Jump to content
  • 0

Domyślny język wyświetlania sklepu


siwyzg

Question

Mam mały problem. Język sklepu mam ustawiony na Hiszpański a panel administratora Polski i problem polega na tym ze jak wyłączę język Polski to strona ładuje się domyślnie w języku Hiszpańskim pod adresem: http://autogas-service.com ale jak włączę ponownie Polski  to strona domyślnie ładuje się w języku Polskim : http://autogas-service.com/pl/ a nie w Hiszpańskim i trzeba samemu zmieniać na http://autogas-service.com/es/ i wtedy dopiero przeglądarka zapamiętuje i ładuje prawidłowo. Próbowałem się łączyć z kilku ip i zawsze tak samo. Dlaczego tak się dzieje i jak to zmienić i jak usunąć z adresu  /es/ i /pl/ aby sstrona ładowała sie http://autogas-service.com który plik jest od tego zależny ? Moduł Języka mam wyłączony. 

Link to comment
Share on other sites

23 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

jeżeli masz dwa języki aktywne, tj. polski i hiszpański - to strona będzie ładować domyślny język ustawiony w zakładce "lokalizacja".

niestety, nie ma możliwości usunięcia /es/ oraz /pl/ głównie z uwagi na sposób konstrukcji silnika prestashop.

zresztą, jak to sobie wyobrażasz, na stronie bez wyróżenienia wersji językowej (tj. /es/ oraz /pl/) mięć jednocześnie dwa te same języki? google zwariuje!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 jeżeli masz dwa języki aktywne, tj. polski i hiszpański - to strona będzie ładować domyślny język ustawiony w zakładce "lokalizacja".

niestety, nie ma możliwości usunięcia /es/ oraz /pl/ głównie z uwagi na sposób konstrukcji silnika prestashop.

zresztą, jak to sobie wyobrażasz, na stronie bez wyróżenienia wersji językowej (tj. /es/ oraz /pl/) mięć jednocześnie dwa te same języki? google zwariuje!

w zakładce mam ustawiony język domyślny Hiszpański a i tak się ładuje Polski. I nie wiem dlaczego.  dopiero jak się zmieni na hiszpański to przeglądarka zapamiętuje decyzje. Sprawdzałem z rożnych IP  i cały czas ląduje się polski a ma się ładować Hiszpanka wersja. Nie mam już na to siły :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

może masz ustawioną geolokalizacje w sklepie, która wykrywa ip i przypisuje mu język, wydaje się to być wielce prawdopodobne

 Geolokalizacje mam wyłączona. Mieszkam w Hiszpanii to tym bardziej powinna się wyświetlać po Hiszpańsku według geolokalizacji więc spróbuje ją włączyć i może to  pomoże :)

 

DALEJ TAK SAMO :( wydaje mi się ze może być to spowodowane zainstalowaniem sklepu w języku polskim bo wcześniejsza wersja była zainstalowana hiszpańska i dograny język polski i wszystko się lądowało jak powinno

Edited by siwyzg (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

możesz podać url do sklepu?

 Prosze:

http://www.autogas-service.com

 

w ustawieniach mam ustawiony domyślny sklepu Hiszpański

 

 n43q.jpg

 
Uploaded with ImageShack.us

 

Jeżeli otworzy się automatycznie : http://autogas-service.com/pl/  będzie bez zdjęć trzeba zmieniać na http://autogas-service.com/es/ . 

Ja bym chciał aby automatycznie się otwierała jako: 

 

http://autogas-service.com/es/

W przeciwnym razie musiałbym tworzyć dwie wersje sklepu i dodać moduł wyboru języka ale Hiszpanie jak zobaczą stronę w języku polskim to odrazu ją opuszczą i nie będą szukać zmiany języka

Edited by siwyzg (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Jeżeli otworzy się automatycznie : http://autogas-service.com/pl/  będzie bez zdjęć trzeba zmieniać na http://autogas-service.com/es/ . 

