Jump to content
  • 0

korni

Question

Witam, 

 

multistore w preście jest dla mnie jeszcze dość świeżym tematem, i z tego względu napotkałem dość nieoczekiwany problem,

mianowicie mam podstawowy sklep, który działa bez problemu, Mam włączone zaawansowane zarządzanie magazynem i chce dodać drugi sklep dla wersji angielskiej. Szablon wgrany (inny, ponieważ niektóre pliki tpl się różnią w kodzie) tłumaczenia są, produkty zaimportowało, wszystko byłoby ok, gdyby nie jeden szkopuł.

 

W chwili gdy próbuję dodać produkt do koszyka wyskakuje popup z informacją o braku dostępu:

 

<domena.pl>

Impossible to add the product to the cart.

textStatus: 'error'
errorThrown: 'Forbidden'
responseText:
<HTML>
<HEAD>
	<TITLE>403 Forbidden</TITLE>
</HEAD>
<BODY BGCOLOR=#FFFFFF>
	<H1>403 Forbidden</H1>
	You don't have permission to access this document.
</BODY>
</HTML>

Niestety nie mogę znaleźć rozwiązania na necie, dlatego prosiłbym Was o podpowiedzenie co może być przyczyną

Edited by korni (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

należy wyjść od tego czym jest 403 forbidden :)

wygląda na to, że apache nie ma dostępu do wykorzystywanego katalogu / pliku

 

jak otworzysz konsolę, to w trakcie dodawania do koszyka powinno pojawić się wywołanie funkcji AJAXem, jaki adres jest wywoływany?

 

w chrome: ctrl+shift+j zakładka networks lub pełny log w konsoli

Link to comment
Share on other sites

  • 0

odświeżam temat, ponieważ chciałem się zapytać o jeszcze jedną rzecz, trochę teoretycznie, w ramach upewnienia się, ponieważ wszystko działa.
 
Mam trzy sklepy, trzy różne domeny. Przypuśćmy sklep1.pl, sklep2.pl, sklep3.pl. Wszystkie w tej samej grupie sklepów.
Dwa pierwsze te same produkty tylko wersja językowa inna. Trzeci zupełnie inny, różne produkty i skórka.
Główny sklep jest na polski rynek. Cała instalacja presty znajduje się w katalogu sklep1, na którą domena sklep1.pl została przekierowana.

Przy instalacji multistora i wgrywaniu wersji angielskiej dla sklepu1 z domeną sklep2.pl zrobiłem poniższe ustawienia:


Domena: sklep1.pl
Domena SSL: sklep1.pl
Fizyczny URI: /
Wirtualny URI: sklep2/en/
Twój ostateczny URL będzie: http://sklep1.pl/sklep2/en/

 

Jeśli dobrze rozumiem, w takim wypadu fizyczny URL pozostawiamy pusty j.w., a tylko wirtualny wpisujemy?
Jak takie rozwiązanie ma wpływ na pozycjonowanie? Po wpisaniu w google komendy: site:sklep1.pl wyświetlają się również linki ze sklepu2. Niby oczywiste, muszę uaktualnić mapę i roboty, ale bardziej logiczne dla mnie było, gdym zrobił po dwa pliki dla każdego sklepu, w różnych katalogach, a w tym przypadku to jest chyba niemożliwe. 

 

Edit: zapomniałem dodać, że nowo wygenerowany robots powstawiał po trzy takie same wpisy, np:

Disallow: /*pl/odzyskiwanie-hasla
Disallow: /*pl/odzyskiwanie-hasla
Disallow: /*pl/odzyskiwanie-hasla
Disallow: /*pl/adres
Disallow: /*pl/adres
Disallow: /*pl/adres
 
uzależnone to jest od liczby sklepów, więc penie duplikaty mogę na spokojnie pokasować
Edited by korni (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...