Jump to content

Intrebari la care sigur aveti rezolvare


REPrint

Recommended Posts

Salut,

 

Ma invart de ceva saptamani cu prestashop, cred ca am citit tot forumul, dar cred ca mi-am umplut capul cu toate prostiile de care nu aveam nevoie.

 

Vreau sa fac urmatoarele chestii:

 

1. Modalitatea de plata sa fie radio ca si modalitatile de livrare, astfel incat sa nu ma trimita la pagina de payment. Asta inseamna ca clientul cand alege sa vada si costurile de ramburs (am instalat Cash on Delivery with Fee);

 

2. In urma comenzii clientul sa primeasca pe email un cod de voucher (generat automat), care sa il foloseasca la urmatoarele comenzi.

 

3. as dori sa setez punctele de voucher pe anumiti producatori si nu pe toti producatorii.

 

4. CUM MAMAMASII mut si eu blokul de produse speciale in home page content?......

 

5. .... NU mai zis de block layered. as dori sa fie in content dupa ce alege categoria. (nu am decat categorii, fara sub...)

 

6. am intalat clenURL si nu reusesc sa scot din url "/#/". Vazuseram pe undeva... dar la cat am citit si am adunat despre prestashop de pe forum, "s-a umplut caruta cu paie si acuma il caut pe ala unicat".

 

7. Nu exista vre-o modalitate de autentificare cu facebook / twiter / google+ fara sa fac eu aplicatii si SSL.???????

 

8. Ma chinui cu cookielaw, si nu reusesc. De fiecare data dupa ce il instalez pagine e albaaaaa toata. adik NIK.

 

9. Multishop = pot vinde mai multi de pe site-ul meu, sau eu pot instala mai multe theme si configura diferit mai multe shopuri ale mele.

am o gazduire care tine 3 domenii. 1 este cu vanzare, restul sunt de prezentare ale produselor.

 

Folosesc Prestashop 1.5.6.0 

shop.reprint.ro

 

P.S. A reusit cineva sa face un modul (free sau cu donatie) pentru persoane fizice / persoane juridice. cu cont bancar, si restul cerintelor. 

 

Va multumesc.

 

Link to comment
Share on other sites

 

1. Modalitatea de plata sa fie radio ca si modalitatile de livrare, astfel incat sa nu ma trimita la pagina de payment. Asta inseamna ca clientul cand alege sa vada si costurile de ramburs (am instalat Cash on Delivery with Fee);

 

nu am inteles exact, dupa ce selectezi butonul radio tip plata (cum este la livrare) ce trebuie sa faca mai departe ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...