Ja bym chciał aby automatycznie się otwierała jako: 

 

http://autogas-service.com/es/

W przeciwnym razie musiałbym tworzyć dwie wersje sklepu i dodać moduł wyboru języka ale Hiszpanie jak zobaczą stronę w języku polskim to odrazu ją opuszczą i nie będą szukać zmiany języka

 

witam

 

po kliknięciu w autogas-service.com otwiera mi się normalnie hiszpańska wersja językowa.

jeżeli otworzysz stronę /pl/ to logiczne jest, że wersją jaka się będzie wyświetlać jest wersja Polska. Gdyby automatycznie przekierować wizyty z /pl/ na /es/ efektem będzie to, że polska wersja językowa nie będzie działać wcale.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

witam

 

po kliknięciu w autogas-service.com otwiera mi się normalnie hiszpańska wersja językowa.

jeżeli otworzysz stronę /pl/ to logiczne jest, że wersją jaka się będzie wyświetlać jest wersja Polska. Gdyby automatycznie przekierować wizyty z /pl/ na /es/ efektem będzie to, że polska wersja językowa nie będzie działać wcale.

Jeśli w Panelu włączasz język Polski to automatycznie włączy się też w sklepie i niepotrzebnie dopisuje Ci znacznik w adresie. Piszesz, że nie masz produktów pisanych po Polsku więc po co Ci ten język?

Dodatkowy problem jaki będziesz miał - Google zaindeksuje wszystkie strony (te Polskie bez opisów też) i gdy Twój klient z Hiszpanii kliknie w wyszukiwarce adres ze znacznikiem "pl" to wyświetli mu się krzak (tytuł bez opisu). :D

Domyślny język zadziała w sklepie tylko gdy ktoś wpisze podstawowy adres domeny bez znacznika w adresie - wszystkie inne linki prowadzące wyświetlą sklep w takim języku jaki mają adres - czyli w/g. znacznika.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Jeśli w Panelu włączasz język Polski to automatycznie włączy się też w sklepie i niepotrzebnie dopisuje Ci znacznik w adresie. Piszesz, że nie masz produktów pisanych po Polsku więc po co Ci ten język?

Dodatkowy problem jaki będziesz miał - Google zaindeksuje wszystkie strony (te Polskie bez opisów też) i gdy Twój klient z Hiszpanii kliknie w wyszukiwarce adres ze znacznikiem "pl" to wyświetli mu się krzak (tytuł bez opisu).  :D

Domyślny język zadziała w sklepie tylko gdy ktoś wpisze podstawowy adres domeny bez znacznika w adresie - wszystkie inne linki prowadzące wyświetlą sklep w takim języku jaki mają adres - czyli w/g. znacznika.

Język polski jest dograny tylko ze względu na osobę która ma sklepem operować w panelu administracyjnym. Dlatego nie chciałbym aby mi się ładowała polska strona również ale nie wiem czy to możliwe. 

 

 

 

Gdyby automatycznie przekierować wizyty z /pl/ na /es/ efektem będzie to, że polska wersja językowa nie będzie działać wcale.

I o to mi chodzi. Jak mogę tego dokonać ? Jeżeli chodzi o indeksowanie w Google to wystarczy podać tylko mapę strony Hiszpańska a nie odnośnik do oby dwóch. ale co dalej ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Obyś się nie pomylił... ;) Gogle zaindeksuje nie tylko to co podasz mu  w mapie ale i całą resztę, chyba że zablokujesz indeksowanie niektórych stron w robots.txt, ale to też nie musi pomóc bo nie wszystkie przeglądarki przestrzegają tego pliku.

Co do polskiego języka - może wyłącz w ogóle język polski a dla tego "administratora" przetłumacz potrzebne części panelu z hiszpańskiego na polski i będziesz miał problem z głowy. :D  Będzie trochą roboty (zależy do czego on ma dostęp) ale zrobisz to tylko raz...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

aby operować sklepem w języku polskim nie jest konieczne aktywowanie tego języka w back office. może być on wyłączony a zarządzający sklepem i tak może ustawić sobie WYŁACZONY język w back office.

Masz rację, zawsze myślałem, że się włącza z automatu (aż wstyd - ale sprawdziłem aby się przekonać) - dzięki :) . Kolego "siwyzg" - masz jeden problem z głowy  :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

aby operować sklepem w języku polskim nie jest konieczne aktywowanie tego języka w back office. może być on wyłączony a zarządzający sklepem i tak może ustawić sobie WYŁACZONY język w back office.

Jesteś wielki :) Dziękuje

 

Masz rację, zawsze myślałem, że się włącza z automatu (aż wstyd - ale sprawdziłem aby się przekonać) - dzięki  :) . Kolego "siwyzg" - masz jeden problem z głowy   :D

 

 

Ja już próbowałem wcześniej go wyłączyć ale z automatu mi się wyłączał w back office więc go włączałem ponownie ale nie zwróciłem uwagi ze mimo wszystko  można go ustawić.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam.

