Jump to content
  • 0

funky12

Question

witam,

 

używam PrestaShop (jeszcze) w wersji 1.5.4 i uzupełniając sklep wgrywam pojedynczo zdjęcia produktów z dysku. Zdjęcia te są nazwane w specjalny sposób, co ma korzystnie wpływać na pozycjonowanie konkretnych produktów. Jednakże widzę, że na marne poszła moja praca ze zmianą nazw zdjęć, bo PrestaShop niestety zmienia nazwy na swoje. I tak oto po kliknięciu prawym myszy "KOPIUJ ADRES URL GRAFIKI DO SCHOWKA" zamiast nazwy: piękny-mop-dla-twojej-zony.jpg widzę badziewne 1255-499-thickbox_default.jpg, które nikomu nic nie mówi.. 

 

Sam często szukam produktów w Google poprzez opcję "GRAFIKA" i wiem, że dużo ludzi z tego korzysta. Dlaczego mam więc tracić klientów? :) Obecne nazwy są straszne i nie mam pojęcia jak ktoś kto chce kupić wymarzony mop dla żony wpadnie na to że u mnie w sklepie to się nazywa 1255-499-thickbox_default.jpg...

 

Niech PrestaShop wstawia te swoje krzaki za całkowitą nazwą, nie mam nic przeciwko nazwie piękny-mop-dla-twojej-zony-1255-499-thickbox_default.jpg, ale obecna nazwa jest nie do przyjęcia..

 

W jaki sposób mogę zmienić publikację nazw zdjęć produktów na prawidłowe? 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Pierwsze słysze, że ludzie przy zakupie produktów kierują się nazwą pliku ze zdjęciem ;)

w wersji 1.5.6 jest pole do ustawienia "legendy" przy każdym wgrywanym zdjęciu, działa tak samo jak nazwa pliku i ułatwia wyszukiwanie produktów w google images, bo chyba na tym Ci najbardziej zależy.

 

Wszystko jest możliwe, wraz z odpowiednim nakładem pracy jest to możliwe do uzyskania ale konieczne będzie przebudowanie core prestashop. Uważam jednak, że nikt się tego nie podejmie a już na pewno nie w sytuacji kiedy taki efekt można osiągnąć przy korzystaniu z pola "legenda"


zobacz jak wyglądają linki do zdjęć na allegro: http://thumbnails03.okazje.allegro.pl/744AB4FB/527b6ff1030917c1490000001383821297.jpg/400x300/fixed_canvas_ffffff :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie wyświetla 99-thickbox_default/piekny-mop-dla-twojej-zony.jpg

Może to jest spowodowane że masz zdjęcia przechowywane w starym systemie.

Wersja 1.561 umożliwia dodatkowo dodawanie opisu pod każdym zdjęciem.

Adres zdjęć będzie jednak wspólny taki jak nazwa kategorii-tylko inny numer zdjęcia

Czy istnieje możliwość zmiany kolejności aby  1255-499-thickbox_default

wyświetlało się na końcu nie wiem ( pewnie można ale wymaga przeprogramowania czy jest to warte zachodu? )

Osobiście uważam że thickbox_default jest zbyt długie mogło by być krótsze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...