Jump to content
  • 0

Problem z sortowaniem produktów w katalog -> produkty


aeiouy

Question

Witam,

 

Ostatnio zaczął mnie denerwować jeden problem w moim sklepie. Myślałem, że presta tak ma,  ale nie jak szukałem to nie znalazłem zbyt dużo osób, które ma taki problem. Prestashop 1.5.4.1 (na 1.5.6.0 też nie działa).

 

Problem #1:

Po wybraniu w katalogu -> produkty post-657662-0-78388500-1382874133_thumb.png sortowanie po ilości uzyskuję oczekiwany rezultat, ale jak przechodzę na stronę 2 to pojawia mi się taki błądpost-657662-0-47910300-1382874225_thumb.png.

 

Problem #2

W katalogu produkty nie działa u mnie filtrowanie po cenie. np po wpisaniu w pole cena brutto wartości 19 nie pokazuje się mi żaden produkt

 

Problem #3

Na około 600 zamówień w moim sklepie zdarzył mi się jeden taki przypadek produkcyjnie i jeden podczas testowania, ale sytuacja mrożąca trochę krew w żyłach...

 

Niedawno klientka do mnie dzwoniła, że ma problemy z działaniem sklepu na starej przeglądarce. Poradziłem jej, żeby zmieniła przeglądarkę na firefoxa i ... zadziałało. Po 10 minutach dzwoni do mnie, że założyła zamówienie, ale dane adresowe nie są jej. Nie pierwszy raz u mnie kupowała, więc zacząłem drążyć. Adres podpowiedział się jakiejś innej klientki i nie dało się go zmienić (Na liście rozwijalnej był do wyboru tylko błędny adres przypisany do innej klientki). Poprosiłem, aby zamówiła jeszcze raz dla testów dowolny produkt i tym razem było wszystko ok. W bazie danych zapuściłem selecta, który wyszukuje różne nazwiska z bazy klientów i bazy adresów i nic nie niepokojącego nie wyskoczyło.

Najgorsze jest to, że jest to sytuacja nie do odtworzenia :/

 

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, gdzie poszukać rozwiązania moich problemów to będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Edited by aeiouy (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dzisiaj testowałem na świeżej instalacji Prestashop 1.5.4.1 opisane powyżej problem #1 oraz #2 i wyszło, że to są bugi Presty. Czy może ktoś potwierdzić, że też u niego występują? Czy na prawdę nikt nie korzysta z filtrowania po cenie oraz nie przechodzi na drugą stronę po przesortowaniu po ilości?

 

 

Problem #3 niestety jest poważny, ponieważ zadzwoniła do mnie osoba, która powiedziała, że może przeglądać historie zamówień zupełnie innej osoby. W badzie klient i jego powiązania z adresem są chyba ok... kurdę co to może być? gdzie szukać usterki?

 

Pozdrawiam,

Tomasz Drelichowski

Edited by aeiouy (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

OK dziękuję za informację. Będę szukać powiązań w bazie i może na jakieś różnice trafie. Najgorsze jest to, że nie mogę znaleźć wzoru z jaką grupą klientów jest problem i dlaczego. Testowo zakładane konta nie mają takich problemów

Czy może być to spowodowane tym, że korzystam z modułu Delete Orders Free i czasami kasuje testowo wygenerowane zamówienia?

 

I jeszcze mam takie pytanie, czy problemy #1 oraz #2 są oficjalnie zgłoszone do supportu i jest szansa, że ta funkcjonalność będzie działać? Z tego co sprawdzałem to w najnowszej wersji Prestashop też nie działa.

 

 

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...