Jump to content

Paragony


MammothtankPL

Recommended Posts

funkcja paragonów w prestashop nie istnieje, no bo jak? paragony możesz tylko wystawiać na zafiskalizowanych kasach fiskalnych. Prestashop ni jest kasą fiskalną ;) faktury jak chcesz możesz wystawiać w preście, jednak ich numeracja daleko odbiega od ideału.

 

jak dotąd nie spotkałem się z nikim kto dokumenty generowane przez preste traktuje jako dokumenty księgowe, zwykle i tak wszystko przechodzi przez jakiś program do prowadzenia księgowości. O ile chodzi o proformy - to owszem, sprawdza się.

 

Jak to ugryźć? dla każdego proforme, a tylko dla wybranych (tych którzy chcą rzeczywistą fakturę) normalnąfakture w normalnym programie do księgowania.

 

co do możliwości wyboru między paraognem / fakturą, na forum jest taki wątek ;)

http://www.prestashop.com/forums/topic/268583-moduldarmowy-wybor-paragonfaktura/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ostatni post w tym wątku trochę mi namieszał w głowie ale to pewnie dlatego że świerzak jestem, dlatego pozwolę sobie kontynuować :)

1) mowa jest o paragonie i fakturze i opcji wyboru przez klienta. Czy istnieje również opcja rachunek? W sumie to rachunek rożni się od faktury tylko wpisem o kwote padatku VAT więc modyfikujac template do faktur można generować rachunki. Dobrze rozumuje?

2) w PreshaShop w Back End jest w zamówieniach opcja paragony. Czytajac Manuala do presty nazywają to 'Credit Slips' ale z opisu nie pasuje i to a paragon a raczej dokument zwrotu. To kwestia tlumaczenia czy btak wiedzy u mnie ?

3) Jak używam faktur proforma a dla wybranych tworze fakture to co z numeracja faktur? Załóżmy wystawilem fakture zwykla o numerze 1/2013 pozniej 10 proforma to czy kolejna zwykla faktura powinna  miec numer 2/2013 czy olejny na bazie faktur proforma ?

 

Pozdrawiam

Edited by d3v0n (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1. Tak. Chociaż podobnie jak Ty nie rozumiem po co w PS opcja dotycząca paragonów.

 

 

Ostatni post w tym wątku trochę mi namieszał w głowie ale to pewnie dlatego że świerzak jestem, dlatego pozwolę sobie kontynuować :)

1) mowa jest o paragonie i fakturze i opcji wyboru przez klienta. Czy istnieje również opcja rachunek? W sumie to rachunek rożni się od faktury tylko wpisem o kwote padatku VAT więc modyfikujac template do faktur można generować rachunki. Dobrze rozumuje?

2) w PreshaShop w Back End jest w zamówieniach opcja paragony. Czytajac Manuala do presty nazywają to 'Credit Slips' ale z opisu nie pasuje i to a paragon a raczej dokument zwrotu. To kwestia tlumaczenia czy btak wiedzy u mnie ?

3) Jak używam faktur proforma a dla wybranych tworze fakture to co z numeracja faktur? Załóżmy wystawilem fakture zwykla o numerze 1/2013 pozniej 10 proforma to czy kolejna zwykla faktura powinna  miec numer 2/2013 czy olejny na bazie faktur proforma ?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Oczywiśćie, że paragony drukuje tylko kasa fiskalna albo drukarka fiskalna, która musi zostać zgłoszona do urzędu skrabowego. Drukarki fiskalne obsułgują zwenętrzne programy magazynowo-księgowe. Faktura lub rachunek w zależnośći od tego czy jest się płatnikiem vat czy przedsiębiorcą zwolnionym z tego obowiązku na podstawie odpowiednich paragrafów. W skrócie: od bodajże 20 tys. obrotu jest obowiązkowa kasa fiskalna i drukowanie paragonów, a w zależności od tego czy jest się płatnikiem vat- faktura lub jeżeli nie - rachunek na prośbę klienta.

Link to comment
Share on other sites

od 1 stycznia 2014 nie ma już rachunków. osoby zwolnione z vat wystawiają faktury tak jakby były na vacie, z tym, że ze stawką zw.

co do paragonów, tutaj też sprawa się komplikuje, bo nie każdą sprzedaż wliczasz do limitu 20 tys ;)

Link to comment
Share on other sites

generalnie temat jest jeszcze gorący bo zmiany weszły od 1 stycznia,

niemniej jednak, niezły armageddon 

 

prestashop standardowo zamiast słowa "rachunek" korzysta ze słowa "faktura"

tak swoją drogą, to Ty używasz presty jako programu do księgowania?

większość faktury z presty traktuje jako pro formy, bo te dane i tak później gdzieś się wklepuje do jakiegoś zewnętrznego softu stricte pod polskie połamane prawo ;p

Link to comment
Share on other sites

@vekia a można wiedzieć jakiego programu Ty używasz, jaki dla małego sklepu byś propnował?

