.php

 

Moje tymczasowe obejście polega na wywaleniu linii 86 (ponowna indeksacja produktów wywalała ze coś nie tak z ta linijką - BO-ustawienia>szukaj > Dodaj brakujące produkty do indeksu -> Przebuduj cały indeks.)

 

która ma zawartość 

$string = preg_replace('/['.PREG_CLASS_SEARCH_EXCLUDE.'-\x{2f}]+/u', ' ', $string);

Problem z linią 86 odkryłem dziś - bo się okazało, że pracownik po dodaniu aktualizacji danych w produkcie nie mogł go ponownie wyszukać - produkt ze zmianami był na BO w panelu był na www ale wyszukiwarka go nie widziała

 

 

 

oraz linii 94 w tym samym pliku

$string = preg_replace('/['.PREG_CLASS_SEARCH_EXCLUDE.']+/u', ' ', $string);

Linia 94 powodowała błąd  przy włączonym debugowaniu

 

 

Warning: preg_replace() [function.preg-replace]: Compilation failed: disallowed Unicode code point (>= 0xd800 && <= 0xdfff) at offset 1802 in /home/bosmann/domains/bosmann.vdl.pl/public_html/classes/Search.php on line 94

 

Po wywaleniu tej linii wyszukiwarka działa - no ale umówmy się to mało eleganckie

 

Reasumując

z wyszukiwarką są 

problemy przy oryginalnym pliku classes/Search.php

  • wywala błąd przy przebudowie indeksu wskazując zły zapis lini 86
  • po wpisaniu czegokolwiek pojawia się wyboldowane wyżej ostrzeżenie - wywalenie wersu 94 elimunuje problem

Przy zmodyfikowanym pliku Search ( bez linii 86 i 94)

wyrazy np stopka do ( 2 wyrazy łączy w 1  ciąg i nie znajduje)

 

Nie znam PHP, to moze być jakiś problem np z białymi znakami, albo z kodowaniem białych znaków. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...