Jump to content
  • 0

Przeniesienie z localhost na serwer


doslonce

Question

Witam,

zainstalowałem 1.5.6 na localhost (xampp). Zaimportowałem z powodzeniem bazę z serwera ( w config/settings.inc.php zmieniłem COOKIE_KEY i RIJNDAEL_KEY na takie jak były na serwerze), Na serwerze miałem wersję 1.5.5. Zrobiłem tak ponieważ 1-click nie chciał zrobić uaktualnienia.

Chciałem mieć nową wersję presy ponieważ wcześniej aktualizowałem z 1.4.4.1 do 1.5.5 i panel admina działał fatalnie. Nie mogłem wprowadzić żadnych zmian bo ich nie było widać. Za każdym razem gdy coś zmieniałem to musiałem naciskać ctrl+F5, żeby zmiany były widoczne. Próbowałem na różnych przeglądarkach i komputerach i wszędzie było tak samo.

 

Róznica pomiędzy zainstalowanym na localhost 1.5.6 a 1.5.5 na serwerze była tylko taka, że 1.5.6 ma mniej modułów.

Chciałem teraz przenieść z localhost na serwer.

Czy tak jak poniżej piszę dobrze kombinuję ?

1) Kopiuję pliki 1.5.6 na serwer.

2) Z bazą nic nie (nazwałem ją tak samo) robię bo wychodzę z założenia, że jest to ta sama baza co się zaimportowała na localhost, więc presta powinna się z nią połączyć również na serwerze.

3) W config/settings.inc.php zmieniam DB_SERVER, DB_NAME, DB_USER, DB_PASSWD.

4) W bazie w ps_shop_url ustawiam mojadomena.pl dla domain i domain_ssl  

 

Czy coś jeszcze powinienem zrobić, żeby opracja zakończyła się sukcesem ?

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

nie wiem czy jest różnica w strukturze tabel między tymi dwoma wersjami, jeśli nie ma to zrób to tak:

1) stwórz bazę danych o takiej samej nazwie jak na localhoście

2) zainstaluj prestę

3) powgrywaj potrzebne moduły 

4) wgraj templatkę i obrazy

5) usuń bazę z serera

6) wgraj bazę z localhosta

7) zresetuj hasło admina na preście lub przegraj cookie key

8) w backoffice prawdopodobnie trzeba będzie zmienić domenę na aktualną

9) ciesz się sklepem ;]

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zrobilem tak:

1) zainstalowałem preste na localhost i zaimportowałem bazę z serwera

2) wyeksportowałem bazę do pliku

3) skopiowałem pliki z localhost na serwer

4) usunąłem wszystkie tabele z bazy

5) zaimoprtowałem bazę z localhost

6) w pliku config/settings.inc.php zmieniłem DB_SERVER, DB_NAME, DB_USER, DB_PASSWD

7) w pliku config/settings.inc.php zmieniłem COOKIE_KEY i RIJNDAEL_KEY na ten, który miałem na serwerze

8) w phpmyadmin zmieniłem ustawienia shop_url dla domain i domain_ssl z localhost na "www.mojadomena.pl" oraz physical_uri na "/"

 

No i niestety nie pokazuje strony sklepu ani panelu admina?

Proszę o pomoc. Co źle zrobiłem i muszę poprawić ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

obstawiam, że na lokalu miałeś wyłaczone pewne funkcje, które pozwalały na pobranie informacji o darmowych modułach z serwera prestashop.

 

polecam porównać moduły na liście, zapewne różnie będą dotyczyć jedynie produktów "must have", do kupienia, albo reklam, że można pobrać je za darmo ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1) Mam jednak problem po przeniesieniu presty 1.5.6 z localhost na serwer. Dotyczy on działania panelu administracyjnego. Panel zapisuje pierwszą zmianę, ale następnej już nie. Tzn. nie widać jej. Ale jak zrobię odświeżanie strony przez ctrl + F5 to wtedy ta zmiana się pokazuje. Próbowałem zmieniać ustawienia kompilacji i cache, ale dalej jest tak samo.

 

2) Odkryłem, że jak wejdę do zaawansowane>wydajność> to wyświetla dwa ostrzeżenia:

Aby używać APC, musisz zainstalować rozszerzenie APC PECL na swoim serwerze. http://php.net/manual/pl/apc.installation.php

Aby używać Xcache, musisz zainstalować rozszerzenie Xcache na swoim serwerze. http://xcache.lighttpd.net

Może to mieć wpływ na mój problem ?

 

3) Na localhoscie wszystko jest ok. Sytuacja występuje tylko na serwerze. Z poprzednią wersją 1.4.4.1 na tym samym serwerze wszystko działało jak należy.

Probowałem z 3 różnymi przeglądarkami i łączyłem się z 3 komputerów z innych lokalizacji i na wszystkich jest ten sam problem

Wiecie co może być przyczyną, że panel nie zapisuje zmian ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po aktualizacji z 1.4.4.1 do 1.5.6. nie widać było zmian w panelu admina. Próbowałem wielu kombinacji łącznie z tym, że zainstalowałem ponownie 1.4.4.1 na tym samym serwerze. No i było tak, ze panel admina w 1.4.4.1 zapisywał zmiany a w 1.5.6 nie. Znalazłem w końcu w preferencje>zdjęcia że mam zduplikowane zdjęcia. Okazało się to po wejściu na category. W panelu wyświetliło mi taki komunikat. Napisało też w którym katalogu one są, bodajże w img/p. Usunąłem te zdjecia (były to zdjęcia z wersji demo) i ponownie wygenerowałem miniaturki. Generuje się je też w preferencje>zdjęcia na samym dole. Potem jeszcze wygenerowałem na nowo plik robots i htaccess. No i wszystko działa. Może komuś to pomoże :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

podpinam się pod temat, jak prawidłowo przenieść sklep (nowy) z localhost na serwer (presta 1.5.6.2, hosting nazwa.pl)

 

1. Mam już na 90% "dogłaskany" sklep na localhost, system posiada dogranych tylko kilka podstawowych modułów tj.:

- nowy blok z kategoriami wyświetlający ich liczbę

- cookie

- reszta tak jak była w standardzie, część wyłączonych modułów i jedynie w niektórych przypadkach poprzemieszczane pomiędzy left column, right column, etc..

 

2. Zasadniczą zmianą jest szata graficzna, zmienione kolory, rozmieszczenie modułów, zmienione tło, logo, etc...

 

3. Załadowane wszystkie produkty, ze zdjęciami, opisami, etc...

 

 

Moje pytanie brzmi jak wygląda procedura przeniesienia tego wszystkiego aby nie klepać od nowa i czy możliwe jest aby po pełnym skonfigurowaniu sklepu na localhoście przenieśc całość na serwer. (mam już postawiony sklep na zdalnym serwerze z pierwotną konfiguracją)

 

Jeżeli chodzi od temat importu samej bazy, ustawień w settings.inc.php, SEO i URL jestem już "oczytany" i będę postępował zgodnie z sugestiami ale bardzo mało jest opisane jak nie utracić pozostałych ustawień które były poczynione na localhost a zmieniałem sporo grzebiąc w takich plikach jak:

 

superfish-modified.css

global.css

grid_prestashop

homefeautured

homeslider.php

blockcontact.css

style.css

product_list

footer.tpl

category.tpl

etc...

 

jak nie utracić tych zmian podczas przenoszenia, być może za bardzo kombinuję ale przecież chyba nie można tak po prostu przegrać katalogów i plików z localhost na serwer???

Edited by mikebravo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...