Bo chyba w końcu trzeba będzie się zdecyjdować.

Oczywiście najlepiej jakby był dobrze zintegorwany z PS :)

 

 

tak swoją drogą, to Ty używasz presty jako programu do księgowania?
Link to comment
Share on other sites

od 1 stycznia 2014 nie ma już rachunków. osoby zwolnione z vat wystawiają faktury tak jakby były na vacie, z tym, że ze stawką zw.

co do paragonów, tutaj też sprawa się komplikuje, bo nie każdą sprzedaż wliczasz do limitu 20 tys ;)

No to info jak dla mnie bomba, bo te rachunki to była głupota. Muszę poczytać w tym rozporządzeniu.

Edited by regnarok (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Oczywiśćie, że paragony drukuje tylko kasa fiskalna albo drukarka fiskalna, która musi zostać zgłoszona do urzędu skrabowego. Drukarki fiskalne obsułgują zwenętrzne programy magazynowo-księgowe. Faktura lub rachunek w zależnośći od tego czy jest się płatnikiem vat czy przedsiębiorcą zwolnionym z tego obowiązku na podstawie odpowiednich paragrafów. W skrócie: od bodajże 20 tys. obrotu jest obowiązkowa kasa fiskalna i drukowanie paragonów, a w zależności od tego czy jest się płatnikiem vat- faktura lub jeżeli nie - rachunek na prośbę klienta.

te cale zamieszanie z paragonami to chyba wynik tlumaczenia PS. W BO pod zamowieniami kryja sie 'Paragony' 

Link to comment
Share on other sites

A do wystawienia samych faktur (jestem zwolniony z VAT) co polecacie skoro PS nie jest do tego 'stworzone'? Maly sklepik, ksiegowosc zlecona profesjonalistom. Faktura.pl aby wystawic pare faktur w miesiacu czy raczej  zmusic/pobawic sie PS aby uzywac faktur tam generowanych?

Link to comment
Share on other sites

Zewnętrznym firmom, które oferują możliwość drukowania .pdf po wpisaniu danych za bardzo bym nie ufał. W końcu przekazujesz dane osobowe Klientów. Czort wie, czy taka strona oprócz generowania pdfa nie zapisuje sobie przesłanych danych :)

 

A do wystawienia samych faktur (jestem zwolniony z VAT) co polecacie skoro PS nie jest do tego 'stworzone'? Maly sklepik, ksiegowosc zlecona profesjonalistom. Faktura.pl aby wystawic pare faktur w miesiacu czy raczej  zmusic/pobawic sie PS aby uzywac faktur tam generowanych?

Link to comment
Share on other sites

Drążąc dalej :)

Czy do małego sklepu ?(póki co nie jest VATowcem), korzystającego z biura rachunkowego jest sens dodatkowego korzystania z tego oprogramowania?

I druga rzecz. Z tego co widzę ten soft nie jest zintegrowany z PS jak się domyślam trzeba generować pliki tekstowe, które następnie importuje się do softu. Czy to nie jest trochę upierdliwe?

 

ja korzystam z oprogramowania reset2 księga, polecam

nie jest drogo, a wszystko działa pięknie ;) bardzo pięknie

Link to comment
Share on other sites

program o którym mowa, ma również funkcje pozwalające na import faktur itp. Program jest przystosowany pod nievatowców. 

Powiem Ci szczerze, że łatwiej jest ogarnąć biurokrację z jakimś dobrym programem, wszystko masz w jednym miejscu, swój zus, kadry, podatki, deklaracje, gotowe dokumenty do US (pity, deklaracje, podania itp), jak masz samochód w swojej DG - to i kilometrówkę policzysz. No i ta nieszczęsna kpir, nie wyobrażam sobie ogarnianie tego ręcznie. Po przejsciu na taki program odetchnąłem z ulgą. Wszystko wylicza się samo a ja nie spędzam całych dni excelu ;)

Link to comment
Share on other sites

czym prędzej zmieniaj je na faktury z odpowiednimi stawkami

jak jesteś zwolniony - nie może być to 0% tylko "zw."

