Jump to content

Bardzo duża ilość atrybutów - serwer pada


lukas_jg

Recommended Posts

Witam,

 

nie wiem jak to przeskoczyć. Mam w sklepie produkty, które posiadają dużą ilość atrybutów a każdy z nich ma wiele wartości.

 

przykładowo:

 

Produkt X

 

[kolor] : 20 wartości

[wykończenie koloru] : 2 wartości

[kolor pokrywy] : 20 wartości

[wykończenie koloru pokrywy] : 2 wartości

[rozmiar] : 12 wartości

[szerokość] : 18 wartości

[wysokość] : 18 wartości

[waga] : 20 wartości

 

[atrybyt x] : 4 wartości

[atrybyt y] : 4 wartości

[atrybyt z] : 4 wartości

[atrybyt xx] : 4 wartości

[atrybyt yy] : 4 wartości

[atrybyt zz] : 4 wartości

[atrybyt xxx] : 4 wartości

[atrybyt yyy] : 4 wartości

[atrybyt zzz] : 4 wartości

 

Co daje nam: 20 x 2 x 20 x 2 x 12 x 18 x 18 x 20 x 4 x 4 x 4 x 4 x 4 x 4 x 4 x 4 x 4

= 65229815808000 kombinacji!

 

Jak to przeskoczyć? Serwer nazwa.pl na którym działam już przy dużo mniejszej ilości kombinacji po prostu siada.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam podobny temat do rozgryzienia - wyszło na to, że zakupiłem moduł Attribute Wizard Pro - www.presto-changeo.com - http://www.presto-changeo.com/en/attribute-modules/34-attribute-wizard-pro.html

 

Znajomy (użytkownik "cyfrowejutro.pl") do tego zrobił mi prosty i bardzo przydatny program do importu atrybutów i idzie jak z bajki :)

 

 

Program ma zupełnie inny sposób wkładania atrybutów. Nie tworzy kombinacji każdego z każdym, tylko powiedzmy w tym wypadku miałbyś  148 kombinacji po zsumowaniu wszystkich wariantów ;)

Edited by wzr1one (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

No i o to mi chodzi :-) Pozwoliłem sobie napisać do w/w kolegi. Jak byś miał jeszcze jakieś inne propozycje to daj znać.

Witam,

Zajmujemy się pisaniem modułów do presty i programów pod Windows na zamówienie.

Na początek polecam zmianę hostingu, ponieważ z tego co pamiętam nazwa.pl z prestą radziła sobie średnio, przy większym ruchu potrafili wyłączać sklep z powodu zbyt wielu zapytań do bazy.

Jeśli chodzi o program to posiadam gotowy do współpracy z AWP, jak również mogę napisać każdy inny.

Mam również inne programy które ułatwiają pracę z Prestashopem.

Zajmujemy się również optymalizacją działania samej presty, co znacznie przyśpiesza ładowanie strony.

Zapraszam do kontaktu mailowego [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam!

Ja również spotkałem się z tym problemem, dotyczyło to Presty 1.6, i ilości kombinacji w liczbie około 4500, na AZ.pl serwery nie dawały rady przy ilościach 1000-1300 kombinacji. Udało mi się rozwiązać za pomocą hostingu linuxpl.com. Kombinacje się wgrały, są widoczne, można je edytować, a więc sprawa została załatwiona, Jeżeli komuś to pomoże to będzie super. 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy wam to pomoże, ale jak ja importowałem swoje kombinacje ok 32 tyś przez CSV to w funkcji: public function attributeImport()   zakomentowałem poniższe linijki:
                        $obj = new Attribute();
                        $obj->cleanPositions((int)$id_attribute_group, false);
                        AttributeGroup::cleanPositions();

 

które moim zdaniem są w złym miejscu, bo po dodaniu jednej kombinacji wywoływało cleanPositions() i przepozycjonowywało mi całą tabelę atrybutów. A że ta tabela z każdym nowym atrybutem była coraz większa to przy wielkości jak dobrze pamiętam niecałe 2 tyś atrybutów w bazie dodanie kolejnego tysiąca atrybutów powodował wykonanie 1000*2000= 2 000 000 operacji samego przepozycjonowania nie mówiąc o innych operacjach samego dodania atrybutu więc nic dziwnego że mi bazę wywalał jak miała max ext. na 600 000. Ewentualnie można dodać AttributeGroup::cleanPositions(); przez zamknięciem funkcji. Atrybuty i tak dodaje mi po kolei więc nie wiem poco jest te czyszczenie pozycji jak po wykonaniu tej operacji jest tak jak było przed wykonaniem jej. Jak ktoś wie to niech da znać bo może to jest ważne w innym miejscu.

Ten sam problem miałem pod 1.5 i teraz 1.6 Jeśli źle myślę po poprawcie mnie ale u mnie zadziałało i sklep chodzi, jeszcze co prawda nie skończyłem ale testuje i na razie działa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...