Jump to content
  • 0

Problem z Bazą.


Mr.Riddle

Question

Witam Serdecznie. Otoz mój problem jest nastepujacy.

 

Na serwerze home posiadam zainstalowana swieza wersje sklepu opartego oczywiscie o prestashoop – wersja 1.5.4. Tak wiem ze jest już nowa wersja, jednakze paczka Quickstart szablonu którego uzywam jest w wersji 1.5.4 dlatego tez taka wersje posiadam.

 

 

Mój znajomy posiada drugi sklep (oczywiscie również oparty o presta), a jako ze dzialamy wspolnie wygenerowal mi kopie swojej bazy danych w formacie sql.zip.

 

Zainstalowalem Presta na serwerze poprawnie, wszedlem w phpmyadmin i skasowalem cala zawartosc mojej bazy danych, po czym dalem Import, i zaimportowalem z dysku twardego wczesniej wygenerowana baze danych od znajomego. Wyskoczylo ze wszystko zaimportowano pomyslnie itd

Sprawdzalem liczbe tabeli i wszystko się zgadza.

 

Po wpisaniu w przegladarke adresu strony otrzymuje komunikat :

Fatal error: Uncaught Table '08848512_fetunia.ps_shop_url' doesn't exist<br /><br /><pre>SELECT s.id_shop, CONCAT(su.physical_uri, su.virtual_uri) AS uri, su.domain, su.main FROM ps_shop_url su LEFT JOIN ps_shop s ON (s.id_shop = su.id_shop) WHERE (su.domain = 'debeaute.com.pl' OR su.domain_ssl = 'debeaute.com.pl') AND s.active = 1 AND s.deleted = 0 ORDER BY LENGTH(CONCAT(su.physical_uri, su.virtual_uri)) DESC</pre> thrown in /classes/db/Db.php on line 607

 

Kombinowalem w phpyadmin i w pliku ind.configuration zmienilem wartosci dla 

PS_SHOP_DOMAIN oraz PS_SHOP_DOMAIN_SSL  na adresy mojej domeny ale nic to nie pomoglo ;/

 

Kilka godzin szukania w internecie i niestety nie udalo mi się znalezc rozwiazania. Czy ktos ma jakieś sugestie ? Porady ? Z gory Serdecznie Dziekuje !

Link to comment
Share on other sites

18 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wszedlem nawet poprzez phpmy admin odnalazlem tabele ind_shop_url - wszedlem w nia i pozmienialem 

id_shop_url- 1

id_shop- 1

domain - www.debeaute.com.pl 

 

domain_ssl- www.debeaute.com.pl 

physical_uri -  /Fetunia

 

Ale i to nie pomoglo. Znalazlem kilka przypadkow w internecie odnosnie tego problemu ale nie rozwiazanie...
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzieki za wskazowke. A w jaki sposob mam to zrobic ? Nowa instalka Joomli z quickstartu, potem wejscie w phpmyadmin usuniecie bazy danych, i zaimportowanie nowej z innym prefiksem ? Czy robi sie to w zupelnie inny sposob. Prosze wybaczyc moje pytanie ale po prostu nigdy tego nie robilem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no teraz to już nie ogarniam, chyba pomyłka jakaś się wkracła bo ... joomla?

sprawdź plik: /config/settings.inc.php

 

jest tam kod: define('_DB_PREFIX_', 'ps_');

zmień ps_ na ind_ co odpowiada prefixowi tabel z których korzystasz

 

 

btw. ta zaimportowana baza danych, ma odzwierciedlenie w systemie plików? tj. moduły, ewentualne obrazki itp ?

dodatkowo, czy baza pochodzi z tej samej wersji prestashop?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No wiec tak: 

 

1. faktycznie moja pomylka z ta Joomla, rozpedzilem sie i myslalem o czyms innym :)
2. Importowana baza ma okolo 500 kb spakowana, okolo 5,5 mb rozpakowana. Folder IMG dostalem osobno. Ciezko mi powiedziec czy ma to to jakies odzwierciedlenie poniewaz od momentu importu nie moge e wejsc na strone.

3. Po zmianie prefixu tabeli zgodnie ze wskazowkami wyskoczyl mi taki komunikat:

"The request /Fetunia was not found on this server.

Sklep umieszczony jest na serwerze Home w katalogu Fetunia.

 

4. Wszedlem wiec do phpmyadmin do tabeli id_shop_url i skasowalem w pozycji physical_uri -  "/Fetunia"

Odswiezylem strone i na chwile obecna wyskakuje mi taki komunikat:
Aktualny motyw jest niedostępny "indigo". Sprawdź nazwę katalogu motywu i uprawnienia.

