Jump to content
  • 0

Lista produktów w formie skróconej listy / moduł do wyboru wyglądu listy


Fifiel

Question

19 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie wiem do jakiej wersji presty szukasz takiego modułu to po pierwsze.

Po drugie do wersji 1.4.4.1 jest taki moduł nazywa się list or grid.

Po trzecie jeśli do wersji 1.5 to też szukam już jakieś 2 miesiące i jak na razie nie wpadł mi w łapy. (Gdzieś widziałem płatny ale za ponad 100E)

 

Gdybyś trafił na niego to napisz !! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Moduł do takich rzeczy nie istnieje bo to kwestia templatki, to ją trzeba wyedytować.

jak to zrobić?

 

w category.tpl zamiast product-list.tpl trzeba dodać kod, który sprawdzi jakie ciasteczko jest przechowywane

 

{if $ciasteczko=="grid"}

{include file="./product-list-grid.tpl"}

{/if}

{if $ciasteczko=="list"}

{include file="./product-list-list.tpl"}

{/if}

{if $ciasteczko=="mini-list"}

{include file="./product-mini-list.tpl"}

{/if}

 

następnie, do buttonów prezentujących sposób wyświetlania dodajemy funkcję js która tworzy odpowiednie ciasteczko 

 

 

zabawy z tym będzie nie mało.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Moduł do takich rzeczy nie istnieje bo to kwestia templatki, to ją trzeba wyedytować.

jak to zrobić?

następnie, do buttonów prezentujących sposób wyświetlania dodajemy funkcję js która tworzy odpowiednie ciasteczko 

 

 

zabawy z tym będzie nie mało.

 

Wyedytować to by się zrobiło :)

If już jest :)

 

Ale zdanie zaczynające się od następnie rozwala dalszą część przerabiania ;/

 

Jak na moją wiedzę to jest niewykonalne i pozostaje poczekać może ktoś kiedyś uskuteczni moduł lub tutorial jak to wykonać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kod wymaga biblioteki: https://github.com/carhartl/jquery-cookie

ot taki prosty przykład:

<script>
$( document ).ready(function() {
  $("#button_grid").click(function() {
    $.cookie("ciasteczko", "grid");
     location.reload();
  });
  $("#button_list").click(function() {
    $.cookie("ciasteczko", "list");
    location.reload();
  });
  $("#button_minilist").click(function() {
    $.cookie("ciasteczko", "mini-list");
    location.reload();
  });
}
</script>

można też zrobić bez odświeżania, ale wtedy dynamicznie będzie trzeba zmieniać klasy i pobawić się wyłącznie samymi stylami css (bez modyfikacji templatek i łądowania kilku rodzajów plików)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

supeeeer, nawet nie wiesz jak mi pomożesz :) Taka mała prośba jakbyś opisał jeszcze jak dodać te informacje do listy produktów jak są w załączniku (KOD PRODUKTU, MINI ZDJĘCIE, TYTUŁ, NETTO, BRUTTO, BOX DLA ILOŚCI ZAKUPIONYCH i BUTTON DODAJ DO KOSZYKA)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@Vekia
Czy krok drugi to brałeś plik ze standardowej templetki czy z jakieś już przerabianej bo w porównaniu z oryginałem brakuje kilku linijek kodu, no jakieś co odpowiadają za produkty on-line.

 

 

EDIT:
Sprawdź czy dobrą ścieżkę podałeś do ikon, bo coś mi się wydaje że z pamięci pisałeś.
I możesz dodać dla mnie kumatych aby wpisali swoją nazwę templatki w css.

 

 

EDIT2:
Jak ustawić ilość produktów na stronie. Domyślnie jest 10-30-50

Przy gridzie powinno być 12 i wielokrotność, przy listach nie zrobi to różnicy ile jest wyświetlane ale w gridzie już tak.

Edited by tyszek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

@Vekia

Czy krok drugi to brałeś plik ze standardowej templetki czy z jakieś już przerabianej bo w porównaniu z oryginałem brakuje kilku linijek kodu, no jakieś co odpowiadają za produkty on-line.

Pamiętam, że coś usuwałem, ale nie pamiętam już co :D kodu powinno być więcej, niż mniej, bo dodałem kilka warunków sprawdzających ciasteczko.

 

 

 

Sprawdź czy dobrą ścieżkę podałeś do ikon, bo coś mi się wydaje że z pamięci pisałeś.

I możesz dodać dla mnie kumatych aby wpisali swoją nazwę templatki w css.

ścieżka powinna być dobra, na lokalu działa 

 

Jak ustawić ilość produktów na stronie. Domyślnie jest 10-30-50

Przy gridzie powinno być 12 i wielokrotność, przy listach nie zrobi to różnicy ile jest wyświetlane ale w gridzie już tak.

 

Nie poruszałem tej kwestii,, i tak zrobiłem opis po łebkach bo gdybym miał kazdą czynność opisać to byłby tasiemiec ;)

ale jeżeli chcesz zmienić ilość produktów, to oczywiście ustawienia > produkty "10-30-50" zmienisz w frontControllerze 

 

w linijce:

$nArray = (int)Configuration::get('PS_PRODUCTS_PER_PAGE') != 10 ? array((int)Configuration::get('PS_PRODUCTS_PER_PAGE'), 10, 20, 50) : array(10, 20, 50);
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Odnośnie ścieżki to przy wgraniu ikon do img w templatce ścieżka mi wyszła : ../img/button_grid.png bez nazwy templatki

 

Odnośnie ilości produktów to dzięki właśnie zmieniłem :)

Jeszcze tylko ogarnę css pod moją templatkę i będzie MIODZIO :)

 

EDIT:

Jeden mały problem znalazłem :)
Mając np grid gdy przejdzie się na minilist to napis promocja pokazuje się dopiero po odświeżeniu strony.

Z napisem wyprzedaż jest ok tylko promocja.
 

Poza tym wszystko OK :)

Edited by tyszek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...