 

więcej info: http://blog.infakt.pl/rachunki-dla-zwolnionych-z-vat/

dostałem dziś info z biura rachunkowego w tym temacie 

rachunki nadal istnieją w takiej samej formie jak dotychczas

można zamiennie wystawiać faktury ( nie muszą się nazywać faktura vat) ze stawką zwolnioną 

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale program który poleciłeś kosztuje nieco ponad 100 zł i na tym koniec, a tu co miesiąc startujemy od 45 zl w górę :)

Z drugiej strony oferują księgowość od 80 zł, a "na mieście" to lekko licząc 200 zł

 

Tak kurcze na to patrzę i nie mogę się zdecydować. Program zaproponowany prze vekia jest tani i ciekawy, wczoraj go trawiłem. Tylko, że nie ma integracji z PS. Ifirma program magazynowy ma za darmo (jak długo) i zintegrowany z PS. Trudny wybór :D

 

 

zdecydowanie, takie integracja wiele ułatwiają

z tego co wiem, jeszcze ifirma.pl oferuje takie funkcje, tez przez wielu wykorzystywana :)

Edited by props (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

a ja z kolei od ludzi z infakt dostałem info, że nie ma już rachunków, iże muszą być faktury

komu wierzyć? ;)

ten artykul zdaje sie wszystko wyjasniac. http://www.ifirma.pl/poradnik-przedsiebiorcy/rachunek-a-faktura-zmiany-w-2014-r.html

W skrocie fakturą jest każdy dokument zawierający elementy wymagane ustawą, nie musi mieć on tytułu "faktura".

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dobra, odkopuje temat.

MUSZE zacząć drukować paragony fiskalne ze sklepu.

Nie uśmiecha mi się kupować kasy bo trzeba będzie ręcznie wklepywać, więc drukarka.

 

Ifirma nie współpracuje z drukarkami fiskalnymi dlatego pozostaje wystawienie paragonu na drukarce fiskalnej z zaplecza prestashopu?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dobrze przystosowane LINK USUNIĘTY to prawdziwy skarb, bo jak wiadomo, wszystkie zawarte w nich dane są niezbędne do prawidłowych rozliczeń z fiskusem. Pomagają one także w codziennej pracy i ułatwiają obsługę klienta, który obowiązkowo musi otrzymać przecież paragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Czy ktoś korzysta z fakturownia.pl do wystawiania faktur/paragonów i integracji z kasą fiskalną? Podobno mają moduł do prastashop 1.5 i 1.6

Polecacie?

 

Korzystam z wfirma.pl  mają program fiskalizator który współpracuje z drukarkami fiskalnymi. Niestety na chwilę obecną nie mają modułu do paragonów jednak w prosty sposób pobrałem sobie baze produktów ze sklepu, troche przerobiłem plik CSV z bazą, zimportowałem sobie do ich serwisu i z poziomu przeglądarki wystawiam paragony. Jet to ZNACZNIE wygodniejsze od kasy fiskalnej i oszczędza dużo czasu. Kontaktowałem sie z nimi i twierdzą, że w połowie roku będą mieli moduł do presty oraz lepszą współpracę z drukarkami.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli bedziesz miał duzo zamówień miesiecznie to kasa jest pomyłką bo wystawianie paragonów zajmuje duzo czasu. Zostaje drukarka. Niestety nie miałme okazji przetestowac ich rozwiązania jeśli jednak info o zamówieniu przechodzi do ich systemu to moze to mieć ręce i nogi :) Ja, póki co połaciłem na rok w wfirma i zobaczę czy coś zrobią z modułem tak jak mówili czy nie. Wcześniej miałem ifirmę bo mówili ze zrobią moduł do paragonów w październiku. jest marzec i modułu nie mają za to spamują na fejsbuku jacy to Oni są zajebiści.

Link to comment
Share on other sites

Mam sklep z grami i problemem jest olbrzymia ilość różnych produktów jakie mam na stanie: teraz mam około 2 tys z tendencją zwiększającą.

Niby ta fakturownia wygląda OK, ale z odpowiedziami na email-e się nie spieszą. Dzwoniłem i podobno mają 10 klientów używających tego ich plugina, ale pewnie nikt z nich tu nie zagląda :)

Link to comment
Share on other sites

Zapytaj czy udostęniają w jakis sposób demo. Ja mam podobna ilosc produktów i chociażby z racji tego kasy fiskalne odpadaja bo kasa moze miec pamięć chyba na 600 kodów czyli produktów. Drukarki nie mają ograniczenia. No i to, że mają moduł do prestashop nie oznacza ze ich moduł wszystko ogarnia. Z tego co wiem jest duży problem w komunikacji webowej z drukarką i w przypadku wfirma musisz zainstalować na kompie osobny program do komunikacji z drukarką. On pobiera informacje ze strony i dopiero wtedy przesyła je do drukarki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Chciałbym odnowić temat  :rolleyes:

 

Czy Ci którzy zastanawiali się na wyborem sposobu na drukowanie paragonów mogą się pochwalić co wybrali? Ja jeszcze nie muszę kupować drukarki ale robię rozeznanie bo nie chciałbym później robić tego na szybko.

 

W tej chwili moja wiedza ogranicza się do tego, że można Subiekta połączyć z Prestą a do Subiekta można podłączyć drukarkę ale to dość drogie rozwiązanie. Drukarka 2,5-3 tys., subiekt GT koło 800 zł plus pewnie jakiś moduł do integracji z prestą więc 4 tysie nie wyjęte  :(

 

Czy macie inne, tańsze rozwiązania?

