Jump to content

Problem z Uploaderem zdjęć


Recommended Posts

Witajcie,

Dodawałem dziś nowy produkt i w opisie chciałem umieścić grafikę która już została wgrana na serwer do odpowiedniego folderu.

 

Co zrobiłem .

 

prawym na okno edycji opisu "wstaw/edytuj obraz" ->> po prawej stronie w polu adres url obrazka jest opcja "znalezienia" obrazka (skakanie miedzy folderami jak po windowsie) ale po otworzeniu tego wyskakuje mi "

STRONA NIEDOSTĘPNA

error.gif Niestety podany przez ciebie adres URL nie jest dostępny "

 

 

 

Gdy próbuje iść bezpośrednio po ścieżce url public_html/prestashop/admin###/ajaxfilemanager/ajaxfilemanager.php

 

 

Sytuacja jest ta sama ... 

 

Macie pomysł co sie mogło spierniczyć ? 

ZALEŻY MI NA JAK NAJSZYBSZYM ROZWIĄZANIU TEGO PROBLEMU

 

Edit:

 

Dodam że problem występuje na chrome. sprawdzałem teraz na firefox i tam działa.
Wcześniej działało wszystko jak należy
Jak to naprawić ? 

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

wydaje mi się, że do rozwiązania problemu będzie niezbędne udostępnienie sklepu, trudno cokolwiek powiedzieć na ten temat więcej bez dostępu do serwera/ sklepu

 

masz włączone friendly url? po wyłączeniu problem dalej występuje?

w katalogu z uploaderem masz plik .htaccess? jeżeli tak, to z jaką zawartością?

Link to comment
Share on other sites

Friendly url mam włączone. 

Jeśli chodzi o .htaccess to miałem w każdym z folderów ( sklep sam sobie może dać .htaccess ?? O.o - bo ja nie dawałem, a pokazały się ) . Miałem przez to małe problemu, np zdj i dokumenty nie chciały się otwierać z poziomu przeglądarki *( a powinny) . Usunąłem i problemy znikły , oczywiście poza TYM jednym. Najlepsze jest to że dzieje się to TYLKO i wyłącznie z komputera który mam w pracy. Wchodząc z domowego komputera czy innego w firmie problem nie występuje...

 

Z kolei w folderze admina  miałem kilka .htaccess -w folderze autoupgrade/ backups/ export/ import/ tabs/ W FOLDERZE "ajaxfilemanager" nie było nic. 

 

Jeśli chodzi o rozwiązanie problemu to warto poruszyć ten temat bo to kiedyś komuś się na pewno przyda, to może być coś związane z .htaccess jednakże mój problem się rozwiąże dziś ( zmiana sprzętu na którym pracuje) więc najprawdopodobniej problem zniknie. 

Link to comment
Share on other sites

No własnie, to mnie szokuje... sprawdzałem na innych komputerach w firmie i działa , więc problemem nie jest IP . To samo z mojego prywatnego komputera .. ale podobną sytuacje mam z logowaniem.

 

 

Już wyjaśniam. 

Chcąc zalogować się z innego komputera na głównego administratora presty wywala mi 404 "STRONA NIEDOSTĘPNA

error.gif Niestety podany przez ciebie adres URL nie jest dostępny" 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...