Jump to content
  • 0

Dwa środowiska - wasze praktyki


lulaki

Question

Postawilem sklep ktory gotowy jest do 'otwracia' ale z doswiadczenia wiem ze dobra praktyka jest posiadanie dwoch srodowisk. Jedno do testow, durgie tzw. production. 

 

Nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac. Tzn, stawiam drugi sklep uzywajac multistore w prestashop czy sa inne metody aby koncowy efekt byl taki ze ten sklep testowy nie jest widoczny w sieci i nie musi korzystac z tej samej bazy danych/produktow. Chodzi aby oba srodowiska mialy ta sama kofiguracje przynajmniej na starcie ;)

 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mozesz rozszerzyc temat localhostu? 

Mam wykupiony hosting i tam stoi sklep. Czy sugerujesz postawic identyczne srodowisko na PC ? :)

Wolalbym wykorzystac juz skonfigurowane srodowiko (Linux, apache, php, mysql etc) tam gdzie mam hosting i postawic tam drugi sklep  (zakladam ze sugerujesz nie korzystac z opcji multistore a postawic nowy sklep uzywajac localhosta(?). 

 

ps. Nie zamierzam az tak ingerowac w kod aby zmieniac za duzo wiec kierowal bym sie opcja najprostrza :)

 

Edycja: ok. chyba załapełęm - mam uzyc np XAMPP i zrobic sklep lokalnie. 

http://blog.dh42.com/installing-prestashop-locally/ Edited by d3v0n (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

jak masz możliwość utwórz subdomenę np. test.twojsklep.pl

zrób mirror bazy danych lub po prostu wyeksportuj aktualną bazę, i zaimportuj ją do nowo utworzonej

skopiuj cały sklep na nowa testową domenę. Dostęp do domeny zabezpiecz hasłem i będziesz miał działającą kopię niedostępną dla nikogo innego :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jak masz możliwość utwórz subdomenę np. test.twojsklep.pl

zrób mirror bazy danych lub po prostu wyeksportuj aktualną bazę, i zaimportuj ją do nowo utworzonej

skopiuj cały sklep na nowa testową domenę. Dostęp do domeny zabezpiecz hasłem i będziesz miał działającą kopię niedostępną dla nikogo innego :)

:D - to jest to !!!

Nie każdy hosting ma takie same parametry i zmienne, a te z reguły nijak się mają do localhosta, postawionego zwłaszcza na XAMPP'ie

Edited by And63 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

jak masz możliwość utwórz subdomenę np. test.twojsklep.pl

zrób mirror bazy danych lub po prostu wyeksportuj aktualną bazę, i zaimportuj ją do nowo utworzonej

skopiuj cały sklep na nowa testową domenę. Dostęp do domeny zabezpiecz hasłem i będziesz miał działającą kopię niedostępną dla nikogo innego :)

Jest jeszcze coś więcej do zrobienia niż to co piszesz ? Wykonalem kroki:

1) nowa baza danych stworzona i zaimportowana stara baza danych. 

2) katalog sklepu skopiowany 

3) weedytowalem config/settings.inc.php (inna nazwa bazy danych, uzytkownik i haslo) 

 

Proba wejscia na 'nowy' sklep konczyc sie komunikatem:

Oops, something went wrong.

Try to refresh this page or feel free to contact us if the problem persists
 
Proba wejscia w BackOffice tez nieudana: Pojawia sie prompt o uzytkownika ale go nie znajduje ...(loguje sie na uzytkownika z poprzedniego sklepu)
Dodatkowo dostaje komunikat 
The following module(s) could not be loaded:
  1. [lofcustomtop] Error found in config file: failed to load external entity "/home/lulaki2/ftp/lulaki/themes//config.xml"

 

Pozdrawiam

Edit: Sytuacja opanowana. Import nie udal sie za  pierwszy razem ....

 

Edited by d3v0n (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...