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Link to comment
Share on other sites

Kosztu drukarki nie przeskoczysz, jak dobrze poszukasz w necie to znajdziesz subiekta gt sporo taniej niż napisałeś, integracja subiekta z prestą może wyjść sporo, ale nie wiem która jest godna uwagi.

Czyli kwestia poszukania albo taniej integracji (gdzieś był darmowy integrator kiedyś ale nie wiem na ile dobry i czy nadal jest za darmo) albo inny (tani) program z tanią integracją.

Link to comment
Share on other sites

Obecnie używam wfirma.pl   kupujesz najtańszy abonament na ich usługi + 300zł na rok za fiskalizator (osobny program) mam drukarkę NOVITUS i działa to dość dobrze. Drukarka łaczy się z kompem przez USB i odpalasz prostą aplikacje na komputerze.. W przeglądarce masz wfirmę. Wcześniej musisz wgrać sobie bazę produktów ze sklepu do wfirmy. Eksportujesz CAŁĄ listę porduktów do CSV i musisz tabelę przebudować tak jak podają wytyczne wfirmy. Paragon niestety nie generuje się z poziomu zaplecza sklepu tylko przez wfirmę jednak i tak jest to o niebo lepsze i szybsze niż klepanie na klawiaturze kasy fiskalnej.

Jest jeszcze ifirma ale te gamonie od października zeszłego roku robią integrator do drukarek fiskalnych :/ Można do nich napisać i zapytać kiedy skończą bo moduł do fakturowania z presty działa dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Obecnie używam wfirma.pl   kupujesz najtańszy abonament na ich usługi + 300zł na rok za fiskalizator (osobny program) mam drukarkę NOVITUS i działa to dość dobrze. Drukarka łaczy się z kompem przez USB i odpalasz prostą aplikacje na komputerze.. W przeglądarce masz wfirmę. Wcześniej musisz wgrać sobie bazę produktów ze sklepu do wfirmy. Eksportujesz CAŁĄ listę porduktów do CSV i musisz tabelę przebudować tak jak podają wytyczne wfirmy. Paragon niestety nie generuje się z poziomu zaplecza sklepu tylko przez wfirmę jednak i tak jest to o niebo lepsze i szybsze niż klepanie na klawiaturze kasy fiskalnej.

 

Jest jeszcze ifirma ale te gamonie od października zeszłego roku robią integrator do drukarek fiskalnych :/ Można do nich napisać i zapytać kiedy skończą bo moduł do fakturowania z presty działa dobrze.

Trochę kombinacji z tą wFirmą i sporo czytałem, że nie wszystkim to działa dobrze. Druga sprawa gdy teraz korzystam z iFirmy aby robić w niej księgowość to jak przejdę na wFirmę to muszę wykupić chyba ten największy pakiet aby móc prowadzić książkę.

 

Rozwiązanie, które widzę na teraz i będzie chyba najtańsze to zakup normalnej kasy fiskalnej, wprowadzenie do niej wszystkich produktów, wydrukowanie jej listy z nadanym numerem w kasie i wybijanie paragonów ręcznie. Obecnie w kasach wystarczy wbić numer zakodowanego produktu kwotę brutto i gotowe, przy 3-5 paragonach dziennie jakie będę miał to nie jest duży wysiłek...

 

Ale oczywiście zapoznam się z innymi Waszymi doświadczeniami  :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ile, masz produktów. Ja mam 2000 a kasy mają pamięć max 600 z tego co wiem. 

Mam wystawianie faktur w ifirma, a paragony robie w wfirma. Nie wiem w czym problem??

 

Powtarzam, mam wykupiony najtańszy pakiet w wfirma PLUS 300zł rocznie za fiskalizotor. Najtańszy pakiet kosztował chyba 18zł albo coś takiego/

 

Z problemów jakie są przy wfirma to trzeba zaznaczyć w przeglądarce żeby pokazywało wszystkie wyskakujące okna i tyle. Niestety trzeba to robić za każdym razem jak się włącza przeglądarkę dlatego paragony wystawiam w IE któy jest ciągle otwarty. (komp chodzi 24/7) Prądu to dużo nie bierze, a przydaje sie bo przez teamwievera mam cały czas dostęp do sklepu. 

 

Problem też jest z drukarką bo czasami po podłączeniu coś jest nie tak ze sterownikiem USB i wyświetla się błąd jednak wystarczy odłączyć kabel i podłączyć ponownie, a problem znika. 

 

Powtarzam, że nawet mimo tych wszystkich kosztów i wad, nikt by mnie nie namówił do powrotu do wklepywania tych bzdurnych paragonów na kasie. NIGDY W ŻYCIU.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...