Jump to content

Google analitycs i google e-comerce


lukasz_biovico

Recommended Posts

Hej Witam

mam pytanie ponieważ od dość długiego czasu nie możemy sobie poradzić z pewnym problemem.

 

Problem polega na tym że otrzymujemy złe dane z google analitycs - odwiedziny klientów - oraz złe dane z google ecomerce.

Korzystamy ze standardowej wtyczki która istnieje w preście, wkleiłem do niej identyfikator od google ale niestety co miesiąc brakuje nam około 40% odwiedzin klientów ... dziwne ponieważ akurat presta wskazuje ich większą ilość.

 

Czy mieliście podobne problemy? Czy korzystając ze standardowej wtyczki macie dobre dane czy raczej różnią się one od siebie? Oraz czy korzystanie z wtyczek presty dla google ecomerce?

 

Z góry dzięki za odpowiedź ponieważ problem istnieje od dość długiego czasu

Link to comment
Share on other sites

Aha czyli to by tłumaczyło większą ilość odwiedzin w preście niż w analitycsie.

A powiedź mi jeżeli chodzi o analizę ecomerce - mamy taki problem że około 40% zamówień nie jest widocznych w google analitycs.

Kod jest niby zainstalowany do każdej możliwości tranzakcji z której może korzystać klient, dodatkowo działaliśmy też na module : gaecommerceiw

 

Został w niej wstawiony identyfikator ale nadal nie działa to tak jak należy.

 

Zastanawiam się czy nie potrzeba zmienić tu modułu? Korzystasz może bądź słyszałeś o module który faktycznie ma dobrą rekomendacje i prawidłowo zlicza zamówienia dla analitycsa?

Link to comment
Share on other sites

może problem lezy w tym, że z analyticsa zacząłeś korzystać znacznie później, niż zaczęły pojawiać się zamówienia w Twoim sklepie?

czy problem dotyczy aktualnych zamówień? czy brakuje tylko starych?

ja korzystam ze zwykłego "standardowego" google analytics i jest ok :)

Link to comment
Share on other sites

Problem właśnie polega na tym że nie są widziane niektóre aktualne zamówienia ;)

Sprawdzamy je co miesiąc porównując te dane z danymi analitycsa i prestashop.

 

Czyli w Twoim wypadku korzystasz z tego samego modułu co ja i  niby działa ;)

Powiedź mi czy używasz tylko jednego zainstalowanego modułu do obsługi zamówień ?

Czy to napewno ten sam ze screena?  ;)

 

tytul2.jpg

 

Chciałbym wiedzieć w jaki sposób Ty masz to rozwiązane - czy tylko poprzez wstawienie w tym module swojego identyfikatora czy jeszcze trzeba było robić coś dodatkowego? 

 

;)

 

Dużo pytań ale chciałbym to zweryfikować

Link to comment
Share on other sites

1) wykorzystuje dokładnie ten sam moduł, dodatkowo w ustawieniach analyticsa definiuje wszystkie możliwe "cele" tj. strony potwierdzające zamówienie.

 

masz możliwość zweryfikowania których zamówień brakuje? obstawiam, że brakuje ich wyłacznie dla jednego typu płatności ;) teraz pytanie: jaki to typ płatności

Link to comment
Share on other sites

Coś mi się zdaje że pewnie tu będzie leżał problem ;) z tego co kojarzę nie wykonywałem tego drugiego punktu czyli zidentyfikowania celi - stron potwierdzających zamówienie.

 

@Vekia dzięki za pomoc, zaraz się za to wezmę i dam znać jak to wygląda ale bardzo prawdopodobne że brakuje dodatkowego zdefiniowania celi .... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 3 months later...

Niestety moduł dostarczony przez przelewy24 nie przekazuje informacji o transakcji do analyticsa próbowałem rozmawiać z supportem ale po wymianie kilku maili temat się urwał. Wstawili jedynie do modułu okienko, w które można wkleić kod analityksa niestety żadnych zmiennych nie można z zamówienia wyciągnąć. Udało się komuś zmodyfikować ten moduł? Jak nie chyba trzeba będzie wrócić do payU i prestacafe... tam to wolno .... ale przynajmniej działało.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...