Mam podobny problem ze zmianą domyślnego języka w sklepie Presta 1.6.08.

Sytuacja całkiem podobna do tej co powyżej, ale nie udało mi sie wyczytać rozwiązania problemu w tym temacie.

Moim celem jest ustawienie domyślnego języka sklepu na czeski.

Ale zmiana ustawień w Lokalizacji nie pomaga i język sklepu jest cały czas polski.

Jedynym rozwiązaniem żeby móc zmienić jakikolwiek język to muszę wyłączyć język polski w panelu, ale potrzebuję także język polski tłumaczenia sklepu.

Proszę jeszcze raz o pomoc. Wyczyściłen cache oraz historię przeglądarki. Nie pomaga.

Poniżej załącznik


post-275419-0-38783600-1414247490_thumb.jpg

Edited by effectdesign (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam.

Mam podobny problem ze zmianą domyślnego języka w sklepie Presta 1.6.08.

 

Sytuacja całkiem podobna do tej co powyżej, ale nie udało mi sie wyczytać rozwiązania problemu w tym temacie.

 

Moim celem jest ustawienie domyślnego języka sklepu na czeski.

 

Ale zmiana ustawień w Lokalizacji nie pomaga i język sklepu jest cały czas polski.

 

Jedynym rozwiązaniem żeby móc zmienić jakikolwiek język to muszę wyłączyć język polski w panelu, ale potrzebuję także język polski tłumaczenia sklepu.

 

Proszę jeszcze raz o pomoc. Wyczyściłen cache oraz historię przeglądarki. Nie pomaga.

 

Poniżej załącznik

 

 

attachicon.giflokalizacja.jpg

 

Problem rozwiązany. Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jeżeli masz dwa języki aktywne, tj. polski i hiszpański - to strona będzie ładować domyślny język ustawiony w zakładce "lokalizacja".

niestety, nie ma możliwości usunięcia /es/ oraz /pl/ głównie z uwagi na sposób konstrukcji silnika prestashop.

zresztą, jak to sobie wyobrażasz, na stronie bez wyróżenienia wersji językowej (tj. /es/ oraz /pl/) mięć jednocześnie dwa te same języki? google zwariuje!

 

 

@vekia, piszę właśnie odnośnie końcówki językowej, mam dwie domeny, które wskazują na ten sam silnik presty, chciałbym ustawić aby .pl domyślnie ładowała język polski, a .com język angielski, właśnie bez tych przedrostków językowych, da się coś takiegu ustawić?

 

edit:

 

to jest multishop, więc może łatwiej coś będzie z tym ustawieniem języka?

 

edit2: ok w multishop jest możliwość ustawienia języka domyślnego, ale niestety po ustawieniu pl dla pl i en dla com nadal na com jest wersja pl, mimo, że geolokalizacja jest wyłączona, ktoś może pomóc?

Edited by mudol (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bo wchodzisz polską przeglądarką, wejdź amerykańską to i język będziesz miał amerykański. :D

 

A tak na poważnie to:

Lokalizacja -> Konfiguracja

Pobierz język z przegladarki - NIE

 

Jak jest na TAK to przeglądarka wymusza ładowany język.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W 1.6.0.14 jest to. Pewnie to nowość.

 

A zmień język w przeglądarce na angielski i wejdź na domenę .com. Może w starszych wersjach presty jest pobierany język przeglądarki w deafulcie.

 

Zresztą po co na siłę ustawiać język presty dla danej domeny?

Jeśli wejdzie Polak na domenę .com to dlaczego zamiast polskiego ma mieć ładowany jakiś chiński czy amerykański skoro jest w preście dostępny polski?

Tak samo Amerykanin wchodzący na domenę .pl zobaczy stronę po angielsku, bo raczej na pewno nie używa przeglądarki w polskiej wersji językowej. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No widzisz, skoro w starszych wersjach nie było tej opcji, a w nowej dołożyli to bylo po co ;-) Chodzi o to aby potwierdzić klientowi, że odpowiedni język jest na domenie.

 

e: niestety może też dlatego wprowadzili tą opcję bo ta ze zmianą jezyka w przeglądarce też nie działa, nadal PL jest na domenie .com

 

e2: dodatkowo w samych językach ustawiłem, który ma być dostępny na jakim sklepie, ale jedyne co się zmieniło to w panelu administracyjnym teraz jest po eng, na froncie nadal pl :/

 

post-782917-0-48236100-1425909018_thumb.jpg

Edited by mudol (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...