No i niestetyu nie wiem co dalej.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

Zainstalowalem Presta na serwerze poprawnie, wszedlem w phpmyadmin i skasowalem cala zawartosc mojej bazy danych, po czym dalem Import, i zaimportowalem z dysku twardego wczesniej wygenerowana baze danych od znajomego. Wyskoczylo ze wszystko zaimportowano pomyslnie itd

 

Po tym wnioskuje, że wywaliłeś swoją bazę i do niej zaimportowałeś bazę o INNEJ NAZWIE? ;) Zmieniałeś wczesniej nazwę bazy danych w sklepie? Zmieniałeś nazwę bazy danych, którą ma podłączyć pod prestashop?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dokladnie tak zrobilem. Utworzylem baze danych o nazwie "fetunia". Zainstalowalem z quickstartu Preste do bazy danych fetunia. Instalacja ok wszystko ok. Po czym polaczylem sie z baza danych "fetunia"  poprzez phpmyadmin. Wszedlem w tą baze danych po czym usunalem wszystkie tabele (bylo ich 250). Tak wiec przez chwile baza byla pusta, po czym kliknalem IMPORT, wybralem spakowana baze z dysku twardego i zaimportowalem ją. No i zaczely sie bledy.

Jesli zle zrobilem to prosze o porade.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zobacz, Ty masz nazwę bazy danych "fetunia" sprawdź czy ona jest pełna, z tymi samymi danymi co ta baza "kolegi". Jeżeli nie, to stwórz nową bazę danych, zaimportuj tam bazę kolegi, następnie zmień nazwę bazy danych kolegi na swoją i wykonaj export, następnie wrzuć wyeksportowaną bazę danych z Twoją nazwą (taką jak na serwerze) do sklepu. 

 

Sprawdź czy w pliku "config.inc.php" jest odwołanie do poprawnej bazy danych

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A czy moglbym Cie prosic o doprecyzowanie slowa "pelłna", z tymi samymi danymi co kolegi. Bo niebardzo rozumiem o co chodzi. Wiem tylko ze po czystej instalacji Presta ma w bazie danych 250 tabel, tyle co baza kolegi po imporcie. Ale nie wiem jak sprawdzic dane.

 

nazwa Mojej bazy danych to dokladnie  "08848512_fetunia" numer poprzedzajacy przydzielany jest automatycznie przez home.

 

 

Czyli proponujesz abym zrobil tak.

1.Na serwerze home, utworzyl nowa baze danych np o nazwie "PRÓBA".
2. Poprzez phpmyadmin polaczyl sie z bazą "PROBA".
3.Baza oczywiscie bedzie pusta, wiec nastepnym krokiem bedzie zaimportowanie bazy danych od kolegi do tej pustej bazy danych o nazwie "PROBA"

 

4. Po zaimportowaniu bazy danych z pulpitu do Bazy PROBA w jaki sposob zmienic jej nazwe???

 Rozumiem ze nazwe bazy danych zmienic musze na taka jak mam oryginalnie czyli z "PROBA" na "08848512_fetunia".

 

Po tym jak zmienie nazwe z PROBA na "08848512_fetunia" - eksportuje baze danych na pulpit pod nazwa "08848512_fetunia" w zwiazku z czym na pulpicie bede mial baze danych o nazwie "08848512_fetunia" a w niej bedzie zawartosc tej bazy danych kolegi

 

Po zrobieniu tego wszystkiego, mam sie polaczyc poprzez phpmyadmin z Moja baza danych "08848512_fetunia" - tą oryginalna na ktorej obecnie stoi sklep, usunac wszystkie tabele, i na nowo zaimportowac baze danych z pulpitu z bazy "08848512_fetunia"

 

Czy dobrze to zrozumialem ? Jak zmienic nawe bazy danych ?

W pliku config wszystko jest ustawione dobrze.

Edited by Mr.Riddle (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety nie mam tej opcji jak zmiana nazwy. Jednakze eksportujac baze danych na pulpit kliknalame w opcje zaawansowane i to pozwolilo mi nadac nazwe nowej bazy danych jaka bede mial na pulpicie.

 

Po zrobieniu wszystkiego co opisalem wyzej, wpisalem swoj adres sklepu w przegladarke - debeaute.com.pl co automatycznie przenioslo mnie na strone Mojego koleg- http://www.lexari.nazwa.pl/indigo_shop_2013

 

Wszedlem wiec do phpmyadmin do tabeli ind_configuration oraz do ind_shop url i pozmienialem dane. Wpisy byly z adresem http://www.lexari.nazwa.pl a ja pozmienialem je na swoje. 

Po zrobieniu tego wszystkiego i po wpisaniu debeatue.com.pl - wyskakuje komuinikat Aktualny motyw jest niedostępny "indigo". Sprawdź nazwę katalogu motywu i uprawnienia.

 

No i nie wiem :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...