Jump to content
  • 0

Konfiguracja B2B


PrestaShark

Question

23 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jakoś w końcu udało mi się zmusić do działania rejestrację - jakimś cudem. Ten vat_fr mnie rozwalił. Na razie nie mam rozwiązania aby podać je na forum, ale postaram się powrócić do problemu i usiąść do tematu aby opracować zdatny do użytku formularz rejestracji z włączonym B2B bo aktualnie w mojej opinii jest on bardzo niedopracowany :/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć,

moje pierwsze kroki z Prestą i pierwszy wpis. Proszę o wyrozumiałość.

Konfiguruję skrypt pod kątem działania jako platforma B2B dla klientów w UK.

  1. Mam problem z ustawieniem formularza rejestracyjnego. Przy tworzeniu konta klienta standardowo pojawia się tylko pytanie o email, a poźniej Pan/Pani, first name, last name i date of birth. W tym momencie, konto jest założone, ktoś widzi ceny, które już wcześniej ukryłem dla tylko zalogowanych. Nie mogę zmienić formularza aby już na tym etapie pojawiało się zapytanie o nazwę firmy, adres, telefon, company number itp. - informacje weryfikujące, że jest to firma.
  2. Czy można wyeliminować piąty, ostatni etap składania zamówienia - Płatność? Wystarczy mi tylko wysłane zamówienie. Moi klienci w większości mają 30-60 dniowe terminy płatności, czasami zdarza się pro-forma. Płatność mogłaby być potraktowana tylko jako zapłata z góry przy np. 5% rabacie.

Proszę o wskazówki i pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, mam problem z modułem B2B który ciągle wywal błąd o złym ape i siret a ponieważ sklep obsługuje klientów firmowych muszę mieć możliwość wpisania Vat'u czy ktoś może mi coś doradzić? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Europejski numer VAT też na pewno nie jest tym czego szuka.

Tu więcej szczegółów jak działa ten moduł i jakie to może powodować konsekwencje:

https://www.prestashop.com/forums/topic/433609-poprawiony-modu%C5%82-vatnumber/

 

Dobrze, nie pisaliśmy czy sprzedaż odbywa się zagranicę, przecież można z powodzeniem wykorzystać ten moduł by rozróżnić klientów "firmowych" od "indywidualnych" i mieć dane do fv wysyłanej zamiast/z paragonem.

 

Do obsługi klientów zagranicznych jest kilka modułów na oficjalnym markecie PrestaShop, które pozwalają na walidację online oraz ręczną tego pola i automatyczne przypisanie ich do grupy z inną stawką podatku po spełnieniu odpowiednich założeń.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aby uzyskać pole vat_number w adresie wystarczy je tylko dorzucić do formatu adresu w konfiguracji kraju.

Nie trzeba w tym celu wcale aktywować modułu "Europejski numer VAT", który powoduje automatyczne naliczenie zerowych stawek VAT dla każdego klienta z UE, który wpisze numer EU VAT.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Drodzy koledzy bardzo dziękuję za odpowiedź niestety muszę was zmartwić ponieważ  moduł Vat miałem zainstalowany a w konfiguracji kraju też grzebałem wcześniej więc dokładniej opiszę problem 

 

A więc sprzedaż odbywa się tylko na terenie polski 

w załącznikach znajdują się bieżące ustawienia oraz ich konsekwencje 

post-714313-0-93081900-1428923438_thumb.jpg

post-714313-0-62493900-1428923575_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W konfiguracji adresu "Potrzebny numer NIP?" - NIE

To ustawienie na TAK aktywuje pole "dni", które jest wtedy obowiązkowe dla wszystkich klientów.

B2B - wyłączone

Moduł "Europejski numer VAT" - wyłączony

W formacie adresu dodajemy tylko pole "vat_number". Jest to wtedy zwykłe pole tekstowe bez wpływu na liczone podatki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witajcie,

Nie wiem gdzie leży problem ale wydaje mi się że formularz rejestracyjny jest nieco skopany w 1.5.6.

Włączyłem B2B próbuję się zarejestrować a tu takie kwiatki jak

  1. regon jest nieprawidłowe.
  2. vat_fr jest nieprawidłowe.

Help? Gdzie leży problem?

 

Witam.

 

Mam ten sam problem.

 

Dotyczy NIP oraz REGON podczas włączonego trybu B2B

 

Czy udało się komus tą poprawę zrobić?

 

Wyskakuje błąd w Prestashop 1.6.0.14:

  1. pole siret/regon jest nieprawidłowe.
  2. pole ape jest nieprawidłowe.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dla pola NIP jest moduł Europejski numer VAT

 

NIP a Europejski numer VAT to są dwie różne bajki.

Żeby mieć pole NIP w preście wystarczy po prostu NIC nie robić. Nie włączać B2B, nie instalować modułu "Europejski numer VAT".

Po wpisaniu choćby jednego znaku w pole Firma, odsłania się pole NIP, które jest ukryte.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To tak z ciekawości - można gdzieś poczytać jak działa to B2B w PrestaShop?

Bo zastanawiam się czy jest szansa aby łatwo stworzyć na bazie obecnego sklepu system, w którym mogli by zamawiać odbiorcy hurtowi u nas...

 

W PrestaShop nie ma trybu B2B o jakim większość myśli, że jest... B2B w PrestaShop polega na tym, że dochodzą dodatkowe pola i można z poziomu kodu zobaczyć, które konto jest B2B, a które nie - nic więcej.

 

NIP a Europejski numer VAT to są dwie różne bajki.

Żeby mieć pole NIP w preście wystarczy po prostu NIC nie robić. Nie włączać B2B, nie instalować modułu "Europejski numer VAT".

Po wpisaniu choćby jednego znaku w pole Firma, odsłania się pole NIP, które jest ukryte.

 

 

Zgadza się, chyba gdzieś po drodze było to zmienione bo kiedyś z tego co pamiętam pole pokazywało się tylko gdy moduł vatnumber był aktywny, 

Edited by Krystian Podemski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...