Jump to content
  • 0

Rozwijane kategorie na stronie głównej- jak usunąć?


MrLawrence87

Question

Witam, potrzebuję wyłączyć rozwijaną listę podkategorii na stronie głównej (nad sliderem) chciałbym całkowicie usunąć rozwijanie i aby Klient zobaczył kategorie dopiero po kliknięciu w kategorię na kolejnej stronie. Nie wiem czy to problem silnika czy modułu ( main top poziome menu) dostarczonego razem z zainstalowanym tematem (Leo Converse) poniżej zdjęcie ze wskazaniem o co chodzi:

 

post-720590-0-33113700-1382724411_thumb.png <--- nie chcę żeby się w ogóle rozwijało

 

 

Pomóżcie świeżakowi:)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

ok, jeszcze ostatnie pytanie

"farbowanie tkanin" to kategoria CMS, czy zwykła strona CMS?

Hola hola rozmawiasz ze świeżakiem:) Mogę powiedzieć że jak linkuję w niektórych modułach Link Type to nie wyświetla mi się ona jako CMS tylko jako category. Mam nadzieję że pomogło:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

można je łatwo usunąć

w kokpicie (dashboard) jest opcja

MrEntUD.png

 

znajduje sie ona na samym dole po prawej stronie

można ją wyłączyć, statystyki będa oryginalne

 

 

do wyczyszczenia sklepuz z przykładowych produktów użyj darmowego modułu "database cleaner"

BhHfld0.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tak, można to osiągnąć bez większych modyfikacji.

ba! bez jakichkolwiek modyfikacji plików można to osiągnąć ;)

Czy możesz powiedzieć jak osiągnięć taki efekt

Zrobiłem strukturę kategorii

Sklep (wcześniej home)

-Oliwy

--Włoska

--Hiszpańska

-Makarony

-Wina

Czyli mam trzy główne kategorie i 'Oliwy' mają podkategorie, jak zrobić i co trzeba zrobić żeby na stronie głównej pod slidarem wyświetlały się te trzy kategorie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

MrLawrence87

Heh bardzo dobrze znany mi moduł jeżeli chodzi o main top menu :)

Konfiguracja tego modułu jest bardzo prosta i wręcz z możliwościami pod własne wymagania. Nie powinno z nim być problemów. Jedynie w nowszych wersjach dla szablonów trzeba nadawać chmody dla folderów na serwerze :) Działa bez zarzutu.

Jeżeli coś dalej masz nie tak z tym modułem to chętnie pomogę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

teraz czas na skorzystanie z darmowego modułu: http://www.prestashop.com/forums/topic/121735-free-module-homepage-categories-module/

 

zainstaluj, skonfiguruj zgodnie z własnymi potrzebami - to wszystko :)

Tylko ten moduł nie ma opcji konfiguracji można go tylko włączyć/wyłączyć chyba że źle szukam a ja chciałbym zmienić ilość kolumn kategorii.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podepnę się pod temat, bo ostatecznie nie ma w nim udzielonej odpowiedzi. Chcę aby w menu poziomym kategoria "Główna" nie była rozwijana. Jest to element w CMS, ale nie widzę nigdzie możliwości wyłączenia rozwijalności. 

 

Mój pomysł to dodanie własnej pozycji do menu i podanie linka do głównej, ale może da się to po prostu wyłączyć?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie da się wyłączyć linka bezpośrednio dla wybranej pozycji w menu, chyba że za pomocą:

1) cssów gdy pozycja menu jest PIERWSZA lub OSTATNIA

2) za pomośrednictwem modyfikacji pliku php modułu, ale to już bardziej skomplikowane.

 

 

to o czym wspomniałeś, tj.

 

 

Mój pomysł to dodanie własnej pozycji do menu i podanie linka do głównej, ale może da się to po prostu wyłączyć?

to najlepsza metoda osiągnięcia tego czego oczekujesz

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...