Jump to content
  • 0

Validator - usuwanie błędów


adik822

Question

Witam,

mam pytanie gdzie mogę naprawić błędy, które wykryłem za pomocą Validatora:

 

  1. Line 1, Column 7161end tag for "tbody" which is not finished
    …" style="display:none;"><tbody></tbody></table><p id="cart-prices"> <span clas…

    error.png Line 9, Column 308required attribute "type" not specified

  2. …#x70;l</a></li></ul></div><script>/* <![CDATA[ */function setcook(){var n…

    error.png Line 9, Column 563required attribute "type" not specified

  3. …GMTString()))}/* ]]> */</script><style>#cookieNotice p {margin:0px; padding:0p…

    error.png Line 9, Column 563document type does not allow element "style" here

  4. …GMTString()))}/* ]]> */</script><style>#cookieNotice p {margin:0px; padding:0p…

     

 

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

No właśnie szukałem i szukałem i znaleźć nie mogłem a validator wskazuje:

http://validator.w3.org/check?uri=master24.com.pl&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

 

Słyszałem że ma to wpływ na pozycję w google, jeśli nie wykazuje żadnych błędów.

Dlatego chciałbym je usunąć, gdyż są to błędy w stylu brak >

 

A używam default Presty, tylko silnik generuje z automatu reszte

Edited by adik822 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

  1. error.png Line 9, Column 308required attribute "type" not specified
    …#x70;l</a></li></ul></div><script>/* <![CDATA[ */function setcook(){var n…

    The attribute given above is required for an element that you've used, but you have omitted it. For instance, in most HTML and XHTML document types the "type" attribute is required on the "script" element and the "alt" attribute is required for the "img" element.

    Typical values for type are type="text/css" for <style> and type="text/javascript" for <script>.

     

     

 

ten błąd się tyczy modułu mapy strony dla Google. a dokładnie złego formatu daty , musisz edytować plik gsitemap. VEKIA opisywał rozwiązanie problemu w tym wątku:

http://www.prestashop.com/forums/topic/283338-modu%C5%82-google-sitemap-nieprawid%C5%82owa-data/

 

reszty problemów nie znam zobacz w 

Narzędzia dla webmasterów

 

może coś pokaże

Edited by siwyzg (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

No właśnie szukałem i szukałem i znaleźć nie mogłem a validator wskazuje:

http://validator.w3.org/check?uri=master24.com.pl&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

 

Słyszałem że ma to wpływ na pozycję w google, jeśli nie wykazuje żadnych błędów.

Dlatego chciałbym je usunąć, gdyż są to błędy w stylu brak >

 

A używam default Presty, tylko silnik generuje z automatu reszte

Dziś, w dobie pluginów z portali społecznościowych, validacja nigdy nie odbędzie się pomyślnie. Samo google wykorzystuje w pluginach znaczniki które nie są zgodne z w3, a portale społecznościowe są jednym z ważniejszych czynników w całej zabawie z pozycjonowaniem (szczególnie google+).

 

To czego bym unikał to błedy w konstrukcji szkieletu.

korzystasz z modułu cookienotify, a on dodaje <style> w miejscu gdzie są nie dozwolone. Musisz prznieść tego kod do <header>

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie wiem z jakiego modułu korzystasz, nie znam kodu tego modułu. to co musisz zrobić to przenieść style tego modułu ujęte w tagi <styles></styles> do nagłówka strony <head></head>

 

co do pozostałych rzeczy, tak samo a nawet jeszcze gorzej, nic mi one nie mówią.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po zainstalowaniu 1.2.7 zniknął napis "#cookieNotice p {margin:0px; padding:0px;}".

Ale teraz na tle z cookie wyświetla "Przeglądaj wersję mobilną strony", które do tej pory było na dole stopki.

Jak kliknę na zamknij to zamyka całość i "Przeglądaj wersję mobilną strony" nie jest już wogóle dostępne.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chodzi mi o to, że button "Przeglądaj wersję mobilną strony" był w sopce na dole, a teraz mam go na pasku półprzeźroczystym, na którym jest tekst z modułu cookies. Jak kliknę na button "zamknij" modyłu cookies to znika on wraz z buttonem "Przeglądaj wersję mobilną strony".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...