Jump to content

Recaptcha do formularzy


Recommended Posts

tak na prawdę to w chwili obecnej nie ma żadnego sposobu na pełne zabezpieczenie, captcha została złamana, slidery się nie sprawdzają. Jedyną rzeczą jest kombinowanie z kilkoma metodami na raz ;)

 

To co bym zrobił ja, to dodał dodatkowe pole w contact.tpl z jakimś prostym pytaniem typu "ile to jest trzy plus dwa minus cztery"

i raz na jakiś czas zmieniał pytanie. 

 

no i oczywiście modyfikacja ContactController.php tj. dodanie warunku sprawdzającego poprawność odpowiedzi przed wysłaniem formularza.

Link to comment
Share on other sites

w pewnym sensie sprawdza się, ale zobacz tutaj, na forum prestashop, są zabezpieczenia a boty i tak tworzą swoje konta i spamują.. przed tym nigdy tak do konca nie uciekniesz, możesz utrudnić życie, ale z czasem i te zabezpieczenia zostaną złamane - tak jak tutaj ;) (przez złamanie zabezpieczenia rozumiem cuda na kiju upiększające formularz rejestracyjny a nie bezpieczeństwo forum, danych itp)

 

ten slider wspomniany powyżej to bym odstawił (sprawdzone i nie działa) i pobawił się w prawdziwy recaptcha albo jakieś własne pytania o których wspominałem. A najlepiej to blokować spamerskie ip w iptables http://forum.spamcop.net/forums/index.php?showtopic=9285

 

pytanie tylko, przed czym chcesz uciec? Czy masz przed kim uciekać, czy tylko uprzykrzyć życie klientowi ?

mnie osobiście te wszystkie obrazki do spisywania irytują, szczególnie jak są nieczytelne

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...