Jump to content

kolumna id_shop_default


gmarcin

Recommended Posts

witam,
Mógłby mi ktoś powiedzieć co powinno znajdować się w kolumnie id_shop_default? powinna ona być (chyba) w tabeli ps_product 

Wersja Ps 1.5.6

Chciałem przekopiować produkty ze starej bazy i teraz krzyczy, że brak kolumny, a kopii brak ;/

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Trochę się porobiło błędów... więc od początku tłumaczę... przeniosłem starą bazę dodałem id_shop_default i zmieniłem na 1.
i teraz jak wybieram jakiś produkt i nic nie robiąc zapisuje to pokazuje błąd "Wystąpił błąd podczas aktualizacji obiektu. product ()"
Do tego nie widzę nadal tych produktów w Backoffice jak i w frontOffice... w Backoffice przy wyszukiwaniu nie znajduje takiego id.. 
wychodzi że musi być coś źle w bazie w tych produktach, tylko zastanawiam się co?

Kolumna id_category_default służy do określenia "głównej" kategorii? Tego co widzimy w BO w produktach?  Bo ogólnie jak zmienię tą wartość to nie widzę żadnej różnicy.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 

 

Trochę się porobiło błędów... więc od początku tłumaczę... przeniosłem starą bazę dodałem id_shop_default

w jakim sensie dodałeś id_shop_default ?

przeniosłeś bazę ze starej presty do nowej? jeżeli tak, to jest sporo innych rzeczy które należy mieć na uwadze jak np. fakt, że trzeba mieć dodatkową tabelę ps_product_shop

struktura samej tabeli w porównaniu do starej presty jest również inna.

Link to comment
Share on other sites

aktualizowałem całą bazę do wersji 1.5.6 i działało wszystko tylko nie wiem czemu nie przeniosło mi 900 produktów i chciałem je ręcznie przenieść i się posypało i teraz chciałbym odtworzyć tabele ps_product bo tylko tam były moje zmiany .. tabele ps_product_shop mam tak jak i inne

Link to comment
Share on other sites

Tak , tak .. przepraszam za brak informacji... zrobiłem aktualizację z wersji 1.4.7 do wersji 1.5.6 i wszystko działało tylko nie przeniosło 900 rekordów do nowej bazy i po przekopiowaniu tylko tabeli ps_product ze starej wersji się wykrzaczyło... dodałem kolumnę id_shop_default i dałem 1 i błędu nie pokazuję, ale w backoffice po wybraniu jakiegoś produktu nic nie zmieniając jak klikam zapisz to wyrzuca błąd Wystąpił błąd podczas aktualizacji obiektu. product ()
dodam , że nadal nie widzi tych kilkunastu produktów;/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...